Македонска фудбалска репрезентација

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Веќе втор пат прашувам исто прашање, ама изгледа никој нема одговор - каде може да се нарачаат дресови ко оние на репрезентацијата? ПОТОЈАТ ЛИ?
https://www.fanshop.ffm.mk/index.php?_route_=shop/item/83
Нормално дека има само цената им е како да купуваш дрес на Бразил , Шпанија или било кој друг светски шампион .
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
Примети некој дека голот од Хасани што го поништија за офсајд дека не го дадоа на забавена снимка? А зошто? Затоа што немаше офсајд... враќав 4-5 пута на макс пошто циганине шпански не дадоа снимка и се гледа дека Хасани излага од офсајд првин па после тргнуе на топка.... чист гол поништен за 2-1!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Ако правиме реален муабет ќе мора да признаеме дека никогаш нема да имаме асална репрезентација. Реално ова што го играме на овие 4 утакмици е на ниво на аматери со тоа што имаме по некој играч што ќе направиме потег па се залажуваме дека сме нешто повеќе од тоа. Примаме смешни голови, сами си даваме голови, не знаеме да се поставиме во одбрана, после 60та минута на 3 од 4 утакмици до сега примаме голови затоа што играчите не можат да се движат на терен, промашуваме чисти шанси од неполни 5 метри, промашуваме празен гол. Се ова е карактеристично за репрезентации составени од столари и таксисти т.е. аматерски репрезентации како нашава. Овде никогаш немало фудбал/фудбалери и нема ни да има така да без непотребни нервози гледајте ги утакмициве или уште поубаво после ова денес ич не ги гледајте :)

п.с Само некој што не следи македонски фудбал може да го брани Даре...без разлика за што станува збор. :)
 
Последно уредено:

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Мора бекојте да се менуваат, полоши од тие на Интер ни се, @Џони Вајсмилер.
Бекојте се навистина најбитна алка во современиот фудбал ,ама сепак кај нас не се само бекојте проблемот туку се и сешто не чини па затоа ќе се воздржам од коментар бидејќи сите веќе знаеме кои се проблемите на Македонскиот фудбал воопшто...оваа репрезентација е производ на Македонските младински школи и лиги...се си има улога
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.218
Поени од реакции
4.963
Мојсов која комедија од играч е човече :facepalm:
Кога ги викнаја за репрезентација со сограѓанинот Шиков, си мислев конечно ќе имаме асолен штоперски тандем јас да сум го мислел сосема спротивното, барем на почетокот мислам не беа толку лоши откако играја заедно, ама како шо одминуваше времето двајцата се покатастрофални и покатастрофални беја, па ФК Осогово има подобар штопер од Мојсов бе :D
Ај овај вториот на клупа го остај, тој шо кур го зема кога веќе не игра ни прва постава таму во Азербејџан...
Хасани невидлив денес, Несторовски не доби употреблива топка, тешко е да се игра против шпанците јас не очекував ништо од овај меч, машини се во секој поглед, па макар излегле и со играчи од Премиера Б Дивизион :D
Пандев го остава во игра, а другарот 70та минута јазикот до колена го испушти....
@ElNinho јас вејќе 3 години зборам дека најпреценет играч е Спировски, тој треба да му ги чисти чевлите на Самсоненко шо го плаќа во Вардар :D Не пак за репка шо го зеле, нека ми дадат 2 пара копачки и нека го слечи дресот Стефан, за него сум Ракитиќ :ROFLMAO:

Добро е шо ги уфрла во сениори младинците, барем искуство ќе собират за понатаму и за ЕП, Барди добар е, добар проектил упати шо го одбрани Де Геа, а таа шансата на почетокот штета шо не влезе на Велковски, иако беше кон средината од голот, ама ги брани тие Де Геа многу потешки удари извадил...

П.С. Алиоски играчиште е, какво движење има со топката, браво за младичот, во првото ептен се истроши на бек, како да немаше сили во второто...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Ја посра дегенот од селектор уште со Италија кога го врати Алиоски бек, еве и сега почна бек. Исто како Робен да го вратиш да ти игра бек. Мрш идиоте.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.490
Поени од реакции
16.137
Мојсов која комедија од играч е човече :facepalm:
Кога ги викнаја за репрезентација со сограѓанинот Шиков, си мислев конечно ќе имаме асолен штоперски тандем јас да сум го мислел сосема спротивното, барем на почетокот мислам не беа толку лоши откако играја заедно, ама како шо одминуваше времето двајцата се покатастрофални и покатастрофални беја, па ФК Осогово има подобар штопер од Мојсов бе :D
Ај овај вториот на клупа го остај, тој шо кур го зема кога веќе не игра ни прва постава таму во Азербејџан...
Хасани невидлив денес, Несторовски не доби употреблива топка, тешко е да се игра против шпанците јас не очекував ништо од овај меч, машини се во секој поглед, па макар излегле и со играчи од Премиера Б Дивизион :D
Пандев го остава во игра, а другарот 70та минута јазикот до колена го испушти....
@ElNinho јас вејќе 3 години зборам дека најпреценет играч е Спировски, тој треба да му ги чисти чевлите на Самсоненко шо го плаќа во Вардар :D Не пак за репка шо го зеле, нека ми дадат 2 пара копачки и нека го слечи дресот Стефан, за него сум Ракитиќ :ROFLMAO:

Добро е шо ги уфрла во сениори младинците, барем искуство ќе собират за понатаму и за ЕП, Барди добар е, добар проектил упати шо го одбрани Де Геа, а таа шансата на почетокот штета шо не влезе на Велковски, иако беше кон средината од голот, ама ги брани тие Де Геа многу потешки удари извадил...

П.С. Алиоски играчиште е, какво движење има со топката, браво за младичот, во првото ептен се истроши на бек, како да немаше сили во второто...

Мојсов беше страшно добар стопер кога играше у Војводина, наместо тогаш да замине у Партизан или звездакога го бараа, замина у Норвешка и пропадна многу
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Пандев го остава во игра, а другарот 70та минута јазикот до колена го испушти....
@ElNinho јас вејќе 3 години зборам дека најпреценет играч е Спировски, тој треба да му ги чисти чевлите на Самсоненко шо го плаќа во Вардар :D Не пак за репка шо го зеле, нека ми дадат 2 пара копачки и нека го слечи дресот Стефан, за него сум Ракитиќ :ROFLMAO:
Абе на Стефан Ристовски мислев, не на Спировски, хахах. :D

Тој е дрво, можда послаб бек и од Жута.

А за Спировски имам добро мислење, еден од ретките кај нас што знае да игра со топка. Беше супер талент ама се вклопи у сивилото на нашите пропаднати таленти. Знае некад да изигра одлична утакмица, треба само да фати константност...
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.705
Поени од реакции
5.336
Абе на Стефан Ристовски мислев, не на Спировски, хахах. :D

Тој е дрво, можда послаб бек и од Жута.

А за Спировски имам добро мислење, еден од ретките кај нас што знае да игра со топка. Беше супер талент ама се вклопи у сивилото на нашите пропаднати таленти. Знае некад да изигра одлична утакмица, треба само да фати константност...
и јас ги мешам :pos: Стефан "трипер" Ристовски :pos:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.738
Примети некој дека голот од Хасани што го поништија за офсајд дека не го дадоа на забавена снимка? А зошто? Затоа што немаше офсајд... враќав 4-5 пута на макс пошто циганине шпански не дадоа снимка и се гледа дека Хасани излага од офсајд првин па после тргнуе на топка.... чист гол поништен за 2-1!
свирна судијата пред да шутне, не се ни брои во поништен гол... тоа е цената на низок рејтинг а башка судењето на офсајдите станува фарса општо на сите нивоа
...
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
Ја посра дегенот од селектор уште со Италија кога го врати Алиоски бек, еве и сега почна бек. Исто како Робен да го вратиш да ти игра бек. Мрш идиоте.
го враќа на бек оти премногу е разочаран од Жута.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
го враќа на бек оти премногу е разочаран од Жута.
Подобро да игра Кире Ристевски како лев бек, и да играме 4-3-3 / 4-2-3-1, Алиоски ќе биде многу покорисен напред.. И Дамчевски гледам сезонава е стандарден во Казахстан, треба и него да го пратат, може да игра и штопер и лев бек и он..
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Za Zhuta ne vredi zborovi da se trosat.
Koja gradba, koe dvizenje...Kako ne treba da izgleda eden fudbaler ti e on
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
го враќа на бек оти премногу е разочаран од Жута.
Да, ама овака не се искористува ни Алиоски. Фактички на 2 позиции се губи потенцијал пошто неаме лев бек. Трпи цела лева страна ради враќањето на Алиоски. Подобро некој да игра (да не е Жута), а овој да тера напред.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.186
Поени од реакции
3.164
Poarno Popov ili Glisic tamu odkolku ovoj..
Ne mi e jasno kako drzi mesto u Rijeka Zolta ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom