Обложување на нет

asml

Mugiwara 4 life
Член од
20 април 2010
Мислења
132
Поени од реакции
68
луѓее помош... си пишав за утре утакмици, и кога отидов multiple bet options , некако сум згрешил и сум уплатил Super Yankee .. и ми зема 26 евра.. 5 утакмици се .. ај некој да ми објасни подетално што значи ова жити се .. :О ке се убијам ако не фатам..
поз
Не сум сигурен но грубо кажано вака некако ќе биде, имаш 10 евра на 2/5 , 10 евра на 3/5, 5 евра на 4/5 и 5 евра на чисто ливче од тие 5 утакмици. Доколку нешто сум грешка нека ме исправи некој.
 
Член од
4 март 2014
Мислења
137
Поени од реакции
52
tpa ti se kombinacii ti pise tam na sajto a mozes i u history da ides da vides toa ti se posebni livcinja taka da i edna ili 2 ako promases sigurno ke imas nekoja minimalna dobivka ali za da si gi vrnes tie 26 evra ke treba bogami site da gi fatis toa ti se edno 26 livcinja posebno znaci ti si pisal 1evro ama pomnozeno so 26 tiketa na Super Yankee ti se 26 evra :D

Pa sreka so ne si stavil poveke pari na tiketot baagi ke ti e lapnalo
 
Член од
1 април 2009
Мислења
653
Поени од реакции
557
На 6ти овој месец повлеков од Скрил 40 евра и не ми се стигнати уште на картичката. Им пишав на нив, не добив ни одговор. Некој совет или искуство со вакво нешто?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
На 6ти овој месец повлеков од Скрил 40 евра и не ми се стигнати уште на картичката. Им пишав на нив, не добив ни одговор. Некој совет или искуство со вакво нешто?
Изгледа и скрил е блокиран како и пејпал. На здравје бричење.:eek:
 
Член од
1 април 2009
Мислења
653
Поени од реакции
557
Можеш да плаќаш, не можеш да примаш пари. И јас имам заглавено и уште 3-ца знам со истиот проблем.
Ти преку Нетелер ли повлекуваш пари сега? Од бет ако сакам да повлечам да ги ставам на Нетелер, а не на Скрил, да не одам на ризик.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Ти преку Нетелер ли повлекуваш пари сега? Од бет ако сакам да повлечам да ги ставам на Нетелер, а не на Скрил, да не одам на ризик.
Со нетелер ќе завршрш работа, немој преку скрил.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Можеш да плаќаш, не можеш да примаш пари. И јас имам заглавено и уште 3-ца знам со истиот проблем.
Како мислиш заглавено? Колку време чекаш ти? Ако е навистина блокиран би требало да се вратат парите на скрил. А баш мислев сега да повлекувам.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Како мислиш заглавено? Колку време чекаш ти? Ако е навистина блокиран би требало да се вратат парите на скрил. А баш мислев сега да повлекувам.
Најкасно после 40 дена ќе се вратат назад, нормално со одземена провизија.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
Не најдов ништо официјално поврзано со ова, јавете се на некои од броевите таму за support што се бидејки бавно вракат на e-mail , можеби друго е проблемот.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
од кога ми е отворен акаунтот не сум верифициран т.е ( KYC - Know Your Customer ) ваљда така беше .. некни им пратив во четвртокот 2 слики од лична карта за да ме идентификуваат, и рекоа за 72 часа да пишам ако не ми стигна емаил, и не ми стигна и сега им пишав пак, и сега ми го заклучија акаунтот се додека не ме верифицираат... ке ми пишале порака.. е сега, дали парите ке ми стојат што сум ги направил и после ке можам да си ги повлечам кога ке ми стигне тој кодот?
поздрав
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
од кога ми е отворен акаунтот не сум верифициран т.е ( KYC - Know Your Customer ) ваљда така беше .. некни им пратив во четвртокот 2 слики од лична карта за да ме идентификуваат, и рекоа за 72 часа да пишам ако не ми стигна емаил, и не ми стигна и сега им пишав пак, и сега ми го заклучија акаунтот се додека не ме верифицираат... ке ми пишале порака.. е сега, дали парите ке ми стојат што сум ги направил и после ке можам да си ги повлечам кога ке ми стигне тој кодот?
поздрав
Па како што ти го прочитав последното мислење веке си го уплатил тој тикетот горе што си згрешил нешто ....ако ти е добитен би трбеало да ти стојат парите без разлика што ти е заклучен акаунтот...тоа е само основна процедура , некои сајтови се само бавни ко желка за такви работи а додека некои ги решават побрзо верификациите ама се ке биде во ред на крајот со акаунтот тоа е сигурно.:)

Инаку тоа за манибукерот овде во некоја од темите и така плус слушнав муабети дека било проблем нешто во системот на сите ВисаЕлектрон картички изгледа. Така да изгледа не е овде проблемот само се надевам дека ке се реши во скоро.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
од кога ми е отворен акаунтот не сум верифициран т.е ( KYC - Know Your Customer ) ваљда така беше .. некни им пратив во четвртокот 2 слики од лична карта за да ме идентификуваат, и рекоа за 72 часа да пишам ако не ми стигна емаил, и не ми стигна и сега им пишав пак, и сега ми го заклучија акаунтот се додека не ме верифицираат... ке ми пишале порака.. е сега, дали парите ке ми стојат што сум ги направил и после ке можам да си ги повлечам кога ке ми стигне тој кодот?
поздрав
Ke ti go verificiraat ali za sekoj slucaj pusti im i skeniran pasos i edna smetka (mobilen, struja, voda itn) za da verificiraat za sigurno deka si ti i deka si na taa adresa. Inace parite ke ti bidat na akaunt bez gajle
 
Последно уредено:
Член од
26 август 2008
Мислења
134
Поени од реакции
24
Значи ме интересира, веќе од кога не бива да се повлечува пари од БЕТ 365 на картичка,Скрилл , има ли друг начин на кој некој успеал да му стигнат парите од БЕТ ? Прочитав нешто со Нетелер ,може ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom