Мамење на тестови?

Дали сте мамеле на тестови?

  • Секогаш!

    Гласови: 295 31,1%
  • Се случувало...

    Гласови: 584 61,6%
  • Никогаш!

    Гласови: 69 7,3%

  • Вкупно гласачи
    948

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.459
Сфетле на кој факс си ти???
Јас препишував на Одбрана и Заштита, кај Џелај Чајани, на Шумарски.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
80
Поени од реакции
2
Tonchie напиша:
Сфетле на кој факс си ти???
Јас препишував на Одбрана и Заштита, кај Џелај Чајани, на Шумарски.
ekonomski zavrsiv jas...a ispitot go polagav pred edno 6-7 godini...;)
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
и јас препишував на ОНО..
сега кога ќе се сетам, се замислувам зошто сум го правел тоа, кога е навистина интересен предмет.

Разбирливо беше да се препишува на Математика 1 и 3 усното, бидејќи беше ужасно тешко, како и по Електроника 2, сите тие шеми од дигитална електроника беа страшни.
Али ОНО? Нека, бидна:)
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
ThA-BiTcH напиша:
Da da,
aj kazi kakvo e toa penkalo bas kje mi posluzi :icon_lol:
Ako neame u Skopje takvo, mozes da ni pratis nekolku navaka,
mislam deka nema da bide problem?:pos::pos:
Ја имам такво пенкало, од другата страна на тој лист има календар. 30 денари ги купувам, топ се. Ама во орце ми ги научија
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
Дефинитвно најлесен начин да заработиш оцена е да препишиш .нешто да посебно сум се спремал од дома за препишување не памтам, пошто не ме бива ама ми се случило неколку пати на факс да некој/а нешто поткажи,потсети, па некогаш и нешто да препишам..ама сам да препишувам од ливчиња надвор да седат асистентите и професорите кога ќе влезат во амфитеатар ќе знаат кој препишал,само финтата и тие дека поминувале на ист начин па затоа оставаат да се препиушува....
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
eve za devojkite eden nachin za prepishuvanje vaka ke si napraish livche so najvaznite raboti na pc i ke go isprintash da mozesh da go chitash. u shkolo ke oblechesh suknja dugachka podugachka od kolenici ke go zalepish livcheto vo vnatreshosta na suknjata. samo malce ke ja prevrtish suknjata i ke imash celo livche profesorkata nema da se sumnja samo nemojte da buljate u livcheto onaka samo po malce i nikad nema da ve fatat drugarkami prepishuashe taka 4 godini u sredno nikad ne ja fatija probajte devojki ozbilno
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Во основно не препишував, беше многу строго, но во средно да.
На факултет се немам обидено, иако неколку пати направив ливчиња, ама џабе, не ги искористив :)
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
do den denes prepisuvam i nema test a da ne sum p[rpisuvala i nikad ne me faile (pu pu nedaj boze).i toa na sekakvi nacini imam pisuvano na klupata,stolcinjata,na race,noze,prsti,livcinja,gumi,penkala.....koga imav livcijna najcesto gi kriev pozadi uvo svitkani vo rolna :baeh:
 

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
Epa da :vrtenje i konsultiranje so partnerot do mene mu e na sekoj privilegija..taka i mene:)
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
сакате да ви кажам како ке поправам латински?

Цел тим ке биде негде на кафе, јас со смс пораки ке им ги праќам речениците кој треба да се преведат а они ке ми враќаат со деклинации со се....
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
vcera praev test germanski i si spremiv
livcinja,na rakata si napisav toa sto neznaev(a nisto neznaev,kamen germanski cel zivot sum)
i zakasniv edno 1min vreme na testot i profesorkata mi vika
dojdi sedi na moeto mesto na katedrata,kaj me sedna de
aman edvaj uspeav 3-4 zborcinja da prepisam ako dobijam 2 sve zivo castam!:icon_lol: :icon_lol:
bre prpat vaka mi se desava...:wink:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Завчера праев тест, и си ја извадив книгата на клупа. Јебига бевме 8 души па се праеше дека не гледа дека препишуваме пошо не испоштува што не киднавме:baeh:
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
smizlicka напиша:
vcera praev test germanski i si spremiv
livcinja,na rakata si napisav toa sto neznaev(a nisto neznaev,kamen germanski cel zivot sum)
i zakasniv edno 1min vreme na testot i profesorkata mi vika
dojdi sedi na moeto mesto na katedrata,kaj me sedna de
aman edvaj uspeav 3-4 zborcinja da prepisam ako dobijam 2 sve zivo castam!:icon_lol: :icon_lol:
bre prpat vaka mi se desava...:wink:

Што не идеш кај Лу сега барем знаеш каде е, ем кафе ќе се напиеш, ем можеш муабет на германски да си правиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom