Обложување на нет

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Јас те прашав како на легален начин ќе правиш секојдневно еден куп акаунти и ќе ги верификуваш?
Не, туку ме праша: Е како тогаш е добар извор на заработка овој начин?
Јас ти одговорив.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
Не, туку ме праша: Е како тогаш е добар извор на заработка овој начин?
Јас ти одговорив.
Со среќа со заработката, според ова што го гледам за бонусите во мкд поарно е да почнам да шиткам маријана и брашно отколку да се замарам со ова :D
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Со среќа со заработката, според ова што го гледам за бонусите во мкд поарно е да почнам да шиткам маријана и брашно отколку да се замарам со ова :D
Незнам колку би правел со бонусите за мкд, ако пробам ќе известам тука на форумов. Повеќе ќе направиш со маријана и брашно ама не е risk free :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
Незнам колку би правел со бонусите за мкд, ако пробам ќе известам тука на форумов. Повеќе ќе направиш со маријана и брашно ама не е risk free :)
Па и ова не е риск фри, ако го ставиме фактот дека треба да правиш фејк акаунти (или на некој начин да „позајмиш“ лични податоци) тогаш веќе станува збор за криминал.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Денес на Bet365 нудат freebet на Атлетико. Да одиграш било кој тип на таа утакмица ако промашите во рок од 24 часа влогот ќе ви биде вратен назад. Не видов дали важи и за Македонија, проверете.[DOUBLEPOST=1474998188][/DOUBLEPOST]
Денес на Bet365 нудат freebet на Атлетико. Да одиграш било кој тип на таа утакмица ако промашите во рок од 24 часа влогот ќе ви биде вратен назад. Не видов дали важи и за Македонија, проверете.
25евра е freebetot[DOUBLEPOST=1474998516][/DOUBLEPOST]Не важел за Македонија, само за Австрија и Германија јебига.
 
Последно уредено:
Член од
28 септември 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo, sakam da prasam dali ke ima problem ako napravam withdraw od bet365 na skrill akaunt I posle toa na debitna od tutunska, iako prethodno parite sto gi staviv na skrill namestiv deka se za gambling.
znaci dali bankata ke znae od kakvo poteklo se povlecenite pari na smetka?
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Zdravo, sakam da prasam dali ke ima problem ako napravam withdraw od bet365 na skrill akaunt I posle toa na debitna od tutunska, iako prethodno parite sto gi staviv na skrill namestiv deka se za gambling.
znaci dali bankata ke znae od kakvo poteklo se povlecenite pari na smetka?
Банката ке знае по кој основ е али не се замарај пошто и они нема да се замараат со тој проблем.
 
Член од
31 јануари 2012
Мислења
48
Поени од реакции
8
Бонусите зависат од која држава доаѓаш. Така да ако е странски сајтот каде што ги објаснуваат бонусите, не значи дека тие бонуси што се приложени дека важат и за Македонија. Во глобала за МК се поретко има бонуси, Најчести бонуси за кај нас се не за прв депозит туку Loyalty bonus т.е после одредено време од играње. Иначе секој бонус е различен и со различни услови. За некои најчестo се бара неколку кратно да се сврти износот за да можеш да ги повлечеш парите и коефициентот да е најмалце 1,5 или повеќе на уплатите. Некои бонуси не бараат никакви услови.




Најдобар онлине паричник за кладење Neteller
Затоа што ти нуди можност да извадиш Мастер картичка со чија помош ке ги повлекуваш парите на банкомат. Провизијата ти е 4 евра на секое повлекување и 3,3 % при конверзија во валута на банкомат од евра во денари пример.
Имам акаунт на нетелер, но не можам да го најдам линкот за да ја извадам мастер картичката нивна
Ќе сакаш да ми го пратиш линкот ?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
311
Поени од реакции
464
Го укинаа тој сервис за МК и скрил и нетелер од пред некој ден.
 
G

Goldie

Гостин
Им пишав зошто неможе од Македонија еве што ми одговорија
1.png

Сега им пишав дека наместо да се шират (expanding) како што одговорија они кратат, и прашав дали има официјален став/причина зошто сме тргнати.
Баш ме интересира дали само сме тргнати ние или има и други, оти ништо чудно нашиве на некој начин да имаат побарано да се тргне Македонија? за парите да се повлекуваат директно на сметка.

Кој сака нека пише мејл на help@neteller.com чисто да видат дека има негативни реакции
 
Последно уредено од модератор:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
311
Поени од реакции
464
Имаат останато од Европа само земји што се во SEPA.

https://en.wikipedia.org/wiki/Single_Euro_Payments_Area

А за да се имплементира SEPA, мислам дека освен технички побарувања од банки, регулатива, треба и политичка воља да не примат таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom