Најекономично греење (затоплување)

Член од
8 октомври 2015
Мислења
18
Поени од реакции
9
Ubavo zapazil @Strelec vo postovite i zaklucok e deka kasnat so isporaka i mozda si imaat problem vo transport carini dostava nekoj drug gi koci etc. toa mozam da im go oprostam nekako ama delot na postavuvanjeto i montazata e totalno zavisen od niv i tuka ako tuka pocnat da improviziraat toa ne im go prastam posto imaat najskapa montaza u mk, jebeni 90evra.
 
Член од
23 јануари 2015
Мислења
83
Поени од реакции
27
Radosna vest!!! Mi crkna samsungot, sega uste na @yamaha10 da mu crkne neo-to i raat ste :)
Koga ce ja vklucam vnatresnata normalno funkcionira a na nadvoresnata i se vklucuva ventilatorot a kompresorot pravi kratok brum kako nekoj motor na primer od ventilator koga e vklucen a vie so raka go drzite da ne vrti, znaci kratok brum pa pauza nekolku sekundi pa pak brum i taka vo krug. Zaglaven e rotorot ili namotkata mu riknala?
Aman bre coek so e radosno tuka steta e so se zeznala[DOUBLEPOST=1448061273][/DOUBLEPOST]
Ubavo zapazil @Strelec vo postovite i zaklucok e deka kasnat so isporaka i mozda si imaat problem vo transport carini dostava nekoj drug gi koci etc. toa mozam da im go oprostam nekako ama delot na postavuvanjeto i montazata e totalno zavisen od niv i tuka ako tuka pocnat da improviziraat toa ne im go prastam posto imaat najskapa montaza u mk, jebeni 90evra.
Nisto ne improviziraat naprotiv najdobar servis i usluga licno iskustvo a so naraca ?
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
De be @Strelec ne bidi sueten mala shala napraiv :)[DOUBLEPOST=1448060295][/DOUBLEPOST]Nema potreba druze ne sakam da forsiram raboti ke stigne koga ke stigne neka ne ja rasipuvame karmata ;)
Shala na strana ali oprosteno posto ne gi znaes rabotite, viktor stvarno moze da ti pomogne i da urgira ako ja ima da ja zemes pred nekoj drug zasto se znae so lugeto, a ti kako sakas. Inaku klimata ti e odlicna, baska skapo platena, i sto e najvazno zaladi i ne e u redu da cekas uste i da ti stane ladno doma....najmnogu zaradi toa sto ke zaladi a ti na prethodnata strana napisa deka uste ja cekas od ics...zatoa iskomentirav za tvojata klima.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Radosna vest!!! Mi crkna samsungot, sega uste na @yamaha10 da mu crkne neo-to i raat ste :)
Koga ce ja vklucam vnatresnata normalno funkcionira a na nadvoresnata i se vklucuva ventilatorot a kompresorot pravi kratok brum kako nekoj motor na primer od ventilator koga e vklucen a vie so raka go drzite da ne vrti, znaci kratok brum pa pauza nekolku sekundi pa pak brum i taka vo krug. Zaglaven e rotorot ili namotkata mu riknala?
Belja rabota, me zamisli sea poso mislev da ja namontiram i nea kao da pomaga nakaj spalnive, istata li ja imame? 9ka SH09ZS8x e mojata nadvoresna
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
18
Поени од реакции
9
@Strelec a od koj aspekt mislis deka mi e skapo platena? Bazirano na toa kolku strucno cenis deka vredi kao sostav mashina performans kvalitet ili sporedbeno so ceni u komshiluk? Zasto spored ona sto gleam na web gr-bg-srb-hr tuka se cenite za ovoj model (pakson najeftino ja nudi na balkanive izgleda :))
 
Член од
1 ноември 2013
Мислења
616
Поени од реакции
529
Radosna vest!!! Mi crkna samsungot, sega uste na @yamaha10 da mu crkne neo-to i raat ste :)
не ми е жал и да цркне ќе земам барем нешто подобро
денеска од 8.30 до сега 3.2KW поставена на 24 држи малку над 21 во соба од 20м2. без никаква друга помош во греење ако не се рачуна компјутерот што работи по цел ден
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
Член од
30 март 2012
Мислења
376
Поени од реакции
234
Belja rabota, me zamisli sea poso mislev da ja namontiram i nea kao da pomaga nakaj spalnive, istata li ja imame? 9ka SH09ZS8x e mojata nadvoresna
Nemam pristap do nadvoresnata zasto rabotam edna soba i cel star parket bas mi e vo vreci na balkonot. Nego sega bas mi tekna dan e kondezatorot golem otidnat pa ne moze da zavrti, posto kompresorot ne e skroz mrtov kao da saka da zavrti ama nema sila. Koga ce mi se otvori prostor ce go pogledam dali e poduen kondezatorot[DOUBLEPOST=1448132374][/DOUBLEPOST]
не ми е жал и да цркне ќе земам барем нешто подобро
денеска од 8.30 до сега 3.2KW поставена на 24 држи малку над 21 во соба од 20м2. без никаква друга помош во греење ако не се рачуна компјутерот што работи по цел ден
Komjuterot i te kako se racuna za vo gevgelija pogotovo ako e besna ati vga
 

Kajgana Shop

На врв Bottom