Можно ли е да се порасне повеќе со помош на некој препарат (Growth-Flex)?

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Не вредат средствата и ризикот за психолошката состојба. Тука мислам ептен во екстремни ситуации како некои со раст од 145 цм тогаш можеби треба да се проба но во секој случај тоа да биде добро изанализирана терапија и дискусија и за можни последници од тие терапии. Сепак реков има многу терапии и методи денес само пари се потребни.
Како и да е дали некој досега направил некоја терапија тоа ме интересира гледам стана интересна темава?

Едит: Најсигурна метода кондура со ѓон од 3 сантима

btw http://www.idividi.com.mk/Zdravje/Medicina/542791/index.html
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.677
Поени од реакции
4.793
Тренирање кошарка помага за качување на некој сантим
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Никогаш не сум имал проблем со висината неможам да ти помогнам...

18год 195цм :tapp:
 
Член од
20 август 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Аз като бјах на 14 сигурно с'м бил 158см. Сега с'м 176 а оште с'м на 17. Ако си с по-к'сен пубертет нјама от какво да се плашиш. А ето ти едно упражнение от което почти веднага ште станеш 1см по-висок - Заставаш по корем слагаш си р'цете долепени до тјалото и започваш да си надигаш горната част на тјалото като главата води движението. Като се надигнеш на максимум зад'ржаш 6 секунди и отпускаш. Така всеки ден по 10 серии една след друга. Оште след п'рвија п'т сигурно ште има разлика. Успех! И мерси за разјасненијата Стефане! :wink:
Dali mozes da mi kazes nesto poveke za ovie apcinja (dali se stetni, dali moze da predizvikaat hormonski poremetuvanja i sl.). PLS
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
Природното порасна до 162 см до 14 години. Се жалам,можда сеуште се надевам дека имам касен раст,ама ако не стигнам до 170 можеби ќе го испробам и ова бидејќи вака навистина сум ко џуџе :(
Море баш во тие години се расте најмногу од 14-18 за тоа време јас имам кренато може 20 и поќе санти метри... иначе сум негдека над 178..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom