На митингот на ВМРО ДПМНЕ во Охрид околу 600 автобуси од цела Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Охрид окупиран од членовите на ДПМНЕ. Повеќе од 600 автобуси беа довлечкани до Охрид, им биле нудени по 10 евра на човек и храна. Прашањето е од каде пари за ваква кампања? Да не е случајно од стегнатиот даночен систем во Македонија?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Охрид окупиран од членовите на ДПМНЕ. Повеќе од 600 автобуси беа довлечкани до Охрид, им биле нудени по 10 евра на човек и храна. Прашањето е од каде пари за ваква кампања? Да не е случајно од стегнатиот даночен систем во Македонија?
600 автобуси со по 50 лица ќе му дојдат околу 30000 луѓе...
30000 по 10 евра се 300000 евра...
А пари за превоз, за други трошоци на еден митинг? И тоа на прв ден?
Математички точно, ама здравиот разум вели не...
наравоучение: Кога си член на партија, лошо делува на разумот.
Сега очекувам спротивната страна со слична цифра да излезе и во врска вечерашниов митинг во Штип...
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Боже чувај и брани... таман кога мислев дека неможеш подлабоко да заглавиш..

Што ли само земаш за овие срања што ги постираш.
 
Член од
12 декември 2005
Мислења
32
Поени од реакции
3
Охрид окупиран од членовите на ДПМНЕ. Повеќе од 600 автобуси беа довлечкани до Охрид, им биле нудени по 10 евра на човек и храна. Прашањето е од каде пари за ваква кампања? Да не е случајно од стегнатиот даночен систем во Македонија?
Да!!! И јас ја слушнав таа вест на А1!!!. Која патетика, како демек овие во Штип да одеа со велосипеди :pos2: .
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Јас живеам во Ресен и еден час гледав како постојано поминуваат колони со автобуси од Струмица, Штип, Кавадарци, Скопје, Битола и др градови. ако не се лажам јас пред мене видов можеби триста до четиристотини кои поминаа низ Ресен. Срамота!

Во Штип немаше автобуси од СКопје, тоа можам сигурно да ти го потврдам.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Јас живеам во Ресен и еден час гледав како постојано поминуваат колони со автобуси од Струмица, Штип, Кавадарци, Скопје, Битола и др градови. ако не се лажам јас пред мене видов можеби триста до четиристотини кои поминаа низ Ресен. Срамота!

Во Штип немаше автобуси од СКопје, тоа можам сигурно да ти го потврдам.
Ги броеше?! Имаш премногу слободно време, дефинитивно.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Јас живеам во Ресен и еден час гледав како постојано поминуваат колони со автобуси од Струмица, Штип, Кавадарци, Скопје, Битола и др градови. ако не се лажам јас пред мене видов можеби триста до четиристотини кои поминаа низ Ресен. Срамота!

Во Штип немаше автобуси од СКопје, тоа можам сигурно да ти го потврдам.
Хаха па бар они имаат народ за да наполнат 600 автобуси... а вашите неможат толку автобуси да наполнат бидејќи вие треба по 1000 евра да им дадете на секого за да ги натерате да одат на вашите митинзи....

така да врти сучи таа е :tv:
 
Член од
12 декември 2005
Мислења
32
Поени од реакции
3
Во Штип немаше автобуси од СКопје, тоа можам сигурно да ти го потврдам.
Па нели живееш во Ресен, како си сигурен ?!?
А да, уствари Штип е близу до Ресен па виде дека нема автобус на СДСМ :toe: или пак Штип беше во Источна Македонија на 30 км од моето Радовиш :nenene:.
А да, во тоа си сигурен оти Дебарлиева тоа не го кажа на вестите на А1 , туку кажа само за оние на ВРМО.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Како тоа луѓе од Ресен виделе толку автобуси, а ние од Охрид не видовме?
600 автобуси, кај ја најдовте бројкава?
Да, имаше многу народ, ама не претерувајте аман

Чекам некој да ми каже каде паркирале 600 автобуси:vozbud:
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.018
Поени од реакции
605
Не беа 600 туку 300.Од Битола имаше 32.То сеа засега знам само
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Охрид окупиран од членовите на ДПМНЕ. Повеќе од 600 автобуси беа довлечкани до Охрид, им биле нудени по 10 евра на човек и храна. Прашањето е од каде пари за ваква кампања? Да не е случајно од стегнатиот даночен систем во Македонија?
Извор за информацијава дека 600 автобуси биле ??????
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
one onli zastana vo stabot na sdsm i gi broese
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Охрид окупиран од членовите на ДПМНЕ. Повеќе од 600 автобуси беа довлечкани до Охрид, им биле нудени по 10 евра на човек и храна. Прашањето е од каде пари за ваква кампања? Да не е случајно од стегнатиот даночен систем во Македонија?
600 не бе 800 беа јас бев во 800тиот, а по 10 евра и храна викаш, хмм незнам ама ни денар не беше прикажан, од каде ти е податоков ?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
600 беа бе ало! 300 само од Скопје тргнаа...на секое пријавување пред атобус делеа по 10 евра, јас пројдов низ 40 автобуси, од сите по 10 евра ехеее 400 евра шлап! Плата! Велигден! :vozbud: А тек после кога ја видоа и останатите дубарата...абе сите по една плата земавме...и тоа од данокот кој го плаќа OneandOnly :hihi: Ете гледаш, пак партие од обврзниците како отворачот на темата одат кај народот :)

:pop:

Зајдоа членовите на СДС

Незнам само што е поентава на темава...

П.С. Го чекаме АБЦ да ни каже точна бројка на автобусите од Прилеп...број на регистрација...итн итн... :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom