Најскапото кафе на светот Копи Лувак во Македонија !

Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Многу било јако , нема да ти се спие ако се напиеш.
Па и за макијато да ми земат 100 евра, нема да заспијам минимум 1 недела.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Па што ако си бил ловџија ти и твоите претци, да не си ловел во Индонезија кај што живее цибетката случајно?
Некогаш во живото да си јадел нешто шо си убил со свои раце а не замрзнати бразилски копани и паштета, ќе знаеше дека дивечот мигрира, шета, оди... од дедо ми до мене има 100 години разлика, ако во тие 100 години не се појавило овде то животинче - значои измислено е.
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Недај боже да мавниш желба,прстот имат да ти останит.Зш то лајното ко ќе се исушит ко гипс се прајт.И не се прајте сега дек не ви реков,зш ќе се кајте после.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.144
Поени од реакции
18.167
Не пијте Копи Лувак, дрога клавет.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
825
Поени од реакции
601
Мистеријата на скапиот нес во Охрид е решена! Ако нараниш белвица со зрно кафе, излегува нес. Од таму е цената по кафичите.
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
@Zebar вицов сам го измисли ал ти помогна некој?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Јас сум ловџија, и татко ми беше и дедо ми беше - такво животно не постои
Ти си локален селски ловџија, зато не го знајш животинчево.

он топик: тоа кафето од 100 еура филџан е рефус. Има боље.
 
Последно уредено:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
то животинчето да не живее само во градови над 100.000 жители, има уграден вифи а на дрва се качува со лифт?
Не, само не живејт по селата кај шо ловиш. Го имат на Дискавери, ко ќе одмараш од лов, опули го.
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
656
Поени од реакции
1.819
Времево дојде да ти е страв некого да викнеш на кафе...од кај знаеш какво пие. Особено ако е кељав. :D
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
то животинчето да не живее само во градови над 100.000 жители, има уграден вифи а на дрва се качува со лифт?
Добро де во Aзија и Африка живее на цели ебани континенти, си сака прашуми.
Не тролај жити се :D
 

R1K0

the chosen one
Член од
7 јули 2012
Мислења
116
Поени од реакции
42
Кељав брат му звучиш како наркосите шо стојат пред гимназија и ги убедуваат клинците дека дрогата е здрава
Btw лет ве трола хелоуу
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Брат пренасочи го бизнисот во Охрид, ќе се опариш :) Од форумов немаш аир :icon_mrgr:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Ова со кафето такво било онакво било. Многу е едноставно. ќе се измисли добра прикаска и им се продава на луѓе кои не си ги знаат парите. Човеко кој има милијарда + долари нормално е дека ќе ги троши на глупости иако најчесто појма немаат во што е финтата. Така е и со вината и коњаците што чинат 1000 долари +.. Јас кога би имал толку пари подобро би се напил некое ептем добро кафе за 5 евра а другите 45 би ги донирал така би ми било кафето повкусно.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Тоа е индивидуална работа. Ако сакаш да си единствен и фраер како и си љубител на нешто вистинско ова е идеалното. Исто како и со колите. Имаш Кола за 200 ЕУР и за 2000000 ЕУР. Твое е што ќе возиш.
Најубавите жени го бараат токму ова кафе. Така да ако сакаш да поканиш на кафе најубава и најбарана цура ова е вистинското.
Мислиш жените со стил, оние кои знаат што е ова? Не значи бе брат ако се убави дек знаат шо е ова... Јас и ти ако сакаш би се кладеле дека најубавите жени (ако праиме муабет за во МКД а верувам и пошироко) абер немаат што е ова срање... уствари да ја упростиме работава некои прекрасни девојки, жени, швалерки, врска немаат дали се пишува правилно еспресо или еКспресо... не мешај поими лепота и стил.

Ова можеби е луксуз на принцези, принцови, цареви, луѓе од како што се вели големото добро утро... ама дека најубавите жени го бараат ова...није тачно.

Ако се убави не значи дека се паметни и обратно (свака час на икслучоци).

Инаку ако би имал едно 100-200К евра, би испил едно 10-тина шољи од ова...

Од дамна имаше емисија на Дисковери за ова и од дамна го знам...

Добро е што МКД е една од земјите во кои се продава макар и да се продава една чаша пер година.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Во секој случај дека кафето Копи Лувак е скапо, но добиваш тоа што плаќаш.
Од наредните три плати се решив да ги заштедам сите и да купам 100 грама кафе од Копи Лувак.
Штом пристигна веднаш го пробав и можев да кажам од одма дека тоа не е кафе Рио, Елит, Дон, Франк или што ти ја знам какви петпарачки кафиња.
Можеби изгледа исто, делува исто, има сличен вкус, ама не е кафе од 2-30 ден.
Ова е кафе со стил кое чини 400 долари за 100 грама. Имав и среќа да начекам попуст од 100 долари и така да заштедам некој денар.
Планирам да купам за брзо еден килограм кафе дури е на попуст и да заштедам пари за фамилијарен годишен одмор во Турција ол инклузив.

Понекогаш се жалат домашните дека нема што да јадат и оделе голи и боси, но тогаш само им давам да помирисаат од аромата на Копи Лувак и да ја затнат муцката.

Навистина го препорачувам на сите да пробаат и да осетат живот со стил.

Сега разгледувам понуда од банки за да ја ставам куќата под хипотека и да купам златен сервис за кафето Копи Лувак.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom