Најекономично греење (затоплување)

Член од
26 септември 2016
Мислења
166
Поени од реакции
190
Hahahha se prais ili stvarno si gl... Ili nas ovde ne prais.Baner??? Pa toa klimi.mk treba na baner da ri stoi a ne na chelo.
Ако мислиш за сликичката тоа е АВАТАР не е банер, две различни работи.
Поставена е за полесна визуелна разлика помеѓу нашите постови и останатите.
 
Член од
28 јули 2016
Мислења
107
Поени од реакции
56
Abe ti stvarno si GLU. HAHHAHA KOJA BE VIZUELNA RAZLIKA... I daj procitaj uste ednas ubavo na sto mi komentiras.
APEL
do site korisnici na temava
Da sobereme po 100 dinari da im kupime baner na klimi.mk i Gree.
I so treba @Strelec da go nema odovde(osven ako ja smeni profilnata)
 
Член од
26 септември 2016
Мислења
166
Поени од реакции
190
Abe ti stvarno si GLU. HAHHAHA KOJA BE VIZUELNA RAZLIKA... I daj procitaj uste ednas ubavo na sto mi komentiras.
APEL
do site korisnici na temava
Da sobereme po 100 dinari da im kupime baner na klimi.mk i Gree.
I so treba @Strelec da go nema odovde(osven ako ja smeni profilnata)
Ок, бадијала е дискусијата со вас и воопшто не е за во темава.
Пробувам да бидам сериозен, нема потреба од навреди.

Поздрав
 
Член од
23 јуни 2014
Мислења
241
Поени од реакции
130
Брендот кој го увезувам јас , во светски рамки е петпати по бренд од GREE и од VIVAX ама ако стварно имате 0 дефекти браво , немам зборови !
Pa i jas imam 0 defekti,ne prodavam klimi i nemam defekti
 
Член од
26 септември 2016
Мислења
166
Поени од реакции
190
Pozdrav
AMA DA NE SE VRAKAS VEKE.
DA SI PLATIS BANER
Да појаснам ( бидејќи очигледно неможеш да сватиш ), поздрав до тебе, немам намера повеќе да дискутирам со вас.
Инаку за нормални дискусии околу темава сум тука, не одам никаде.
 
Член од
28 јули 2016
Мислења
107
Поени од реакции
56
Da pojasnam.
Takvi kako tebe ne i trebaat na diskusijava.
Da pojasnam uste ednas
Si ja zgresil stranata
 
Член од
1 ноември 2013
Мислења
616
Поени од реакции
529
@klimi.mk како изгледа според вас професионална монтажа на клима уред, уствари како вие ги монтирате или вашите мајстори кој ги праќате на монтажа ?
читам спомнуваш лоша монтажа, ај те молам појасни малку како се монтира професионално да го научам мојот другар мајстор кој работи 25 год. со чилери и климатизација на големи објекти.
 
Член од
12 октомври 2015
Мислења
321
Поени од реакции
218
@Strelec
"lako ja naci srbina na Mk forumu, a kineza ima puno, ocekuj poziv uskoro ",,,

@zzoranpetrovic

Da pitam i ja nesto .
Kada ce ovaj Kinez da se javi , ocekujem poziv ali ne javlja se ?
Zvonio telefon i nude mi jastuk s' memoriskom penom , nude masazere , zeleni kamen , jorgan bez alergena , tablete za cirkulaciju , lece vene s' venogel, kosmodisk ........ali nema tog Kineza iz Gree da se javi.
 
Член од
15 мај 2012
Мислења
653
Поени од реакции
576
Malku "diskusijava" zabega.

Moe mislenje e daka site clenovi od tipot gree.mk, klimi.mk itn itn... se samo benefit za nas koi sakame da doznaeme nesto poveke, a se da ni bide na edno mesto.

Mnogu e normalno da svako svoga konja fali, sto ne znaci deka jas mu veruvam.

Uste pogolem benefit bi bilo da se vklucat i toshiba.mk, daikin.mk, fujitsu.mk itn itn ....., kako site bi se rasfrlile so pozitivni komentari na svoite proizvodi (ali ne i kritiki kon drugite), bi se rasfrlile so dijagrami, tabeli, ceni (zasto nekoi se eftini, a nekoi bezobrazano skapi), kako nas bi ni bilo tuka se na eden kup i vklucitelno so nasite i vasite iskustvata za toa kako rabotat klimite po doma bi se odlucile za toa sto ni e potrebno.

Nikoj ne moze nekogo da natera da kupi nekoja klima vrz osnova na toa sto "nekoj" na forumov ke ja ispofali deka bila najdobra i podobra nemalo

Na kraj koj saka i sto saka neka pisuva, odlukata e vasa
 
Член од
26 септември 2016
Мислења
166
Поени од реакции
190
@klimi.mk како изгледа според вас професионална монтажа на клима уред, уствари како вие ги монтирате или вашите мајстори кој ги праќате на монтажа ?
читам спомнуваш лоша монтажа, ај те молам појасни малку како се монтира професионално да го научам мојот другар мајстор кој работи 25 год. со чилери и климатизација на големи објекти.
Сакав да ви дадам пријателски совет, покрај монтажата напоменав дека може е достигната температура или има дефект уредот, за тоа и напоменав да проверете, не тврдам со сигурност дека не е професионално монтирана, ви предложив неколку варијанти да ги проверете меѓу кои и монтажата. Исто ве прашав летово на ладење дали работела исто.

Тоа што некој работел 25 години професионално не значи дена неможе да згреши, има професионалци во својата област секаде не само во климатизација па се случува да згрешат, никој не е безгрешен, за тоа постои проверка, не е голема работа и ништо не чини.

Пак ке напоменам, коментарот ми е на пријателска основа, не ми е идејата обвинувања, препукувања, бранење или негативно критикување на одреден бренд. Да имавте проблем и од било кој друг бренд пак мојот совет ке беше ист бидејќи не е базиран на брендот на клима уредот кој го имате туку на проблемот кој го посочивте.
 
Последно уредено:
Член од
12 октомври 2015
Мислења
321
Поени од реакции
218
Da , na tehnicku podrsku montaze.Ipak je R 32 neka vrsta noviteta.Sada je u 100 % CH2F2 .Nije za igranje i laike.
Dali ima nekih zakonskih normi u Makedoniji o pravilima skladistenja i cuvanja za R32.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom