На митингот на ВМРО ДПМНЕ во Охрид околу 600 автобуси од цела Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
а да престанете да какате овде и да фатите да постирате слики и видеа кој има????
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
И дијаспората е вмровска...ахх бе сдс што те снајде....

Ко што би рекол другарчево мое од аватар: О леле мајкоооо, десет прстиии, о леле мајкоооо...
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
hah

Па нормално дека нема да има толку автобуси од СДСМ, во секој град си има симпатизери и нема потреба да влечат луѓе од цела земја да им полнат плоштади.
komunjariste vie vo sekoj grad nemate luge stab da otvorite:D:D:D:pos2:
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
250
Поени од реакции
1
Според мене е нормално да се носат членови на митинзи, тоа е предизборен маркетинг. Она околу делење пари не го видов и не го коментирам но она што го видов кога јас патував во правец Скопје - Охрид ќе го кажам (слики немам) па ако сакате верувајте ми на збор.

Ги затекнав колоните на автобуси кои одеа накај Охрид и ајде знамиња извадени надвор иако со тоа ја загрозуваат безбедноста во сообракајот но тоа воопшто не е нешто толку страшно.
Застанувам после на патарина и си плаќам патарина додека автобусите си прошишаа во најдесната трака каде светеше црвено светло а рампата беше подигната (најверојатно договорено). И сетоа тоа покрај полициското возило на Републичката полиција која немо си го гледаше тоа.
Потоа доага стража. Изгледа кампањите на владата не цензурирани за членовите на ДПМНЕ, па така видов купишта ѓубре иако има и канти и контенери таму. По пат на секое второ паркингче застанат автобус и млади членови си уринираат по македонските ливади (има попатни бензиски и останати објекти за таа намена). Баш вака покажуваме дека и ние сме Македонци.
Покрај нивните вечни студенти кои сега се залагаат за сите да сме со факултетско образование усте една работа утнаа, а тоа е повикување на младите кои сега би требало да се во полн ек на припреми за заврсните матурски испити.
Епа има една македонска, прво исчисти си го твојот двор па после збори за другите, изгледа дека ВМРО заборавило на ова.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.503
Поени од реакции
14.678
Според мене е нормално да се носат членови на митинзи, тоа е предизборен маркетинг. Она околу делење пари не го видов и не го коментирам но она што го видов кога јас патував во правец Скопје - Охрид ќе го кажам (слики немам) па ако сакате верувајте ми на збор.

Ги затекнав колоните на автобуси кои одеа накај Охрид и ајде знамиња извадени надвор иако со тоа ја загрозуваат безбедноста во сообракајот но тоа воопшто не е нешто толку страшно.
Застанувам после на патарина и си плаќам патарина додека автобусите си прошишаа во најдесната трака каде светеше црвено светло а рампата беше подигната (најверојатно договорено). И сетоа тоа покрај полициското возило на Републичката полиција која немо си го гледаше тоа.
Потоа доага стража. Изгледа кампањите на владата не цензурирани за членовите на ДПМНЕ, па така видов купишта ѓубре иако има и канти и контенери таму. По пат на секое второ паркингче застанат автобус и млади членови си уринираат по македонските ливади (има попатни бензиски и останати објекти за таа намена). Баш вака покажуваме дека и ние сме Македонци.
Покрај нивните вечни студенти кои сега се залагаат за сите да сме со факултетско образование усте една работа утнаа, а тоа е повикување на младите кои сега би требало да се во полн ек на припреми за заврсните матурски испити.
Епа има една македонска, прво исчисти си го твојот двор па после збори за другите, изгледа дека ВМРО заборавило на ова.

Основната култура и однесувањето во природа и на јавни места не ја гради партија,која и да е,ниту може да менува навики кои не се стекнале низ целиот живот.Така да незнам зошто обвинување и плукање за немањето култура во одредена партија.
Не се криви ниту Груевски ниту сличните нему за тоа што родителите биле отсутни кога децата се граделе во нецивилизирани поединки во ова општество.
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
250
Поени од реакции
1
П.С. бидејки поминав низ Охрид имаше околу 260 автобуси, минибуси и комбинја или ако рацунате во големи автобуси (за 50 лица) беа отприлика околу 150.
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
250
Поени од реакции
1
Основната култура и однесувањето во природа и на јавни места не ја гради партија,која и да е,ниту може да менува навики кои не се стекнале низ целиот живот.Така да незнам зошто обвинување и плукање за немањето култура во одредена партија.
Не се криви ниту Груевски ниту сличните нему за тоа што родителите биле отсутни кога децата се граделе во нецивилизирани поединки во ова општество.
Но торосеа пари за реклами кој ете ја покажаа својата делотворност, место да ги дадат тие пари за развиванје на домасната култура преку образовните институции
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
ги видов ги видов...

не озбилно видов десетина накај битола кога се вракаа....600 ви е НАДУВАНА бројка...

собирање на ортома раја за вакви идиотштини е типично за балкан кан...и за вмро и за сдс..за дпа и дуи да не зборам..тие дури со сопствени коли доагаат...

тоа ти е ...проста маса проста држава...се знае како се води кампања затворена сала, културна бројка за културна земја...не ленинови вечери
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
3
ооооо пари ни даваа од каде таа информација сите што беа присутни на митингот беа од љубов кон партијата а мене не ми е јасно како можиш да го имас ставено на аватар сонцето со 16 краци ДАЈ ОБЈАСНИ МИ
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Zosto da ne moze, Da ne e dpmnovsko ????
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
не знам дали да одговорам на човек што иде од од љубов кон партијата:eek:lee:


прочитај ме погоре

собирање на ортома раја за вакви идиотштини е типично за балкан кан...и за вмро и за сдс..за дпа и дуи да не зборам..тие дури со сопствени коли доагаат...
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
дај барем за сонцето бидете едногласни....не е ни на едните ни на другите..од вакви препукувања едните со срам го веат а другите со него се китат..засртамете се од грците
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Според мене е нормално да се носат членови на митинзи, тоа е предизборен маркетинг. Она околу делење пари не го видов и не го коментирам но она што го видов кога јас патував во правец Скопје - Охрид ќе го кажам (слики немам) па ако сакате верувајте ми на збор.

Ги затекнав колоните на автобуси кои одеа накај Охрид и ајде знамиња извадени надвор иако со тоа ја загрозуваат безбедноста во сообракајот но тоа воопшто не е нешто толку страшно.
Застанувам после на патарина и си плаќам патарина додека автобусите си прошишаа во најдесната трака каде светеше црвено светло а рампата беше подигната (најверојатно договорено). И сетоа тоа покрај полициското возило на Републичката полиција која немо си го гледаше тоа.
Потоа доага стража. Изгледа кампањите на владата не цензурирани за членовите на ДПМНЕ, па така видов купишта ѓубре иако има и канти и контенери таму. По пат на секое второ паркингче застанат автобус и млади членови си уринираат по македонските ливади (има попатни бензиски и останати објекти за таа намена). Баш вака покажуваме дека и ние сме Македонци.
Покрај нивните вечни студенти кои сега се залагаат за сите да сме со факултетско образование усте една работа утнаа, а тоа е повикување на младите кои сега би требало да се во полн ек на припреми за заврсните матурски испити.
Епа има една македонска, прво исчисти си го твојот двор па после збори за другите, изгледа дека ВМРО заборавило на ова.
Не би се сложил со тебе окулу делот за политички маркетинг,во ред би било доколку некои “симпатизери“ или членови на некоја политичка опција заминат на митинг со сопствени возила и на сопствен трошок но доколку тоа го прави штабот на некоја партија,тоа се граничи со здравиот разум,посебно доколку е организирано со бесплатен превоз и по една макар и “кифла“ како храна.Сигурно би се согласил дека 100тина сопственици на автобуси низ Македонија нема ни да ги стартуваат своите автобуси а па камо ли да ги упатат до Охрид,Штип или било кој друг град во Македонија доколку не добиле нешто за возврат од партијата што организира митинг.Тие тоа го прават затоа што добиле на тендер за превоз на патници на одредена линија или некаков друг вид “олеснувања“ читај(мито).Затоа треба строго да се забранат таквите организирања(подмитувања) на гласачи кој само им ги трошат се разбира парите на сите Македонски граѓани без разлика на партијска определба или неопределба.Нели во Македонија има некаква Антикорупцијска комисија која треба да разгледува вакви и слични примања на МИТО како што се “услужните“ 300-600-900 автобуси за превоз на “слепци“ до одредена дестинација?

Основната култура и однесувањето во природа и на јавни места не ја гради партија,која и да е,ниту може да менува навики кои не се стекнале низ целиот живот.Така да незнам зошто обвинување и плукање за немањето култура во одредена партија.
Не се криви ниту Груевски ниту сличните нему за тоа што родителите биле отсутни кога децата се граделе во нецивилизирани поединки во ова општество.
Не се никој криви,ама ЕУ вика дека некој мора да има виновен штом нема резултати во исполнување на основниот услов:
-сузбивање на мито и корупција во државните органи и политички здруженија!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom