Мамење на тестови?

Дали сте мамеле на тестови?

  • Секогаш!

    Гласови: 295 31,1%
  • Се случувало...

    Гласови: 584 61,6%
  • Никогаш!

    Гласови: 69 7,3%

  • Вкупно гласачи
    948

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
:)) interesna tema :) i ja sekogas si prepisuvam na pismeni.. osobeno na makedonski. sestra mi mi gi pisuva temite ja ke si gi iskucam na kom i na font 5-ka :) livceto e dovolno malo za cel cas vo raka da ti stoi i da si citas celo vreme mozes... najzakon rab :) ili pa napisi si od doma na list.. i na cas izvadi go napisan pa imitiraj go potpisot na profesorkata :)))))
ali rizikot e pogolem :)
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Prepisuvanjeto e svetska rabota.Pogotovo za tie kako mene sto ne ucat po celi denovi,a veruvam deka tuka ima mnogu takvi.Nesto ke si naucis,nesto ke si prepises i na kraj vadis dobar test.Ama toa e i mnogu golem rizilk,ako te fatat si go naebal,ali jebi ga,nekogas mora.SEKOJ SIZIK IDE NA RIZIK
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
BusHav напиша:
Prepisuvanjeto e svetska rabota.Pogotovo za tie kako mene sto ne ucat po celi denovi,a veruvam deka tuka ima mnogu takvi.Nesto ke si naucis,nesto ke si prepises i na kraj vadis dobar test.Ama toa e i mnogu golem rizilk,ako te fatat si go naebal,ali jebi ga,nekogas mora.SEKOJ SIZIK IDE NA RIZIK

Е како не ќе те фателе... Ако си глупав, во екстремни случаеви или ептен ако си претерал со преписот...инаку не!
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
ШШШТООО?! какво мамење, бе што ви е на вас?
мислам, АПРИЛИЛИЛИ! иако сеа е декември:pos:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Абе нема некој шо не препишувал на писмени ама има ученици шо си имаат голема "дарба" за тоа! Алал да им е :)
 
Член од
28 јануари 2006
Мислења
260
Поени од реакции
2
jas za prepisuvanje sum tapa!od 7 pati prepisuvanje 4 pati me imaat fateno!i od posledniot pat koa me fatija gledam da ne prepisuvam tuku da ida spremen na testovi sto e mnogu bolje kombinacija od prepisuvanje!
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
сум препишувал ама ретко, али да не се урочам не ме фатиле до сега добро е
 
Член од
6 февруари 2006
Мислења
94
Поени од реакции
1
Си имаме финта ние у клас. Седиме у три редици, и за време на тест некој ја вика професорката да дојди да му објасни демек не го сфаќал прашањето, додека оние од спротивната редица штампаат ко нездрави. Потоа некој од овие ја вика професорката, па оние од првата редица препишуваат, и така до крај на час. Абе организиран криминал е ова извежбано е до перфекција :D

Само еднаш класната ме има фатено, ама ништо не ми направи :)
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Hypnotic напиша:
Си имаме финта ние у клас. Седиме у три редици, и за време на тест некој ја вика професорката да дојди да му објасни демек не го сфаќал прашањето, додека оние од спротивната редица штампаат ко нездрави. Потоа некој од овие ја вика професорката, па оние од првата редица препишуваат, и така до крај на час. Абе организиран криминал е ова извежбано е до перфекција :D

Само еднаш класната ме има фатено, ама ништо не ми направи :)
toa toa da ne zemes kniga da procitas :star::pos:

btw dobra strategija

inace imam prepisuvano na testovi i me nemaat fateno pu pu da ne urocam :pop:
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
Обично преписувам посебно кај класната слепа е у п.м . Си вадис книга а маса ни те гледа ни нисо . Конечно после долгогодисната препишувачка кариера пред некој ден ме фати физика (све да му е~~м)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Секогаш сум бил 5,00, ама сум си правел ливчиња онака чисто за да се фатиш за орото со другите. Обично, ги правам ливчињата со толку ситни букви, само со лупа може да се препознаат :). Не е битно кај го ставаш: под стол, во прибор, во џеб. Совет: Секогаш седете во прва или последна клупа. Ако сте во прва, наставнивите често и не ви обрнуваат внимание но не можете да ги пратите кај шетаат. Пр. На тест по Географија во основно во 7-мо со една другарка се договоривме да ги поделиме лекциите по пола, и на тестот да си ги препишуваме. Бидејќи наставничаката беше толку строга и не можеше да се препишува, не не гледаше во прва клупа и ние буквално си разгваравме. Супер. Ако сте седнати во последна клупа, предноста е тоа што го гледате наставникот кај шета, па можете повеќе да внимавате да не ве фатат. Но, ако се закатанчи позади вас наставникот, нема шанса да препишете се додека не се тргне!
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.089
Поени од реакции
807
Druga finta za prepis e se da napisete na folija, ama toa zavisi od bojata na klupata. Primer, ako e crna (vo nekoi ucilista/fakulteti takva e), napisete na folijata se so crni bukvi, ili pak ispecatete nesto (moze da se pecati na folija) i navodno ako ja stavis na crna klupa, nisto ne se poznava, kako voopsto da nema nisto na klupata.
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
ne prepisuvam ednostavno ke naucam i ke si znam na pismena hahaha lol nema veze sekogas prepisuvam i nikogas ne sum pravel planovi kako ke prepisuvam ednostavno idam na pismenata i ne me interesira kako ke prepisuvam ako mi se otvori moznsot da prepisuvam-prepisuvam ako ne zdravje drukpat poveke :)
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
A more decinja slatki.
I ja koa bev kopilj mislev, kolku se smotani profesorive moze da im se prepisuva.
I posle svativ deka se uste posmotani zasto se prvat smotani i ve ostavaat da prepisuvate. :kez:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Најмалку се смотани. Оставаат, оти и да препишеш значи дека се трудиш. Но, има и онакви кои не гледаат, а и онакви кои санкционираат строго препишувања.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom