Обложување на нет

G

Goldie

Гостин
Какво мислење имате за страните: Унибет, СпортингБет и ВилиамХилл?
Безвеза се сите три ако си профитабилен брзо ќе те лимитираат на неколку евра уплата.
Pinnacle, betfair, 188bet, dafabet и sbobet ти се најдобри па после идат bet365, william hill (и овие ќе те лимитираат последниве две ама ќе треба подолго време).
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.914
Поени од реакции
7.836
Едно прашање:

Ми го лимитираа акаунтот на bet365 (неможам да уплатам со големи суми) и сега сакам да направам акаунт од еден другар, ама сакам депозит да направам преку Skrill, а Skrill-от е на мое име, исто како лимитираниот акаунт на bet365.

Ќе прават после проблеми за withdraw на skrillot или немаат bet365 информации на чие име е skrill акаунтот ?
шансите се преголеми дека ке имаш проблем ако го користиш истиот скрил, барем тоа е моето мислење, ако има некој друг со друго мислње или искуство нека каже.
 
Член од
7 јануари 2016
Мислења
6
Поени од реакции
0
Здраво, ми треба инфо од луѓе што се сериозни со интернет кладењето. Направив акаунт на бет365 и депонирав пари и деновиве направин 100 долари. Ситна сума но сепак пишува дека морам да ја повлечам само преку банка. Е сега интернет кладењето е забрането во мкд..дали ќе имам проблем ако ги извадам. Исто така дали има разлика ако сумата е 100 и 100000 долари. Исто така читам тука и за Скрил и нЕтелер. Како одат тие работи. Ве молам за помош
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
Здраво, ми треба инфо од луѓе што се сериозни со интернет кладењето. Направив акаунт на бет365 и депонирав пари и деновиве направин 100 долари. Ситна сума но сепак пишува дека морам да ја повлечам само преку банка. Е сега интернет кладењето е забрането во мкд..дали ќе имам проблем ако ги извадам. Исто така дали има разлика ако сумата е 100 и 100000 долари. Исто така читам тука и за Скрил и нЕтелер. Како одат тие работи. Ве молам за помош
here we go again.... xD
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
Член од
17 ноември 2014
Мислења
311
Поени од реакции
464
Сигурно е вадењето преку картичка од скрилл/нетелер од наши банкомати?
Све дур не се пишува премногу за тоа по јавни форуми на нет ќе биде сигурно.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Здраво дечки. имам еден проблем.БРЗ ОДГОВОР МИ ТРЕБА,МОРА ДА ГИ ПРЕФРЛАМ ДО САБОТА ВЕЧЕРРР
Имам paysafecard (од грција тикети со пинови) во вредност од 250евра.
КАКО ДА ГИ ПРЕФРЛАМ НА МОЈА СМЕТКА ИЛИ НА НЕКОЈ МОЈ АКАУНТ ПА ДА ГИ ЗАВРТАМ ПАРИТЕ?
и дали тоа exchangerite по нет се хакови или слично..
Пробав на бугарски скрил,пошто дава таму да даваш upload на paysafecard,внесувам кодот16 цифрен ,и ми вика оти пинот не можел да се користи за тоа купување.

иначе кога ги проверувам пиновите ми пишува дека се полни.(The full amount of credit on this paysafecard is still available)

АЈДЕ ПОМОШ, кој ќе ми помогне овде или ПП давам бакшиж
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Здраво дечки. имам еден проблем.БРЗ ОДГОВОР МИ ТРЕБА,МОРА ДА ГИ ПРЕФРЛАМ ДО САБОТА ВЕЧЕРРР
Имам paysafecard (од грција тикети со пинови) во вредност од 250евра.
КАКО ДА ГИ ПРЕФРЛАМ НА МОЈА СМЕТКА ИЛИ НА НЕКОЈ МОЈ АКАУНТ ПА ДА ГИ ЗАВРТАМ ПАРИТЕ?
и дали тоа exchangerite по нет се хакови или слично..
Пробав на бугарски скрил,пошто дава таму да даваш upload на paysafecard,внесувам кодот16 цифрен ,и ми вика оти пинот не можел да се користи за тоа купување.

иначе кога ги проверувам пиновите ми пишува дека се полни.(The full amount of credit on this paysafecard is still available)

АЈДЕ ПОМОШ, кој ќе ми помогне овде или ПП давам бакшиж
Единствено нешто е да пробаш да ги уплатиш на некој покер сајт или бет страна каде што ти дава после тоа да повлечеш преку друга опција нормално ако имаш преку скрил на таа страна веќе уплатено пари т.е го имаш линкувано акаунтот , е само една пречка имаш ако ги ставиш сега ќе може да ги извадиш после 24 часа т.е утре ова време незнам колку ти помогнав ама тоа е опција во твојот случај .
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
финтата ми е да ги ставам некаде, каде било,каде што после тоа ќе можам да ги повлечам...за повлечувањето нема да имам проблем со 24те часа,пошто еднач што им ги земам од купоните , немам проблем..финтата е дека до утре вечер треба да ми бидат земани од нивните картички..пробав на бет365 ми вика исто дека неможе да се користи пинот таму,а на страната од paysafecard го има бет365 како опција...дали дека не ми е верификувам бет365 акакунтото..ама нз дали ќе можам да ги повлечам од бетото после на картичка.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
финтата ми е да ги ставам некаде, каде било,каде што после тоа ќе можам да ги повлечам...за повлечувањето нема да имам проблем со 24те часа,пошто еднач што им ги земам од купоните , немам проблем..финтата е дека до утре вечер треба да ми бидат земани од нивните картички..пробав на бет365 ми вика исто дека неможе да се користи пинот таму,а на страната од paysafecard го има бет365 како опција...дали дека не ми е верификувам бет365 акакунтото..ама нз дали ќе можам да ги повлечам од бетото после на картичка.
Во Македонија не се продаваат пеј сејф картички и затоа од Македонија он лајн кладилниците не ти ни даваат опција да депонираш со пеј сејф картичките. Треба да најдеш некој пријател во Грција или Словенија кој има акаунт во некоја он лајн кладилница и таму да ги депонираш парите. На акаунти отворени од Македонија нема да ти помине.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
финтата ми е да ги ставам некаде, каде било,каде што после тоа ќе можам да ги повлечам...за повлечувањето нема да имам проблем со 24те часа,пошто еднач што им ги земам од купоните , немам проблем..финтата е дека до утре вечер треба да ми бидат земани од нивните картички..пробав на бет365 ми вика исто дека неможе да се користи пинот таму,а на страната од paysafecard го има бет365 како опција...дали дека не ми е верификувам бет365 акакунтото..ама нз дали ќе можам да ги повлечам од бетото после на картичка.
колку даваш за услуга? :)
 
Член од
5 март 2012
Мислења
31
Поени од реакции
35
Дали можам да ја сменам адресата на испорака на скрилл или неттелер карта, којашто е различна од личните документи што сум ги аплоудирал, затоа што поштенското сандаче ми го обиваат. Thanks in advance
 

Kajgana Shop

На врв Bottom