МЕ ВАДИ ОД ПАТИКИ !

Член од
31 јануари 2009
Мислења
258
Поени од реакции
12
ништо од тебе не бидуе
и горенаведената:
дај бе уозбили се 19 години имас у газот =)
 
М

Мрак

Гостин
-Лалалала крава,крава (коа сум најјјјјјјнервозна и ете ти ја неа..на глава ми се качуе)

Ооо исто бре!Како да има некое шесто сетило да почувствува кога најмногу се нервирам,па одма и таа да зачини со нешто,зошто малку,треба Многу да се нервирам...малку не е интересно..
Абе сестри,браќа...многу се некогаш досадни,ама па да не се,животов нема ист да ни биде...:smir:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
ме бедира коа :

- мајка ми ме тера да местам кревет сабајле коа најмногу ми се спие
- ми ѕвони аларм за будење,а згора на тоа уше 587943 пати те довикнуваат
- премногу ми `мелат` без врска по сабајле
- ме зивкаат додека сум излезена
- ми одредуваат до кога да имам излез
- ме оговараат со блиските, а јас сум на истото место
- ќе ме земат на досадни ручеци коа одбивам да одам
- ми се качуваат на глава со работите шо ми ги купиле, а демек не сум ги заслужила..а самите ги купуваат без да барам ( напротив тоа шо ќе го побарам знаат и да ми го `одбијат`)
- ќе дојдат на школо да праат муабет со професори,откако претходно ќе им речеш дека е невозможно да се збори со такви луѓе
- ми висат у соба коа праам приватни муабети на мсн и сл.
- ги пукаат бедови и се околу нив стануе исто така бедно и никакво
- се расправаат за глупости ( или со мене ) па тој шо не е укључен у кавгата од страна смирува ситуација
- му зборам на татко ми а он лета со мислите или глеа фудбал, па и јас се укључувам у тоа коа неам др.избор
- ќе ми остават да чувам некој копиљ а јас веќе иам планови
- ќе напраиш ееедна мааала грешка и ќе ти ја извадат низ нос

:nesvest:

иначе се преостанато е топ ..хармонија владее :icon_mrgr
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
(седам в соба, гледам тв,легната на кревет и мама од дневнана)
Мама: Веснеееееееееее
Јас:Шо е бе?
Мама: Дој малку
Jaс: Шо де кажи?
Мама: Абе дојди
(и ќе отидам)
Јас: Е кажи шо
Мама : Ај види дали има ефтина струја

или брат ми
Брат ми: Весно дој малку
Јас: Шо сакаш?
Брат ми: Ај намали го телевизоров ( а далечинсконо до него е:tapp:)

Ќе полудам вака некој ден ако продолжат.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
34
Поени од реакции
2
Ме вадат од "патики" Тачно...
ме напнуваат да ги поправам оцените...
да не трошам премногу пари
ми квичат зошто постојано дремам на нет...
и зашто морам да искачам секој петок/сабота
зошто денес сум нерасположена? зошто денес сум среќна?
Се лутат коа им враќам на се што ке ми кажат
ЗАШО НЕ НОСИШ БОДИ?-види го времето
зашо толку си облечена?-види го времето
Ај попушти и на сестра ти...
Ај ИДИ ДО ПРОДАВНИЦА..
СЕДИ УЧИ БЕЕЕЕ..
ако не напраиш тоа..за тебе нема да има ..тоа тоа тоа тоа...блабла
внимавај што пиеш..
внимавај со кој се дружиш
немој да пушиш.
Е ме умре више!!!!!!!!!како не ти е жал?-.- ЈАСНО ми е дека зборат за наше добро и имаат право, но сепак се има граници така и ова!
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Вадат ме од патики кога ми забрануват интернет!Друго преку се можам да поминам ама...оваа ме ваде од патики БУКВАЛНО.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Кога татко ми вели:

Jас мислам дека доста седеше на компјутер (а 10 минути имам седено)
Кога ми ја менуваат програмата и не можам да си догледам серијата,,,

Оф мори мајко:nesvest:
 
Член од
9 декември 2009
Мислења
57
Поени од реакции
1
me vadi od patiki na pr ka spiam i bas togas majkami vleva u soba i mi ja pale lambata pa bara nesto,ka mi vikat navecer da ne sedam do kasno pa ustvari mn raboti me vadat od patiki
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Кога сме седнети со татко ми и сеа гледаме некој добар филм јас и они по некое време што ќе му текне че пушти телетекст да си види утакмиците во среде акциа на филмот и право ми иде да земам далечинското и да го фрлам низ прозор (низ врата по точно на призиемје живееме)
После кога ќе го пуштам бољерот да се стопли вода и после 1 саат погледнувам повторно нема топла вода, некој го исклучил бољерот а кој е се знае мајка ми, и се ми вели: аххх извини Гокче мислев дека татко ти пак го заборавил ајде сега почекај до 5 да не е на скапата струја цццц ПРАВО ШУГА МЕ ФАЈЌА
На ред брат ми после 2 дена седење на компјутер и на третиот му идам и викам: брат дај стани бе малку 2 дена седеш веќе ти, и он од каде бе два дена ти луд ли си денес седнав еднаш како човек и ти ми викаш да станам цццц (се прави наудерн демек не седел)

ПС: сега се ОК мајка ми и татко ми се на печалба а јас и брат ми само се караме за компјутерот, како и да е има мир и тишина :)
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
уфф како ме вадат од патики некои работи
-замараат кога нема да си го наместам креветот а сум прва смена нашколо а јас одвај ќе се измијам и ќе се спремам ни на крај памет не ми е да местам кревет хелоооу
-кога ќе си дојдам касно од град и не легнувам веднаш си седам, и утре ќе ми држат лекција како сум им тропала трескала и не можеле цела ноќ да заспијат, а секогаш пазам да не тропам
-кога ќе почнат да замараат за тоа што треба да носам у град, дека е ладно и треба да облечам боди, дека сум била луда што сум облекла фустанче или сукња на ТОЛКУ ЛАДНО време, еднаш и вратата ми ја заклучија додека не се преоблеков ц ц ц
-ме споредуваат со други деца и личности уффф колку го мразам ова
-Ме караат за тоа колку зборам на мобилен зашто било штетно ова она
Ама од друга страна можам да кажам дека се најдобри зашто никогаш не ми забраниле да излезам, не ми кажале кога да се вратам од град, не ми се јавувале речиси никогаш кога ќе излезам освен ако им треба нешто што значи дека имале доверба во мене, никогаш не ми влегуваат у соба да ми проверуваат освен што мајка ми има мала навика да ми чита пораки на телефон ама ништо не кријам од неа, секогаш знаеле за моите љубовни врски, проблеми и ми давале подршка
 
T

TaMчЕ

Гостин
Тамара патиките не ти се на место каде што треба да стојат (грррр епа нацртај едно просторче и точно каде да ги оставам напиши -.-..ова мајка ми)
Тамараа не си го погодила пиретоо(на пример..кај им правиш да јадат па уште не чини )
Тамаарааа не си ги пружила алиштата како што треба :nerv:
аааа најмногу Тамара што правиш?Еве лежам ..е ае иди до продавница :nerv:
И за крај сум кажала дека излегувам вечерта сум кажала во колку саат со кого каде зашто што се се СЕ..и таман пред да излезам ќе почнат со некои муабети..Ќе ме извадат од патики и не излагам( инат сум и кога ќе ми се скрши филм нема теорија да излезам) :toe: и на крај
Лелее Тамии зашто не излеезее? Ради наааааас :| :tapp:
 

bonbon4e

100% крејзи :P
Член од
4 септември 2010
Мислења
226
Поени од реакции
17
Ne mi veruvaaat a nikogash ne sum gi izlagala za da go izgubat poverenieto.
Koga mi zborat za smetkite na telefonite.
Koga mi vikaat za ocenkite.
Koga cesto iskacam i ke mi vikaat : "Svesti se, kaj odish , so prais " - demek jas otidov vekjee
Koga si sedam na komp i mi vikaat da cistam sobata - a mene najubavo mi e koga e rasturena
Koga vikaat deka jas sum kriva a ne nastavnikot
i sl.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Најмногу ме нервира 1 работа...седам пред компјутер ко човек и евеа иде мама....и ко ќе ми рече земи фаќај книгата..и ја ќе и речам неам за учење..(и да иам и викам неам) и одма ти ќе оставаш годинава,:nerv: ти ќе полагаш:lud: , ќе те избркаат од школо:star:..а напротив:pishtoldz .. одличен -поточно многу добар ученик сум..си ги средувам обврските и не сакам никој да ме замара и команда коа шо како :je:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom