Можно ли е да се порасне повеќе со помош на некој препарат (Growth-Flex)?

Член од
30 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
3
Природното порасна до 162 см до 14 години. Се жалам,можда сеуште се надевам дека имам касен раст,ама ако не стигнам до 170 можеби ќе го испробам и ова бидејќи вака навистина сум ко џуџе :(
Аз като бјах на 14 сигурно с'м бил 158см. Сега с'м 176 а оште с'м на 17. Ако си с по-к'сен пубертет нјама от какво да се плашиш. А ето ти едно упражнение от което почти веднага ште станеш 1см по-висок - Заставаш по корем слагаш си р'цете долепени до тјалото и започваш да си надигаш горната част на тјалото като главата води движението. Като се надигнеш на максимум зад'ржаш 6 секунди и отпускаш. Така всеки ден по 10 серии една след друга. Оште след п'рвија п'т сигурно ште има разлика. Успех! И мерси за разјасненијата Стефане! :wink:
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
.... И мерси за разјасненијата Стефане! :wink:[/quote]...
Хехехехе немај гајле па за тоа сме на форумот да се помагаме...:salut:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
21 година и 155 цм сакав да примам хормонална терапија на 15 години ги направиви сите прегледи и ме предупредија докторите дека ќе треба да останам некој месец во болница и со примање на терапијата вистина ќе имам некој цм плус но исто така ќе закачам некоја хормонална болест како дијабетичар или пак да се здобијам со повеќе машки хормони на крај се одкажав од таа терапија не е страшно и да си низок
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Доста ми се 200 сантиметри :toe:.
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Ја имам 14 години 165цм...ваљда ќе пораснам уште...
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
90
Имам 14 години и сум 177 центимерти висок. Има некој начин да се запре растот?:pos2:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
не си играјте со хормони за раст...

бидејки стварате хормонски дисбаланс.
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Јас верувам али има последици.Каков си таков си,важно дишеш.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ако делува на лачење на соматотропниот хормон....може :)
 
U

UniqueGirl

Гостин
може али и со физичка активност пошо само од препарат :nenene:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Може, ако претходно ти ги СКРШАТ нозете и стручно те преспојат...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
На нет има многу "терапии" за зголемување на висината дел од нив како што стои и на природен начин со некои билки и така натаму, но како што веќе многумина кажаа најдобро е да се остави природната висина за да не се направат дополнителни проблеми но сепак би рекол доколку некој е претерано низок и има психолошки проблеми поради тоа на пример тогаш можеби може да се обиде бидејќи постојат повеќе методи за ова секако не се расте 10 сантиметри но некои 2-3 сигурно може да се добијат и според организмот која терапија ќе одговара.
Јас сум 181 цм такада доста ми е.
 
U

UniqueGirl

Гостин
170
инаку има метод за продолжување на нозе кој е прескап и мн болен leg lengthening
 

Kajgana Shop

На врв Bottom