Најекономично греење (затоплување)

Член од
19 јануари 2009
Мислења
101
Поени од реакции
5
Gree Cozy
nadvoresnata edinica premnogu vibrira , trese kako masina za perenje alista
RESHENIE ???
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Денес првпат Ломото капакот сам се затвори и дуваше така, тоа му смета нешто или ?
 
Член од
30 март 2012
Мислења
376
Поени од реакции
234
Belja rabota, me zamisli sea poso mislev da ja namontiram i nea kao da pomaga nakaj spalnive, istata li ja imame? 9ka SH09ZS8x e mojata nadvoresna
Nadvoresnata e sh12zwhd. Kondesatorot vizuelno izgleda OK ama ne mozem da go vadam zasto treba da visam na balkonskata ograda i da go rasrafam a da ti kazem iskreno mi e strav dan nasobral struja vo nego i da me tresne dodeka jas taka visam na ograda.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Nadvoresnata e sh12zwhd. Kondesatorot vizuelno izgleda OK ama ne mozem da go vadam zasto treba da visam na balkonskata ograda i da go rasrafam a da ti kazem iskreno mi e strav dan nasobral struja vo nego i da me tresne dodeka jas taka visam na ograda.
A na vnatresnata imas li nekoja indikacija/trepkanje na sijalickite ili sve e normalno....ova tuka si go cital li?...a verovatno si go videl, i servisno ima so kodovite..[DOUBLEPOST=1448232354][/DOUBLEPOST]
Денес првпат Ломото капакот сам се затвори и дуваше така, тоа му смета нешто или ?
Nemoze da duva a kapakot da e zatvoren, tebe izgleda ti napravila nekoj vid difrost klimata od premnogu rabota na niska frekvencija zaradi ova toplo vreme od+15 sto ne e strasno.Na dispejot sekako ke ti pokaze dali e vo defrost ili ima greska .[DOUBLEPOST=1448232444][/DOUBLEPOST]
Gree Cozy
nadvoresnata edinica premnogu vibrira , trese kako masina za perenje alista
RESHENIE ???
Probaj pomrdni ja polecka so butkanje, ako se mrda vikaj gi monterite da si gi dostegnat strafovite..
Gumici imaat li staveno ?
 
Последно уредено:
Член од
30 март 2012
Мислења
376
Поени од реакции
234
@Strelec sum go videl a nema nikakvo trepkanje ili error kod. Na hrvatski forum denes naletav na slicni moi simptomi i mislenjata bea na kondezatorot 30mf 450v [DOUBLEPOST=14482h34246][/DOUBLEPOST]
абе батали ја купи нова :P
Ako e do kondezatorot ce ja sredam za eftini pari a prilicno e mocna taka da planiram ovaa vo ducan a inverterot gree change vo spalna koja sega ja sreduvam
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.324
Поени од реакции
29.793
Gumici nemaa staveno . jas sam staviv no isto e , moze da se kaze deka e i poloso.
Џабе обични гумици, само сајлент блок гуми ефикасно одклонуваат вибрации. Но вибрациите се симптом, а болеста не се лечи преку заебавање со симптомите. Не би требало да имаш големи вибрации.
Постави неколку фотографии од надворешната единица (од повеќе агли), може и некој клип да ставиш на јутјуб да слушнеме аудио (со твое нормално зборување, за репер).
 
Член од
25 април 2008
Мислења
56
Поени од реакции
84
Да не сакаш и уметничка слика да ти нацрта :)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.324
Поени од реакции
29.793
Објасни како „уметничка слика“ ќе ни помогне, да му помогнеме?
(или ако тролаш, тролај подобро - немој да се срамиш овака) ;)
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
Џабе обични гумици, само сајлент блок гуми ефикасно одклонуваат вибрации. Но вибрациите се симптом, а болеста не се лечи преку заебавање со симптомите. Не би требало да имаш големи вибрации.
Постави неколку фотографии од надворешната единица (од повеќе агли), може и некој клип да ставиш на јутјуб да слушнеме аудио (со твое нормално зборување, за репер).
Vikaj gi monterite za reklamacija na montaza.ili ako ne e do niv,togas e fabricka maana

Sent from my Redmi Note 2
 
Член од
23 јануари 2015
Мислења
83
Поени од реакции
27
Џабе обични гумици, само сајлент блок гуми ефикасно одклонуваат вибрации. Но вибрациите се симптом, а болеста не се лечи преку заебавање со симптомите. Не би требало да имаш големи вибрации.
Постави неколку фотографии од надворешната единица (од повеќе агли), може и некој клип да ставиш на јутјуб да слушнеме аудио (со твое нормално зборување, за репер).
Kaj se prodavaat u skopje ovie druze?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.940
Простете ми, не видов баш за што е темава, нити пак што е постувано. За што и да станува овде збор, само сакам да потенцирам да не се жалите многу пошто у Хрватска за оваа работа е многу посрање.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.324
Поени од реакции
29.793
Kaj se prodavaat u skopje ovie druze?
Никаде, на жалост. Се утепав од барање. Само во Енергија има нешто, ама тие биле за големи топлински пумпи и неупотребливи за класичните клими. Не ги видов лично, па ако поминуваш до Шити Мол, Енергија ти се блиску, отспротива Партизанска, накај топланата/студентскиот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom