Обложување на нет

Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
Дали е точно дека ишле од УЈП во Тутунска и барале да им дадат инфо кој има приливи од кладилници - бет365 и други?

некој да не знае повеќе за ова?
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Дали е точно дека ишле од УЈП во Тутунска и барале да им дадат инфо кој има приливи од кладилници - бет365 и други?

некој да не знае повеќе за ова?
Да да, и ставиле по еден агент во секоја филијала да не следи ако повлекуваме пари од банкомат :)
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Како се вадат пари од 2win.mk?На картичка ти стигаат и ги вадиш од банкомат или има друга процедура?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
311
Поени од реакции
464
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Прашај ги нив.[DOUBLEPOST=1456939253][/DOUBLEPOST]Читај https://www.2win.mk/#terms/general-terms/
Шеста точка.
Фала многу.
1.Ова "приредувачот" што е неколку пати цитирано се мисли на самата страница(администраторскиот тим) како шо разбрав или не ?
2.Даноциве што ги земаат при самото пренесување на добивката и при трансферот на сметка, ме ослободуваат од други даноци како на бет365 и другиве страни што треба да се плаќа или и преку оваа страна треба да се пријавува во даночна?
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
колеги, ме лимитираа од бет365. Ми ги намалија уплатите на макс. 3-12 еур....

ке може ли некој со искуство да ми каже има ли начин да продолжам да се кладам на тој сајт со поголеми износи или тешко?

нов акаунт, што да направам, да се жалам на чат...нешто, било каква помош....

фала
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
колеги, ме лимитираа од бет365. Ми ги намалија уплатите на макс. 3-12 еур....

ке може ли некој со искуство да ми каже има ли начин да продолжам да се кладам на тој сајт со поголеми износи или тешко?

нов акаунт, што да направам, да се жалам на чат...нешто, било каква помош....

фала
зошто те лимитираа прашај ги ..
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
колеги, ме лимитираа од бет365. Ми ги намалија уплатите на макс. 3-12 еур....

ке може ли некој со искуство да ми каже има ли начин да продолжам да се кладам на тој сајт со поголеми износи или тешко?

нов акаунт, што да направам, да се жалам на чат...нешто, било каква помош....

фала
Нема чаре за тој акаунт повеќе. Отвори нов на некој друг.
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
Нема чаре за тој акаунт повеќе. Отвори нов на некој друг.

ке стои лимитот нон стоп? нема да го тргнат после некое време?

ако отворам нов акаунт на ново име, а од ист комплјутер и иста ИП адреса, дали ке ме откријат дека сум ист човек?
 
G

Goldie

Гостин
ке стои лимитот нон стоп? нема да го тргнат после некое време?

ако отворам нов акаунт на ново име, а од ист комплјутер и иста ИП адреса, дали ке ме откријат дека сум ист човек?

Не ги тргаат лимитите на бет365, инаку секој што е таму профитабилен на долг рок порано или подоцна го лимитираат.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
ке стои лимитот нон стоп? нема да го тргнат после некое време?

ако отворам нов акаунт на ново име, а од ист комплјутер и иста ИП адреса, дали ке ме откријат дека сум ист човек?
Нема никогаш да ти го тргнат лимитот. Ако се кладиш од ист компјутер, а со различна ИП адреса ќе немаш проблем. Со иста ИП адреса може да ти го блокираат вториот акаунт.

Не можете сериозно да се кладите на нет а да имате фиксна ИП адреса.
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
Нема никогаш да ти го тргнат лимитот. Ако се кладиш од ист компјутер, а со различна ИП адреса ќе немаш проблем. Со иста ИП адреса може да ти го блокираат вториот акаунт.

Не можете сериозно да се кладите на нет а да имате фиксна ИП адреса.
не се разбирам многу во тие работи... имам макс адсл од телеком, незнам дали ИП адресата ми е фиксна....ама мислам дека е фиксна, секогаш е иста кога ке проверам?

ај објанесте ве молам. Фала.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
не се разбирам многу во тие работи... имам макс адсл од телеком, незнам дали ИП адресата ми е фиксна....ама мислам дека е фиксна, секогаш е иста кога ке проверам?

ај објанесте ве молам. Фала.
Напиши what is my IP и ќе ти излезе твојата ип адреса. Потоа ресетирај го рутерот и повторно напиши го истото. Ако се сменети бројките немаш гајле.
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
Напиши what is my IP и ќе ти излезе твојата ип адреса. Потоа ресетирај го рутерот и повторно напиши го истото. Ако се сменети бројките немаш гајле.
имаше некој ми спомнуваше за некаква МАК адреса ( на компјутерот ) која не се менувала или многу тешко се менувала и дека по тоа можеле да видат дали си ист или не...?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
имаше некој ми спомнуваше за некаква МАК адреса ( на компјутерот ) која не се менувала или многу тешко се менувала и дека по тоа можеле да видат дали си ист или не...?
MAK адресата се менува, постојат програми за тоа, но немаш потреба. Само ИП адресата да ти биде променлива.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom