Македонска фудбалска репрезентација

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Неаме саглам лев бек реално у моментов. Барем мене не ми текнуе. Попов да не почна да се глупира, ќе имавме саглам решение таму. Може треба да се проба со Георгиевски. Иначе Нилсон се враќа најверојатно следна недела, а го продужил и договорот таму па ваљда нема да се мачиме со голманиве толку.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.215
Поени од реакции
4.959
Тој Георгиевски беше добар, ама имаше тешка повреда(скрши нога мислам) и не играше подолг период е после повредата сигурно беше во лоша форма и не играше ни на клупско ниво..
А и Кире Ристевски би бил подобра опција од Жута на лев бек, џабе Мрме го враќа Алиоски дефанзивно на бек кога тој игра сосема друг фудбал, нејсе и штоперите не се нешто поарни Мојсов/Шиков ти се комбинација за во ФК Дреново, а и тој Стефан Ристевски десно не е нешто посебен, како овие двајца играат стандардно во Ријека се чудам, Ријека сезони наназад е и повеќе од стабилен клуб во Хрватска, па играја лани и во Европа Лига, еве ги сега се 1 место во Хрватска газат, лани вице шампиони, да се чуди чоек со бекови како Стефан и Леонард....
Цела одбрана треба ремонт, ама ваљда немаме поквалитетно на лагер па шо играат овие, средината не е лоша, ама можи да биди и подобра еве пример со Барди во иднина би биле покомплетни, нападот после толку време и тој не е лош, како кец на десетка излезе Несторовски, па уште со Трајковски, Тричковски и Хасани би личело на нешто добро...
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Ме интересира кога ќе се врати Трајковски во игра како ќе го распореди него со Илија и Пандев во напад, оти до сега цело време играше 5-3-2 формација, односно 3 играчи за врска (меѓу Алиоски, Хасани, Спировски, Барди, Петровиќ) и 2 напаѓачи напред (Пандев и Несторовски), значи сега кога ќе дојде трет напаѓач еден од нив ќе мора да игра поповлечено.

Али не би ме чудело против Лихтенштајн сепак да се врати на 4-2-3-1, иако стои цврсто на 5-3-2 формацијата мислам дека може (и мора) против Лихтенштајн да се реши на поофанзивна варијанта оти таа со 5 во одбрана му беше пред се ради Шпанија и Италија оти проценил дека највеќе тешкотии имале кога играат против таква формација.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Како тоа во термин кога скоро сите репрезентации играат пријателски натпревари денес, ние немаме договорено пријателска? Туку кој ти сака пријателска со 155-тата земја во светот??
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.705
Поени од реакции
5.336
Ај овој Жута што е антиталент никој не може да му замери. Толку му е знаење и тоа не може да се смени. ...ама не ми е јасно кој му го испушил курот на селекторов за да му праќа повици за репрезентација. Сакав сега да проколнам нешто у стил да скрши нога и сл. ама жал ми падна. Животот и онака сурово си поиграл со греотинкава па уште моја клетва фали.
:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Како тоа во термин кога скоро сите репрезентации играат пријателски натпревари денес, ние немаме договорено пријателска? Туку кој ти сака пријателска со 155-тата земја во светот??
Со Косово можеби можеле да договорат натпревар.
Но потоа сосема е извесно дека можат и од нив да изгубат.
Вака подобро им е да тактизираат и одмораат. ;)
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.010
Поени од реакции
1.905
Роман Ермененко казнет со 2 години неиграње за употреба на кокаин, а Ариан Адеми со 4 години , за користење на медикамент кој не е дозволен за професионални спортисти (за други е во јавна употреба)?!?!?!
После ова овие од ФФМ треба да прават бунт во УЕФА !!!
http://www.bbc.com/sport/football/38026273
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Како што гледам овај Еременко е истиот што игра за Финска и ЦСКА..штета добар играч е и е многу битен во составот на ЦСКА.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
јебига, од Финска е, не може да добие иста или поголема казна како некој од Македонија. тоа се тие двојни стардарди
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.991
ПАД ОД СЕДУМ МЕСТА НА НАЈНОВАТА ФИФА РАНГ ЛИСТА

И Белизе има подобра фудбалска репрезентација од Македонија

Македонската фудбалска репрезентација доживеа нов пад на ФИФА ранг листата, сега сме на 162 место, а пред нас се селекции како Белизе, Танзанија, Аруба, Кинески Таипеи...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
А како Тајван попозната тие?Се сеќаваш на Циле и милијардата?
Не ги знаев поинаку освен Тајван..имаше една девојка во USA што работеше заедно со мене од Тајван и всушност ми кажа дека нивното официjално уставно име е Република Кина, а цел свет ги знае како Тајван ..не знам сега од каде излезе Кинески Тапеи ама смешно ми падна :D
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
819
Поени од реакции
1.226
Не ги знаев поинаку освен Тајван..имаше една девојка во USA што работеше заедно со мене од Тајван и всушност ми кажа дека нивното официjално уставно име е Република Кина, а цел свет ги знае како Тајван ..не знам сега од каде излезе Кинески Тапеи ама смешно ми падна :D
На спортските манифестации се само претставени како Кинески Таипеи,така договорот им е мислам со Кина,иначе да името им е Република Кина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom