Најубава Македонка! (со слики)

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Леле аман Натали Сара Леши и Санња Николиќ најубави Македонки?
1.Натали-Дека е ороспија е ама грда е премногу без шминка ја имам видено неколку пати и не личи на ништо.

2.Сара Леши-ЛОЛ ама таа па на ништо не личи ама баш на ништо незнам што убавина има кај нејзе,ај со не е убава физички не знае ни да збори ко што треба.

3.Сања Николиќ да убава е со шминка.Без шминка е Порка Мизерија и неа сум ја видел без шминка и сум се разочарал
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57



Eве ја мојата најубава Македонка. Се вика Анета и ми е најдобра другарка. Изворот е exclusive.com.mk
Супер е, закон е, немам зборови. Само на ексклузив ме нервира што пишува дека е од Скопје, ко таа е од СТРУМИЦА, мора да се знае дека најубавата македонка доаѓа од најубавиот град во Македонија.
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
За Ана Биновска - најобично девојче со пет тони пудра и шминка. Гледам на пат поубави од неа :wink:
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
najubava makedonka definitivnoo e miss na makedonia 1998,a toa e ana binovska slika nemozam da najdam
btw ana binovska mi e bratucedka..i treba da se vidi u zivo...nema ubavi sliki na net od nea...a toa so pisuvase po vesnici deka izborot bil mesten nema veze...se vide posle koj e koj...na mis international vo japonija od 100 zemji ona vleze emgu prvite 15 a vo turcija na mis turisam vleze pak vo polufinale...koa ke mi dade asalni sliki ke vi dadam





Ова е Ана Биновска Мис на Македонија 1998 год
Ништо посебно,оваа Ана Б.
За Ана Биновска - најобично девојче со пет тони пудра и шминка. Гледам на пат поубави од неа :wink:

Погоре се крие одговорот на коментарите на Спајдер и Армин:helou:

Btw и мене не ми е ништо посебно, просечна девојка, со малку фотошоп скоро секоја може да изглда вака.


Edit: I zoshto rossoner stefan si go izbrishal mislenjeto, vaka ko ratardirana ispagam :pos:
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
323
Поени од реакции
4
ги прочитав скоро сите васи исказувања но зар само толку има убави жени џабе ли е песната македонско девојче сите македонски жени се убави
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308



Eве ја мојата најубава Македонка. Се вика Анета и ми е најдобра другарка. Изворот е exclusive.com.mk
Има надеж...
Ако ја земам навреме и ја ухранам, мислам дека има спас.
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Ведрана Ѓорѓевиќ од временска прогноза на Канал 5. Да не знае некој нешто за пилево? Биографија? Не е стара за мене сигурно...
 

Attachments

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ведрана Ѓорѓевиќ од временска прогноза на Канал 5. Да не знае некој нешто за пилево? Биографија? Не е стара за мене сигурно...
Влае го поминуваш, покрај пазарчето у Ѓорче па вртиш десно. Преку шините и мостот застани на првите семафори, прашај некого гарант ја знае. Ми рекоа луд сум што не идам почесто на гости во тој крај :wink:
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Сабајлево ја гледав на ТВ-една од најубавите Македонки:

maja_sashek.jpg
Маја Сашек

Maja Sashek

Born: 1984
Place: Skopje
Height: 177 cm
Weight: 58 kg
Bust: 85 cm
Waist: 62 cm
Hips: 92 cm
Hair Color: Brown
Eye Color: Blue-green
Titles: Miss Skopje (1999), Oriflame Top Model Macedonia (2000), Metropolitan Top Model Macedonia (2000)
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Фала Виктор, ќе ја поздравам и од тебе ако ја најдам :)
И онаа Анета од Струмица е убава, таму треба да се оди за избор на жена, чув дека односот женско машко таму е 4 : 1 . 8)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Сабајлево ја гледав на ТВ-една од најубавите Македонки:

Маја Сашек
И мене ми се допаѓа девојкава и таа работи во Милано како модел поточно како фотомодел. Освен Катарина и Маја Сашек има уште една девојка од Македонија многу убава што работи како интернационален модел. Многу малку е позната кај нас и не ми текнува како се вика :(

а еве ја маја









 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Фала Виктор, ќе ја поздравам и од тебе ако ја најдам :)
И онаа Анета од Струмица е убава, таму треба да се оди за избор на жена, чув дека односот женско машко таму е 4 : 1 . 8)
Точно е, тука некаде е односот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom