Најголемиот студентски дом во Македонија се распаѓа

Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Тоа не е нешто ново. И пред 15 години беше така. Срамота е, мизерно е, ама беше и убаво.:pipi:
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.641
Поени од реакции
3.535
Незнам дали слушнале македонскиве струденти за зборот протест...не бе ако ни е , ја сум и за бетер.
:pos:
За што бе протести Цитро? За да ги обојат во сдсмовци?Ај не ме смеј..
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Најзгодни! Збор да нема! Се арслан до арслан!
Плакневме очи кога излегуваа на пладенвна прошетка. И кога бевме на диско. Секоја си имаше симпатија.
Ама бевме сите во озбилни врски- и ние и тие :)
До денес ми остана мистерија кој му ги переше белите адидас тренерки на еден лепотец кој немаше официјална девојка.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
:pos:
За што бе протести Цитро? За да ги обојат во сдсмовци?Ај не ме смеј..
Не глупирај бе..
Ќе ги обојат ако искочат 30 души, а Фрч и Буч у прв ред...
Нека искочат 3000 , ни поликолор не ги бои... една овца не прави стадо..ама сто прават.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Не глупирај бе..
Ќе ги обојат ако искочат 30 души, а Фрч и Буч у прв ред...
Нека искочат 3000 , ни поликолор не ги бои... една овца не прави стадо..ама сто прават.
Нема да ги обојат, ама ќе мислат дека пијат нафта.
Како што ти мислиш дека ние овде, сме конзументи на нафта. И дека сега, по иранскава криза, ќе кризираме.
Ама ако...
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Нема да ги обојат, ама ќе мислат дека пијат нафта.
Како што ти мислиш дека ние овде, сме конзументи на нафта. И дека сега, по иранскава криза, ќе кризираме.
Ама ако...
На што си ти батка... немој да ме јебеш!

Каква нафта ,какви бакрачи бе, што мрчариш тука, ја убаво повикувам на протест,а ти ми мешаш деривати..и после ја сум партиски пиун,воин незнам каков стрелец..ташаков ме заболе за партии,тоа со озбилни намери го мислам, а за демагогии на друго место.
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Гоце е ужас, внатре кога ќе влезеш(а богами и однадвор кога гледаш)имаш чувство дека влегуваш во некоја лоша психијатриска болница или па во напуштените згради по Чернобил. Единствено нешто што е добро е греењето, барем за тоа не станува збор зошто во собите е +30 степени.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
На што си ти батка... немој да ме јебеш!

Каква нафта ,какви бакрачи бе, што мрчариш тука, ја убаво повикувам на протест,а ти ми мешаш деривати..и после ја сум партиски пиун,воин незнам каков стрелец..ташаков ме заболе за партии,тоа со озбилни намери го мислам, а за демагогии на друго место.
Не се мачи. Не верувам дека некој ќе излезе на протести од Гоце. Да се живее во Гоце, тоа е важно. Во какви услови, тоа е помалку важно.
БТЊ, постои ли уште култната барака КАТАНГА во Стив? Да видиш таму какво е: бубашвабите се толку големи што може добар ден да си кажеш. Глувци нема. Нема услови за живот. Бубашвабите преживуваат и нуклеарни експлозии.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Незнам дали слушнале македонскиве струденти за зборот протест...не бе ако ни е , ја сум и за бетер.
Кој црн протест бе? Си бил во гоце да видиш шо сорта седи таму? Деведесет проценти од тоа воловите се мрзи невидени, таванот им капи врз тастатура и ги мрзи да се поместат, а не па ќе излезеле да протестираат.... ко да не знаеш со кого си имаме работа.
Настрана фактот што речиси сите во гоце се со врски преку вмро пикнати, иако не исполнуваат никакви услови за место, па има вработени еден куп, волој шо работат ко обезбедување во пола Скопје... и тие ќе протестираат... за шо? За да си го изгубат местото?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom