Можно ли е да се порасне повеќе со помош на некој препарат (Growth-Flex)?

K

Kiko

Гостин
Ме интересира дали верувате дека може да се порасне повеќе со помош на земање на некои пиули како на пример овие. Од таму ветуваат 100% дури и сведочењата се фантасттични ама мене баш заради тоа ми смрди.... дали е лага
од друга страна се изначитав противнички настроени коментари кои пак велеа дека овој производ нечини а чинел нивниот.
Ако евистина зошто да не... нема штета од некој сантиметар повеќе

Што мислите вие?

Го пробал ли некој?
Ефекти?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Знам и имам читано во медицински книги дека човек може да порасне колку што има простор измеѓу некои 2 коски таму доле кај бутовите и карлицата,не знам баш кои беа.Колку што има простор толку може и човекот да порасне.Со операција на овие 2 коски велат дека може да се добие некој сантиметар повеќе.А за вакви таблети појма немам.
Сепак јас не би ги земала,којзнае до какво хормонално нарушување потоа може да дојде.
Колку ме дал Господ,толку!:smir:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Имам нецели 17 години, а сум висок 186, прав чинар, така да, не ми требаат овие.
Мој совет, не одете против природата. Ако било пишано да си висок 165, тоа е, помири се со тоа...
 
Г

Гоццццце

Гостин
Имам нецели 17 години, а сум висок 186, прав чинар, така да, не ми требаат овие.
Мој совет, не одете против природата. Ако било пишано да си висок 165, тоа е, помири се со тоа...
Поооотполно се сложувам со Фантомов Охридски..
Ја сум 15 години, а сум висок 192-3 , така да и мене не ми требаат овие..
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Не Ви требаат апчиња...остајте се на природата...јас имам 182 цм не ми требаат.., СЕА озбилно зборувам немој да се замлатуеш да пиеш апчиња затоа што најчесто тие препарати стимулираат некои хормони, но притоа се нарушува балансот на останатите хормони во организмот и затоа не треба да се користат....:salut:
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Верувам дека постојат такви апчиња но сигурно постојат и сајд ефект на тие апчиња како хормонално пореметување
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Neli imase edna sprava za macenje koja te vrzuva za race i za noze i te vleci....

Onie koi sakaat da porasnat, neka ja probaat =))
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Знам и имам читано во медицински книги дека човек може да порасне колку што има простор измеѓу некои 2 коски таму доле кај бутовите и карлицата,не знам баш кои беа.Колку што има простор толку може и човекот да порасне.Со операција на овие 2 коски велат дека може да се добие некој сантиметар повеќе.А за вакви таблети појма немам.
Сепак јас не би ги земала,којзнае до какво хормонално нарушување потоа може да дојде.
Колку ме дал Господ,толку!:smir:

Тачно!:)

Значи, пак комунистите лажат!


Иначе, мене не ми требаат вакви препарати,Но ако има некоја за смалување на висината може :pos:


18 198:jaj:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ne veruem u ova :nenene: Pa pojse ke porasnes so tegnenja i takvi stvari nego so apcinja.. Kako i da e.. Kolku dal Gospod tolku.. Ja ne se zalam.. 15 god 170
 

Kajgana Shop

На врв Bottom