МЕ ВАДИ ОД ПАТИКИ !

Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Се разбира дека ги сакате своите родители, а и тие вас. Но,сепак понекогаш, некои нивни постапки,(кои обично се повторуваат),ве вадат од кожа.

Што е тоа што ве нервира кај вашите родители? Која нивна карактеристика, постапка, или пак фраза изјава...?

После што ви иде да кажете: МЕ ИЗВАДИ ОД ПАТИКИ!!! ОД НЕРВОЗА!!!

Темата е за сите генерации.:)
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Ти реков дека пирсањето и пушењето не чинат за тебе
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Ко ќе ме вит со цигаре - Пикни уш едно в'гз
Ко ќе ми се јајт - Земи си сам мака ми е да станам
Ко ќе ги остам патикине пред врата - требит в комши да ги барам ( тато е овај )
и имат многу не ми теквит сега
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Ко ќе се вратам дома уморен од работа и се што сакам е да се доберам до масата и да ручам па да си легнам. И ќе се напукам финолепо, ќе тргнам накај кревет, и само слушаш од некаде......
„А масата, пак не ја избриша, морам ја„.
Ааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Ауууу моиве знаат мн. добро да ме извадат од кожа.
фрази:
„ја мислев си ги откажал цигарите, а ти уште пушиш”
„седни спремај испити, доста со тој компјутерот”
„пуши пуши, низ газ нека ти излезе чадот” - е тука нерва ме стега шо ми иде побрзо да го вдишувам димот.
хмм... не ми текнува на други, а има доста...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Иако отидов 29 год. сеуште од татко ми е тој муабетот за цигарите како биле штетни, како астмата фамилијарно ни била, како лошо било... Едно убаво предавање... И скоро секогаш кога тргнувам на пат едно предавање да возам полека, оти не сум сам, оти фамилија имам...
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Ја не ве разбирам, засто се вадите од патики за несто сто е корисен сове. Па ако ви викаат да не пусите не ви мислат лосо, напротив. ТОлку сте нетолерантни па не примате ни позитивни совети. Да ви зборат дека не ве бива дека не сте вредни исл да се вадите од такт ама за цигари бе????
цццц
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Jakov напиша:
Ја не ве разбирам, засто се вадите од патики за несто сто е корисен сове. Па ако ви викаат да не пусите не ви мислат лосо, напротив. ТОлку сте нетолерантни па не примате ни позитивни совети. Да ви зборат дека не ве бива дека не сте вредни исл да се вадите од такт ама за цигари бе????
цццц
Не дека лошо викаат ама у последните 10 год. истиот муабет да го слушаш?
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Stanvi od kompjuterot zs idam sega i od gla ke ti go aknam!!!
Smesta da si ja namestila masana za rucek, nemam vreme cel den da te cekam, ili filmot e povazen? i jas ke i recam "filmot mi e povazen" i taa ke mi frlit eden krvnicki pogled i ke recit " moreeee ne ste vie jadeni kjotek, da bevte ke videvte dali vaka ke se ponasavte, STANVI ODMA REKOV DA NE IDAM TAMU!!!!!"
imat uste mnogu ama me mrzit da pisam
Da prodolzam: Matorica edna! Po cel den nisto ama nisto ne prajs, samo za setanje i za kompjuter znajs, nisto drugo. A znajs da baras pari, daj za ova daj za ona, jas ne sum banka ovde (ne gi pecatam)
Ko ke dojdam od na rabota samo vardi da nemas se napraeno pa ke vidis togas so ke te snajdit.
Ako ako, kleci na telefon, posle ti ke si ja platis smetkata, moreee ko ke mu kazam na tatko ti, se ke ti zabranit.
Mama na tato: " Odma da go prodajs kompjuterot i da go osklucis internetot zosto po cel den samo na nego e obesena, uste nestanata taa na kompjuter" (E ova ko ke go recit mi idat da ja frlam od terasa)
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Ме нервира шо уште живеат у 63та.:pop:
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
ме нервира т.е.ги нервирам ко ке ми викат за ручек
Симона ајде..ссимона ајде..симона ајде за ручек неколку пати јас сега сега сега сега...и ко ке се изнервират ке се развикат.

или пак ако речам ми студеше Ко ти реков да се облечиш појке.
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Дуќан се отвара рано сабајле... (за таткоми рано значи буквално рано т.е. 6 сабајле)... ама што ке отвориш ко во 5,30 идаш дома.... и после ти ке си работел нормално цел ден.... (ова го слушам секој трети ден последниве 10 години) :toe:
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Oble4iiiiiiii seeeeeeeeee, oble4iiiii seeeeeeee, ladnooo eeeee, ke nastinesss, nema da ragjaaaaas....
Nisto ne jadeeeeeeeeesss, anoreksi4kna ke stanesss..
Da ne se drogiras ti ??? (na baba mi verzijata: Da ne pies droga ?:pos: )
Stani od toa kompjuteristetooo, se skokali na nego(pak baba mi :) )
Nisto ne e jadena:nesum: (koa baba mi i go kazuva ova na majka mi, otkoa ke se najadam kao vol:nenene: :nenene: )

...i sli4ni takvi izrazi...
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Не ми даваат да сум 24/7 пред компјутер,тоа ме вади од патики,иначе ИМААТ право
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
272
Поени од реакции
1
Цобата кога мислиш да си ја исчистиш? - мајка ми
Добро бе,неможеше малце да под расчиштиш,ја цел ден на работа..бла бла бла - мајка ми
е ај тргни се сеа од компјутер- брат ми
ЛЕЛЕ СМЕТКАВА КОЛКАВА СТЕ ЈА НАЧУКАЛЕЕ!!! до кога мислите волкави сметки да праите?- мама и тато
 

Kajgana Shop

На врв Bottom