Мултикултурализмот, и неговата злоупотреба

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.572
Читајте го текстот само...

Истото срање од 2001 - 2002 кога ние (сите останати народи и малцинства во Македонија) требаше да ги интегрираме дивљаците и сега после 15 години гледаме какви се резултатите во Македонија.

п.с. И на крај со булава у кадар многу добар заклучок донесоа
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Мулти културализмот и неговата злоупотреба се брат и сестра низ историјата, за жал се почесто низ светот а во Македонија секојдневие.
 
Член од
30 декември 2014
Мислења
350
Поени од реакции
439
Германската државна телевизија со совети за Германците:

Meanwhile in Macedonia:
И ти си Македонија!
Стоп за абортус, избери живот!
Македонија вработува #1
Македонија вработува #2
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
I shto treba sega nie da pravime. Skandinavskite "putki" ke ne uchat i ke sproveduvaat nekakava si "tolerancija" ili "multikultura" ili taka neshto a ne znaaat deka toa vo nashite kraevi postoi ushte od pamtivek. Nie nauchive kako da zhiveeme so islamot, milum ili silum ne e vazhno, megjutoa i islamot nauchi da zhivee so nas, isto taka milom ili silom. Za sozhivot so Islamite nie, kako narod ili duri kako opshestvo ne ni trebaat EuroBirokrati da ni drzhat lekcii kako toa da go sprovedeme. Toa e del od nashata istorija, gemnetika, DNA..... Topkata e na nivnata polovina i poima nemaat shto da pravat...Pravoslavieto i Islamot si imaat tradicii mnogu poodamna, pred ovie kolonijalni sili i slichni bea svesni deka postojat.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Истото срање од 2001 - 2002 кога ние (сите останати народи и малцинства во Македонија) требаше да ги интегрираме дивљаците..........
Да те дополнам, и тоа преку серијата НАШЕ МААЛО, каде имаше караници меѓу тие од различни националности, и тој што навредува ќе биде однесен во друг свет од зградата КАРМЕН, и ќе го разубеди со неколку примери како тоа е грешка што мислат за тој од друг етникум. Ама некако тој експеримент за перење мозоци не успеа. А тоа се докажа така што имаше безброј примери за "соживот", во изминативе години. Најголем показател за тој "соживот" е 2012 и најсвежиот 2015 година каде ТИЕ, кажуваат дека се сами сме направиле.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.968
Поени од реакции
17.790
Да те дополнам, и тоа преку серијата НАШЕ МААЛО, каде имаше караници меѓу тие од различни националности, и тој што навредува ќе биде однесен во друг свет од зградата КАРМЕН, и ќе го разубеди со неколку примери како тоа е грешка што мислат за тој од друг етникум. Ама некако тој експеримент за перење мозоци не успеа. А тоа се докажа така што имаше безброј примери за "соживот", во изминативе години. Најголем показател за тој "соживот" е 2012 и најсвежиот 2015 година каде ТИЕ, кажуваат дека се сами сме направиле.
Сум ја сакал многу серијава како помал ама за време на војна кога гинат Македонци ти да правиШ ваква серија нема смисла.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.736


Блгарија има 23% малцинство, Естонија 31, Луксембург36. Латвија 38%, ама нема резервирано место во парљамент, а кај нас мора и малцинска партија во власт да има, сега и премиер бараат :confused:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Аргументите се во ред, но за Чешка некако не ми штима, кои се тие 35% малцинство, ја колку знам германци во чешка одамна нема, не знам што друго би било толкаво мнозинство.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864


Блгарија има 23% малцинство, Естонија 31, Луксембург36. Латвија 38%, ама нема резервирано место во парљамент, а кај нас мора и малцинска партија во власт да има, сега и премиер бараат :confused:
Ние сме со договор, договор со кој на некој начин им ја подарија Македонија.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Аргументите се во ред, но за Чешка некако не ми штима, кои се тие 35% малцинство, ја колку знам германци во чешка одамна нема, не знам што друго би било толкаво мнозинство.
Чесите немаат задолжително поле за етничка припадност на нивните пописи. Тие 35% се луѓе што не се изјасниле по тоа прашање, не значи дека се малцинство. Чесите го третираат ова слично како и полето за религија, на кое не одговараат 2/3 од населението и затоа Чешка се води како најатеистичка земја во светот.

Кај нас пак на времето кога имаше пописи мислам дека и графата за религија беше задолжителна и затоа сега излегуваат статистики како 99% од населението во Македонија се религиозни што не става на самиот врв во светски рамки.

За Хрватите... сосем е нормално во една пропагандна порака да има по некој искривен или надуен податок.
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.277
Поени од реакции
1.755
Јудеомасонската структура за геноцид врз гоите "Лигата на Народите" или со сегашното актуелно име ООН денеска донесе многу важна декларација за "Глобален пакт за помош на колонизаторите", сум одделил некој поважни точки:
  • Тврда осуда на ксенофобијата против бегалците и имигрантите и подршка за светска кампања против неа.
  • Позитивна дискриминација за бегалците и имигрантите во економскиот и социјалниот развој на државите, што ги примиле.
  • да се најдат нови станови за сите бегалци и имигранти, којшто Врховниот комесаријат на ООН ги евидентирал дека имаат нужда се од настанување.
Може да видите дека таа идеологија на отворено општество, толерантност, мултикултуризам не е воопшто наивна, ако секој нормален размисли малку ќе види дека после определено време сите држави во светот толку ќе се помешаат и на крајот ќе исчезнат сите држави и народи.
Дури и по старите резолуции после ВСВ ако целенасочено се убива некој народ, без разлика дали со концентрационен логор, куршум, глад или депортација е злосторство против човештвото. Денеска гледаме дека сето тоа го прават со половината од светот сосема јавно, оваа резолуција е последната етапа од психолошкиот метод "Прозорецот на Овертон" - носење на законска рамка на соодветната перверзија.
Јасно е дека, ако се донесе овој закон и населувањето на 500 милиона или милијарда колонизатори во ЕУ домородното население ќе исчезне.
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.572


Блгарија има 23% малцинство, Естонија 31, Луксембург36. Латвија 38%, ама нема резервирано место во парљамент, а кај нас мора и малцинска партија во власт да има, сега и премиер бараат :confused:
Ама и хрвативе јако ги ебаваат. Многу убаво им дојде влезот у ЕУ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom