Обложување на нет

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Исто како и сите други. Само со една "мала" разлика, Грујо-данокот од 10 посто од добивката.
Na 2win Ima podobri koeficienti i öd bet365. Po 1.90 im e na margini odlicno kladenje vo zivo i mnogu ponudi za igri. I öd drugite kladilnici koga isplakas preku skrill ili netteler ima mala provizija. Na 2win parite ti se sigurni a na drugite online kladilnici pri malce pogolema suma ke se tresis dali ke ti gi isplatat. Se na se spored uslovite vo MK 2win vo sporedba so drugite online kladilnici e tuka taka nekade mozebi malce poslaba. Koga bi go nemalo danokot bi bilo raj da se igra kaj niv No ne e losa i vaka, i VO sportlife kopacka e 10% ama da ne sum off topik.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Ај пар прашања ако бидете фини да одговорите :) Имам Скрил, а немам акаунт на ниту една од онлајн кладилнициве. E сега, затоа што во кладилнициве во МК има слаба понуда за НБА играчи +-, би ставил нешто ситно онлајн.

Прашањата ми се: Каде има најдобри понуди за тоа (најмногу играчи/најдобри граници)? Второ, можам без проблем да уплатам пари од Скрил, а потоа и да повлекувам преку Скрил? Под проблем подразбирам технички да не има некои финти, и побитно, закони, даноци, такви глупости.

Ако сака некој да одговори, ептен ќе бидам благодарен :) Пробав низ странициве да најдам одговор, ама конкретно не заклучив шо и како е...
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
За кошаркари имаш на wwin.com maxbet.rs planetwin365.com ... барем на овие може да се уплати онлајн .. максбет се најфер мислам .
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Браво бе, од сите кладилници ти му кажа една од Тунгузија една од Србија и една од Босна. Подобро на нашата 2win.mk да игра човек одколку таму.
Јас како најдобри со најдобра понуда би ги издвоил:
Pinnacle,Marathonbet,Unibet,Wiliamhill,Betfair.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Koja 2win какве пичке материне ... од што гледам србиве имаат најдобри граници и квоти .
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Браво бе, од сите кладилници ти му кажа една од Тунгузија една од Србија и една од Босна. Подобро на нашата 2win.mk да игра човек одколку таму.
Јас како најдобри со најдобра понуда би ги издвоил:
Pinnacle,Marathonbet,Unibet,Wiliamhill,Betfair.
Имам на нашата играно, баш гледав деновиве, немаат ништо од ова конкретново што го барам.

За другиов дел не кажавте, овие набројаните, можам да повлекувам пари и да нема никаков проблем?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Имам на нашата играно, баш гледав деновиве, немаат ништо од ова конкретново што го барам.

За другиов дел не кажавте, овие набројаните, можам да повлекувам пари и да нема никаков проблем?
Постојат долго време сигурни се 100% .
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Имам на нашата играно, баш гледав деновиве, немаат ништо од ова конкретново што го барам.

За другиов дел не кажавте, овие набројаните, можам да повлекувам пари и да нема никаков проблем?
Исплаќаат сигурно. Но сепак биди претплазлив, до кај 1000евра максимум ако имаш подигни ги, не знаеш што може да се случи ако е поголема сума.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Постојат долго време сигурни се 100% .
Другиот дел ми е понејасен: можам преку Скрил, еве на wwin да уплаќам пари и потоа да ги повлекувам, па преку скрил да си ги праќам на сметката и користам и за тоа да немам проблеми со законите во МК? Исто така, што би требало на скрил да одберам - gambling?
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
И каков wwin, таа кладилница е босанска. Немаат лоша понуда ама има еден куп подобри кладилници. Гуглај малце.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
И каков wwin, таа кладилница е босанска. Немаат лоша понуда ама има еден куп подобри кладилници. Гуглај малце.
долго време играм на wwin, немало никакви проблеми, понудата е сосема добра, незнам зошто така мислиш :)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Другиот дел ми е понејасен: можам преку Скрил, еве на wwin да уплаќам пари и потоа да ги повлекувам, па преку скрил да си ги праќам на сметката и користам и за тоа да немам проблеми со законите во МК? Исто така, што би требало на скрил да одберам - gambling?
Кога ќе ги извадиш од страната на скрил после тоа ги вадиш од скрил на сметка и никаде не пишува дека ти си добил пари од wwin на пример туку дека си добил пари од скрил на сметка .
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
долго време играм на wwin, немало никакви проблеми, понудата е сосема добра, незнам зошто така мислиш :)
Сум играл и јас таму најмногу ради покерот за кој со тек на време сватив дека го местат а спортското обложување не велам дека е лошо баш напротив добро. Ама има колку сакаш подобри кладилници од неа. Ваљда се разбравме сега.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Еве ви една добра причина да не се маткате со нашава онлине кладилница, решив минатата недела да видам како функционира, играв што играв, во вторникот решавам да ги повлечам парите на сметка, до денеска пишува на страната дека ми се резервирани за повлекување ама никако да ги пуштат, тек од кога реагирав денес по емаил , добивам одговор дека во наредните 2-3 работни дена ке ги пуштат или во превод кажано од моето барање за повлекување на пари до евентуалното пристигање ке поминат добри 8-10 дена. Се работи за 400 евра не се работи за 1 000 000 евра да му ебам мајката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom