Најубава Македонка! (со слики)

Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Драгана, ај да бидеме реални малку. Колкав е највисокиот хонорар што го добила Македонка за една ревија?!
Повеќе од 150 евра во Македонија гарантирам дека не добила ниту Натали.

Тоа е сеа на пример ти си хммм ај да кажеме слаткарка, и твоите слатки на светскиот пазар се продаваат за 1000-2000 па и повеќе евра и сеа те кани некој „организатор“ од МК и ти вели дека сака да му праиш слатки за 100 евра, без притоа да ти гарантира кога ќе ги добиеш тие пари, дали ќе имаш соодветни состојки за твоите производи итн.

Бај д веј манекенките се за да изгледаат убаво, пред се, НАЛИ.
Ако има и други таленти ќе стане супермодел, ако ептен ја бива ќе направи кариера и во друг бизнис без оглед на тоа дали е е или не е поврзан со модата.

Јас Катерина ептен ја сакам и и посакувам се најдобро.
Можеби според тебе не е најубава Македонка, но дефинитно е најфотогенична. И сега за сега е наша најуспешна манекенка.
Што сака нека биде ама мене ми е крајно антипатична. Плус реално таквата изјава не и држи вода воопшто. Или што видела повеќе пари и кој ве врти вас таму, јас си градам кариера, а како стигнав до тука, кој ми помогна не ми е важно. Ама добро успеа она да се тргне од овде, извиси многу луѓе и тоа е тоа.
Натали ја спомна..па штознам превештачка е и префорсирана. Мој став, мое мислење не мора да се сложиме нели?

Инаку на темава.. Вера Мештеровиќ, Надица, Биљана Дебарлиева и Татјана Груевска.
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Што сака нека биде ама мене ми е крајно антипатична. Плус реално таквата изјава не и држи вода воопшто. Или што видела повеќе пари и кој ве врти вас таму, јас си градам кариера, а како стигнав до тука, кој ми помогна не ми е важно. Ама добро успеа она да се тргне од овде, извиси многу луѓе и тоа е тоа.
Натали ја спомна..па штознам превештачка е и префорсирана. Мој став, мое мислење не мора да се сложиме нели?

Инаку на темава.. Вера Мештеровиќ, Надица, Биљана Дебарлиева и Татјана Груевска.
Koлку само се согласувам! Вера Мештеровиќ, Надица, Биљана Дебарлиева и Татјана Груевска се навистина убази жени! :smir:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Кики учеше кај мене во школо порано и - прекрасна е!
Ама официјално и дефинитивно:)
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Видете тема Чек Тис аут, подтема Елена Ристеска tit slip. :vozbud::vozbud:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
катарина и надица
убави и професионални во она што работат


 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
najubava makedonka definitivnoo e miss na makedonia 1998,a toa e ana binovska slika nemozam da najdam
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Why can't I see this profile?
This user has restricted access to their profile. This means you cannot view their profile unless you are a friend. If you know this person, use the links to the left under the profile photo to send a friend request or a message to them.
znam napraiv mala greska..eve ti link da ja vidis
:smir:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.333
Поени од реакции
46.411
Па не е бог знае шо да ти кажам право,,
Али ако ти се ложиш на неа не ти ја бранам удри слободно...sd
За мене во секој случај Ката Ивановска е номер едно, слика не ставам пошто сте изнаставале доволно
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.489
Дапп... се сеќавам дека кога победи на изборот за мисс имаше многу информации по весниците демек вака бил местен изборот, онака бил местен изборот.
Сеа кога видоф која е, нема да и праќам френд рикуест на хи5 :wink:
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
btw ana binovska mi e bratucedka..i treba da se vidi u zivo...nema ubavi sliki na net od nea...a toa so pisuvase po vesnici deka izborot bil mesten nema veze...se vide posle koj e koj...na mis international vo japonija od 100 zemji ona vleze emgu prvite 15 a vo turcija na mis turisam vleze pak vo polufinale...koa ke mi dade asalni sliki ke vi dadam
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.333
Поени од реакции
46.411
btw ana binovska mi e bratucedka..i treba da se vidi u zivo...nema ubavi sliki na net od nea...a toa so pisuvase po vesnici deka izborot bil mesten nema veze...se vide posle koj e koj...na mis international vo japonija od 100 zemji ona vleze emgu prvite 15 a vo turcija na mis turisam vleze pak vo polufinale...koa ke mi dade asalni sliki ke vi dadam
Жими мајка знаев дека имаш некоа позрзаност се неа..извини за тоа со ложењето лаве не знаев:kesa:
Вкусови машко не мора да ни се исти на сите има некои и мажи сакаатsd
 

Kajgana Shop

На врв Bottom