Најдобар презентер-спикер во Македонија

Член од
10 јули 2010
Мислења
127
Поени од реакции
45
Според мене на Латас од сител му нема рамен.Вие што мислите???
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Според мене на Латас од сител му нема рамен.Вие што мислите???
Латас неможам да го гелдам, ми се понаша како дома да е пред телевизор и збора онака ко кабадаја....Никој не ми се бендисва ама Латас ич....
 
Член од
10 јули 2010
Мислења
127
Поени од реакции
45
Латас неможам да го гелдам, ми се понаша како дома да е пред телевизор и збора онака ко кабадаја....Никој не ми се бендисва ама Латас ич....
Ама реално ги кине другиве на било која ТВ??Нели????Можат вода да му носат.:rolleyes:
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Според мене на Латас од сител му нема рамен.Вие што мислите???
Му нема рамен да,ама во ass sucking.Реално, типот е интелегентен,остар е на јазик, ама сите знаеме какво мислење имаше за владејачкава структура пред неколку години,кога беа опозиција.И се кладам дека, ако некогаш СДСМ пак дојде на власт,Латас ќе ја смени плочата и ќе почне да го величи Б.Ц.А јас политички сончогледи не обожавам.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.211
Поени од реакции
29.078
Пушката дефинитивно. :)
1 Шеки, Коби ебати кошо.
2 Додека топката е во воздухот да ги соопштам составите.
3 И дали ќе има израмнување...гол 2 спрема 1
...
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Според мене на Латас од сител му нема рамен.Вие што мислите???
Абе од МТМ и Шутел повеќе ќе ги гледам него Латас.

Имаш гледано вести на Сител кога Латас води? Уствари, тој не води вести, туку монолог, 20 минути он збори во вестите, а 10 минути се реклами (или како што самот денес во вестите рече: вие гледате Сител без пари, рекламите плаќаат). :confused: Мислам, тој кога збори, мене ми се лоши, само напаѓа и напаѓа, и тоа истите луѓе со кои тој беше до вчера. Ако има грам срам и достоинство, нека молчи. Не мора веќе да ги подржува, ама нека не јаде таквото во јавноста. Бљак и срам за презентер/спикер or whatsoever.

Што ни направи нам (матурантите) полани?
Излага со break-news дека и ние матурантите ќе полагаме екстерни тестови, иако јасно и гласно беше кажано дека екстерни тестови ќе полагаат само до 3та година средно. И нормално, се крена паника, и ние на протести. За два дена, истиот тој човек, повторно со break-news соопштува како матурантите не можат да живеат без протести и дека тоа е традиција во Македонија да се протестира за џабе, кога екстерни ниту имало, ниту ќе има за матурантите?! WTF?! o_O
А, оваа бумбарчето, пак, no comment. Денес ја гледав, и се засрамив што сум Македонец од таквите.

А1, пак, се приказна сама за себе, нив не ни сакам да ги коментирам.

Не можам за никого од кај нас да речам дека е најдобар презентер. Има добри поединци, ама собери и одземи се, далеку во минус би отишле.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Праиме муабет за презентер или за шарлатан!?!

Коректно, смирено,сталожено....ПРЕЗЕНТИРАЊЕ НА ВЕСТ - барам дефиниција од дипломиран новинар,да му објасни што значи на креатроров на темава!

А ако праиме муабет за фраер шо има ајфон и рамки за очила кастм мејд од Луј Витон и саат на рука Фестина (јак кур),онда да...на Латас му нема равен...Говедо невакцинисано,ТЕЖОК малограѓанин! А да....и кошула со крокодилче!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Многу е антипатичен Латас, не зезајте, треба да имаш и шарм за спикер и убав глас.

За мене тоа е Ана Здравковска, така мислам се викаше црната од Канал 5. Ја имам слушано како збори во поголема просторија, како микрофон да имаше до неа а не се дереше, поубав глас немам чуено од човек досега. Додатен плус е тоа што е убава.
 
М

Мартин`

Гостин
Латас дефинитивно, зошто човекот нема влакна на јазикот и барем не е дволичен како презентерите на А1 ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom