Најголемиот студентски дом во Македонија се распаѓа

Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Кој црн протест бе? Си бил во гоце да видиш шо сорта седи таму? Деведесет проценти од тоа воловите се мрзи невидени, таванот им капи врз тастатура и ги мрзи да се поместат, а не па ќе излезеле да протестираат.... ко да не знаеш со кого си имаме работа.
Настрана фактот што речиси сите во гоце се со врски преку вмро пикнати, иако не исполнуваат никакви услови за место, па има вработени еден куп, волој шо работат ко обезбедување во пола Скопје... и тие ќе протестираат... за шо? За да си го изгубат местото?
Eпа ондак и суштината на дискусијата се губи..штом ги мрзи и гзот да си го избришат и страв им е место да не загубат ( и тоа какво) зашто да дискутирам.. они чим се задоволни ја уште повеќе сум..нека си уживаат.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Вистина...Лично искуство, е сега ако само кај тебе во соба не е така тоа е друга работа.

Бујрум во петок во Гоце да прошетаме низ собите.
Не можеш на некој кој живее во Гоце да му кажиш какви му се условите, какво е парното или каква е водата.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
А бе а цело време ја величат таа Гоцева тараса. Тиии бе мамата.
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Бујрум во петок во Гоце да прошетаме низ собите.
Не можеш на некој кој живее во Гоце да му кажиш какви му се условите, какво е парното или каква е водата.
Реков лично искуство, не прочита? Али ај добро не можам јас тебе да ти кажувам ;)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
А бе а цело време ја величат таа Гоцева тараса. Тиии бе мамата.
Јас и кафе давам на Гоцева тараса, ама кога е топло и фино е тоа дружење и местоположбата а и кафето сам си го фалам :)
Ама Гоцевата приказна е многу друга.
--- надополнето: 21 февруари 2012 во 01:23 ---
Реков лично искуство, не прочита? Али ај добро не можам јас тебе да ти кажувам ;)
Тврдам дека лажеш. И понудата сеуште стои.
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Јас и кафе давам на Гоцева тараса, ама кога е топло и фино е тоа дружење и местоположбата а и кафето сам си го фалам :)
Ама Гоцевата приказна е многу друга.
--- надополнето: 21 февруари 2012 во 01:23 ---


Тврдам дека лажеш. И понудата сеуште стои.
Зошто би лажела? Благодарам многу за понудата...
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Зошто би лажела? Благодарам многу за понудата...
Не знам, не ни сакам да знам. Тоа што го знам е каква се состојбата на домот, какви се собите, мојата и на сите што ги знам оваа година и две наназад, а знам многу.
--- надополнето: 21 февруари 2012 во 01:32 ---
Леле кој повикува на протести :facepalm:

:pos:
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Не знам, не ни сакам да знам. Тоа што го знам е каква се состојбата на домот, какви се собите, мојата и на сите што ги знам оваа година и две наназад, а знам многу.
--- надополнето: 21 февруари 2012 во 01:32 ---



:pos:
Јас кога живеев во Гоце, во собите преку зима беше 100 степени буквално, греалките бичеа нонстоп и имаше топла вода цело време, фала богу. :) Море не сте прошетале до Медицинар, да видите таму што е, изван овога света!
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Не знам, не ни сакам да знам. Тоа што го знам е каква се состојбата на домот, какви се собите, мојата и на сите што ги знам оваа година и две наназад, а знам многу.
--- надополнето: 21 февруари 2012 во 01:32 ---



:pos:
Не реков јас за состојбата, реков за топлината, а верувај не би зборела напразно ако не знам.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Јас кога живеев во Гоце, во собите преку зима беше 100 степени буквално, греалките бичеа нонстоп и имаше топла вода цело време, фала богу. :) Море не сте прошетале до Медицинар, да видите таму што е, изван овога света!
Заради греалките и е топло, а не заради парното. Парно има, ама не е јако, затоа што е старо, векот на парно инсталацијата е одамна потрошен и плаче за нова инсталација.Топлата вода зависи до блокот и до временскиот период од денот. А единствено Медицинар е полошо од Гоце. :)
--- надополнето: 21 февруари 2012 во 01:38 ---
Не реков јас за состојбата, реков за топлината, а верувај не би зборела напразно ако не знам.
И топлината е дел од условите на домот. А бидејќи добро го знам домот знам и какво е парното.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Не сум знаела дека Пелагонија е приватен... за овој дом не знам, но Стив е нешто....... неописливо.
Државен е. Само за да те пикнат таму треба да си со портокалова книшка, татко ти да е заебан тип, или да имаш среќа да те извлечат у 50те места (шо е да речеме 5% од капацитетот) кои навистина ги даваат како што треба...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom