Опивање (Сакам да се напијам)

Катја

Journalist
Член од
18 декември 2007
Мислења
56
Поени од реакции
3
Само што се вратив од град. И да Ви се исповедам, бидејќи во моментов сте моето единствено прибежиште, имам значително зголемен процент на алхохол во крвта , се чувствувам олеснато од онаа градска исилена еуфорија, синтетика, извештачено однесување и ефтини фалсификати. Слободно судете ми за пијаната состојба во која се наоѓам , но морав да избегам од присутните кич индивидуи со вештачки нокти, извадени перчиња, краватосани вратови, ефтина бижутерија, банални насмевки, унифицираност.
Па добро , или некој лаже или е ова скриена камера , немајќи доволно доблест да си признае дека ова е за жал , единствената реалност за јавното социјализирање на младиот човек во овој или оној или било кој град во нашава ни земја.
Јас денеска избегав од ова сивило со горенаведениот рецепт, а Вие драги мои?...
Опивај те се
Треба секогаш да се биде пијан.Тука тоа е единствено прашање.
За да не го чувствуватестрашниот товар на времето
што ви ги крши плеќите и ве свиткува кон земја, треба да се опивате без престан. Шарл БОДЛЕР
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
I sho ima ova vrska so ljubov i sex? A?
Kojznae kakvo ke ti bide 4-toto mislenje! :vozbud:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Да си жива ем здрава девојче, ме насмеа вака во повечерје... :)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Алкохолот не ги решава проблемите...


....ама нити млекото не ги решило некогаш. Наздравје!

Џингс, опивањето и љубовта се тесно поврзани. Опивањето и сексот пак, одат заедно како сутлијаш и цимет :smir:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Алкохолот не ги решава проблемите...


....ама нити млекото не ги решило некогаш. Наздравје!

Џингс, опивањето и љубовта се тесно поврзани. Опивањето и сексот пак, одат заедно како сутлијаш и цимет :smir:
AAA! A pa ja: 'potpuno trezan umirem'! Budala!:majmun6:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
А да бе, лесно ти е тебе во Велес, коњак 40 денари...опивај се во Скопје да те видам :(
Пештани ти е водка и текила по 20, па сеа ти рачунај си...

Иначе во Скопје се опиваш со три пива од литар и пол. Си ги пиеш со цевче и топ си после. :back:
 

pupsik

AMAZONKA
Член од
18 декември 2007
Мислења
92
Поени од реакции
1
пробајте да се опиете во Москва.....едно конјаче средно 50 г. на македонски пари 700-800 денари....
а тебе бејби во депресија....главно да знаеш која си ти и што значиш....а за кичот од околу...плукни му се и не го забележувај...главно ти да имаш стил....верувај му на професионал...:pipi:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
А да бе, лесно ти е тебе во Велес, коњак 40 денари...опивај се во Скопје да те видам :(
и да знаеш:pos::pos:

А со опивање не се решава ништо само на момент се заборва, а утре кога ќе станеееш...
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Само што се вратив од град. И да Ви се исповедам, бидејќи во моментов сте моето единствено прибежиште, имам значително зголемен процент на алхохол во крвта , се чувствувам олеснато од онаа градска исилена еуфорија, синтетика, извештачено однесување и ефтини фалсификати. Слободно судете ми за пијаната состојба во која се наоѓам , но морав да избегам од присутните кич индивидуи со вештачки нокти, извадени перчиња, краватосани вратови, ефтина бижутерија, банални насмевки, унифицираност.
Па добро , или некој лаже или е ова скриена камера , немајќи доволно доблест да си признае дека ова е за жал , единствената реалност за јавното социјализирање на младиот човек во овој или оној или било кој град во нашава ни земја.
Јас денеска избегав од ова сивило со горенаведениот рецепт, а Вие драги мои?...
Опивај те се
Треба секогаш да се биде пијан.Тука тоа е единствено прашање.
За да не го чувствуватестрашниот товар на времето
што ви ги крши плеќите и ве свиткува кон земја, треба да се опивате без престан. Шарл БОДЛЕР
Бодлер бил свесен дека кога тогаш мора да се отрезниш, па понудил рецепт за континуирано одржување на надсвесната состојба.

Не се согласувам дека ова е единствениот рецепт. На пример, кога последен пат, тотално трезни, сте погледнале цвеќенце, сте го погалиле со рака и сте му се восхитувале, сте биле среќни што го држите? Што може да го помирисате, да го почувствувате?



*Oдам по пиво.... :pos:
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Алкохолот не ги решава проблемите....ама нити млекото не ги решило некогаш. Наздравје! Џингс, опивањето и љубовта се тесно поврзани. Опивањето и сексот пак, одат заедно како сутлијаш и цимет :smir:
Не ги решава, ама помага :icon_bigg аааај на здравје :cug:
Утре и у петок винцето до нас и ќе си поврзуеме :back: :pos2:
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
Се роди желба во мене, во моментов да се начукам.
И алкохолот не ги решава проблемите, али убаво е еднаш неделно да избегаш од нив, и да мислиш дека се ти е рамно, да ги сакаш проблемите.:pipi:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.338
Поени од реакции
46.462
Фала Катја на советот еве ја сабота иде кај и да е ке се демолирамл бога ми прописно за тоа што си го гледала во град ке цитирам
'Проблемот е што народов живее за туѓи очи се за себе'' -Синдикат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom