Обложување на нет

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.492
Поени од реакции
4.044
Кога последен пат некој повлекол директно на картица, да повлечам?[DOUBLEPOST=1412458380][/DOUBLEPOST]
Значи не си прајте филмој дека можите да ја скриете трагата на парите.Ни Скрил ни Нетелер ни дознака ни директно на картичка.Најдобро да не играте преку нет да не му текни да го спроведат законот па да летат казни.
Ај сега да ве прашам кога отворате Скрил или Нетелер за шо одбирате дека ги отворате за коцкање или не?
Како тоа да летат казни? Нека напраат да не се влага, да неможе да се уплати. :facepalm::facepalm: И плус уште ништо немаат објавео за таа каде што ќе може да се игра.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.288
Поени од реакции
5.459
Кога последен пат некој повлекол директно на картица, да повлечам?[DOUBLEPOST=1412458380][/DOUBLEPOST]
Како тоа да летат казни? Нека напраат да не се влага, да неможе да се уплати. :facepalm::facepalm: И плус уште ништо немаат објавео за таа каде што ќе може да се игра.
Уште то да напрат да забранат пристап до сајтој таман Северна Кореја....Значи за да забранат да се уплаќа треба да ги блокират веб страните , ама и то не го решава проблемот оти тогаш ќе можи пак да се кладиш и повлекуваш со картичка од македонска банка преку IP адреса од странство.
Инаку објавено имат на страната на УЈП дека е забрането играње на странски игри на среќа(ито тоа им е одамна)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.492
Поени од реакции
4.044
Сега некој нека ми одговир дали да повлечам пари директно на картичка.[DOUBLEPOST=1412502269][/DOUBLEPOST]@vidooq
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2012
Мислења
3.288
Поени од реакции
5.459
Сега некој нека ми одговир дали да повлечам пари директно на картичка.
Па мора некако да си ги повлечиш
Сега некој нека ми одговир дали да повлечам пари директно на картичка.[DOUBLEPOST=1412502269][/DOUBLEPOST]@vidooq
Ако имаш повлечено ова година барем еднаш, секако се чешлаат трансакциите на годишно ниво така да ништо не ти менва. :)
 
Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
Депонирање и повлекување пари директно на картичка е најглупавата работа што може да ја направите. Сериозно, колку е тешко да користитите Скрил или Нетелер?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Сега некој нека ми одговир дали да повлечам пари директно на картичка.[DOUBLEPOST=1412502269][/DOUBLEPOST]@vidooq
Зошто не отвориш скрил и пратиш за верификација? ако немаш ти можеш кај некој другар и он да ти ги даде парите после само.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
Абе се отепавме од пари земање па да ни ги бројат парите и трансакциите :) Фурајте и немајте гајле со онлине кладењето. Проблем би било само ако самите онлине кладилници забранат кладење на играчи од РМ. Секој друг начин може да се избегне без последици.
на бет365 убаво им пишува дека е забранета за македонија,али не е блокирана........
 
Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
на бет365 убаво им пишува дека е забранета за македонија,али не е блокирана........
Каде пишува дека е забрането за Македонија на Бет365? Кога отвараш нова сметка од Македонска IP адреса Македонија најрегуларно се појавува како опција.
 
Член од
4 март 2014
Мислења
137
Поени од реакции
52
на бет365 убаво им пишува дека е забранета за македонија,али не е блокирана........
Bato ti si greska nesto nikade ne pisuva deka makedonija ima zabrana na bet365 toa naste si go izmisluvas, Regularno i kulturno si otvaras acount si pravis verifikacija so pasos ili moze i pismence doma da ti pratat so kod i se kladis nikade ne pisuva zabrana ako ima zabrana nema ni da mozes acount da napraves.
 
Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
на бет365 убаво им пишува дека е забранета за македонија,али не е блокирана........
Лупна и жив остана. Нема врска, битно е да се учествува во дискусија, макар се треселе и глупости.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Здраво момци,
може да ми каже некој што треба да внесам на Postal Verification Code ?
ги контактирав и можда не разбрав добро, али треба идентификација од мене и да им ја пратам на емаилот и после ке ми пратат код за да го внесам таму?
позз
 

Attachments

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
Лупна и жив остана. Нема врска, битно е да се учествува во дискусија, макар се треселе и глупости.
прпа а ? побарај си прочитај си способно момче си те бива се гледа
 
Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
прпа а ? побарај си прочитај си способно момче си те бива се гледа
Taкви интернет мангупи ко тебе со лопати има да црпиш. Зошто се мешаш во работи за кои абер немаш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom