Мамење на тестови?

Дали сте мамеле на тестови?

  • Секогаш!

    Гласови: 295 31,1%
  • Се случувало...

    Гласови: 584 61,6%
  • Никогаш!

    Гласови: 69 7,3%

  • Вкупно гласачи
    948

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
RebbelGirl kaj ucis? Daj da se dogovorime da sedis pozadi mene
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
900
Поени од реакции
461
Абе да сме толку способни за нешто друго, колку што сме за препишување ќе немаше ко нас. Цели реферати имам пишено на клупа за препис, и не ме фатиле ама пак не препишував на секој предмет... само на еден и тоа на македонски кога требаше да се пишат тестовите. За другите предмети немаше потреба пошто прилично добро "ми фаќа кликерот".

Е сега ова е вистинска случка во Америка:

Македонче некаде 5 одделение, тогаш отишле америка и сега во америчката школа учителката им дава тест и си излегува (американчината дисциплинирани никое без исаф да ѕирне во книгата, ако не знаат) и македончево гледа дека замина професорката и плас книгата на клупа и ајт на препишвање... И после ги научило и американчинава да мамат на тестовите и никогаш повеќе учителката не ги оставила сами, туку морала да го ги стражари за да не препишат. :)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
планирам за следниов испит да испринтам ливчиња за препишување, кажете со колкав фонт е препорачливо да се испринта текстот?
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
neznam dali e sramota ili ne ama u sredno jas prepishuvav na sekoj test tolku bef dobra sho u 4 godini me fatija samo ednash i ostanav na polaganje fizika :D inache mislam deka toa e najlesniot nachin da se zaraboti ocenka
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Не сум препишувала. Не оти поштен ученик или студент, туку од мрза. Ако веќе седнеш да испопрепишеш, тоа значи дека си го научил (бар за некоја двојка или шеска) тоа што го пишуваш. Ова го зборувам за формулишта и слични ту-би-форготн срања. Инаку, нејсни ми беа, во гимназија, луѓето што ревносно се подготвуваа за писмена македонски, латински или англиски - и препишуваа.
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
мене шо ми се деси:
седам со другар енглез на тест и онака само гледам до кај е. мислам типов супер другар, 2 месеца заедно све.. коа ми се развика, ќе ме потепаше.. као демек непоимливо, срамота, да се ѕиркало у туѓ тест. а уше да му препишев, за шо ни на крај не ми беше, башка више го имав решено тестот, кузнае што ќе беше.. ќотеци..
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
во основно немаше потреба да препишвам, ученик бев на генерацијата ;р)

можам да се сетам дека препишваа од мене во средно...

ама забеган си бев баѓи во средно.. повеќето од професорите в гимназија ме сакаа, а тие шо ме мразеа... хехе, а бе не ги тантелев ни едните ни другите...

ако не се чуствував спремен, а имаше писмена или тест, едноставно ќе одев и ќе им кажев дека не сум спремен, и дека со задоволство ќе ја прам писмената/тестот друг пат

или воопшто немаше да одам , ќе чукав флипери цел ден, и ќе пишев тестојте друг пат

иначе, учев една година, поточно скоро една година во Угостителско-Охрид...

е таму... таму беше башибозук, кутри професори, ги спобудалевме...

најјако беше ко ќе почнев да се расправам со професорот на сред час, за да может другарчињата (Џачка, Пендик, Денис Турчинон од Струга и други...) да препишвет...:pos:

ех, лепион, роботон &‘ компанија... ама и не беа саглам професори то бе... хехе

зато и ние вакви :baeh:

пи ес:

на факултет немаше потреба, од ко сватив каков ни е воспитно-образовниот систем, решив сам да се едуцирам понатаму (после гимназија...)

па ако не си на факултет, нема потреба од препишвање на писмени испити
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
Гижо напиша:
планирам за следниов испит да испринтам ливчиња за препишување, кажете со колкав фонт е препорачливо да се испринта текстот?
Ја ги принтав со 8, али најдобро е на уште помал фонт и да ги намоташ на пенкало, така еден другар препишуваше и се покажа доста практично, а може ќе ти требаат и 2-3 пенкала.
 

ahil

м-р
Член од
11 јули 2005
Мислења
628
Поени од реакции
618
abe ne se zaebavajte najdobar nacin za prepisuvajne e sekako da se posluzis so nesto ne somnitelno.Na primer nie vo Strumica i Radovis koristime specijalno modificirani penkala od koi izleguva cel list so dimenzii: 42x105 mm.
pa potrudete se i vie da napravite nekoj slicen model.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
ahil напиша:
abe ne se zaebavajte najdobar nacin za prepisuvajne e sekako da se posluzis so nesto ne somnitelno.Na primer nie vo Strumica i Radovis koristime specijalno modificirani penkala od koi izleguva cel list so dimenzii: 42x105 mm.
pa potrudete se i vie da napravite nekoj slicen model.
Па дај објасни како се прават, која е постапката?

Не дека ќе го користам, ама за другите... :wink:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Da da,
aj kazi kakvo e toa penkalo bas kje mi posluzi :icon_lol:
Ako neame u Skopje takvo, mozes da ni pratis nekolku navaka,
mislam deka nema da bide problem?:pos::pos:
 

Urban_Mover

Madridista
Член од
31 октомври 2005
Мислења
2.160
Поени од реакции
125
Шо знам али ја ретко препишувам од ливчиња зошто ме мрзи да ги праам:pos:

Али стално препишувам од тие до мене позади мене пред мене пошо и имам срека стално учат они за тестови :music3: Веќе 4-та година се вадам на нивно знаење али тоа ти е си се снаоѓам и до сеа ме нема никој фатено :music3::music3:
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
Ја едно време формули физика пишував на нога и никад не ме фатија, се мислеа дека имам некои ливчиња под клупа,си викав дали се толку глупи професориве или ние сме многу паметни?
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
80
Поени од реакции
2
sega neka citaat profesorite pa nikoj vo idnina da ne moze nisto da prepise;))
inace jas nikad neam prepisuvano ,ednostavno ne me biva za toa:)
edinstveno na fakultet po "Odbrana i zastita" kade prepisuvanjeto bese moralno:))))
bog da go prosti profesorot,pocina,sega neznam kako e:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom