Летна работа за средношколец?

Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
А ти по колку зимаше,и каде работеше,и што работеше ?
Градежно работев јас, приватно. Од 7 саат сабајле до ниедно време навечер, значи немаш работно време, кога завршиме тогаш, некогаш во 9 саат навечер ќе си дојдев, некогаш во 4 попадне, дневницата ми зависеше од тоа колку работни саати имаме.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Градежно работев јас, приватно. Од 7 саат сабајле до ниедно време навечер, значи немаш работно време, кога завршиме тогаш, некогаш во 9 саат навечер ќе си дојдев, некогаш во 4 попадне, дневницата ми зависеше од тоа колку работни саати имаме.
Кажи де што пари собра...:D
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
да да...знаев...ама пошто некој поназад пиша предлог,за обезбедување ако си крупен,по тоа се запалив...
Јас пишав и братучедми се вработи на 17 години т.е 16 и нешто...нешто пред да наполни 17 иста големина сме и двајцата мислам за во физичка смисла..се вработи во кафич..само стој наврата пошто во кафичот има многу живи свирки и познати пејачи бараат влезница нешто слично на вратар..ама сепак беше во облека со назив обезбедување облечен и носеше солзавец за секој случај.
--- надополнето: 27 март 2012 во 13:37 ---
Од 12-15К месечно за средношколец во ред се?
Ја средношколец не да се добри..супер се.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Јас пишав и братучедми се вработи на 17 години т.е 16 и нешто...нешто пред да наполни 17 иста големина сме и двајцата мислам за во физичка смисла..се вработи во кафич..само стој наврата пошто во кафичот има многу живи свирки и познати пејачи бараат влезница нешто слично на вратар..ама сепак беше во облека со назив обезбедување облечен и носеше солзавец за секој случај.
--- надополнето: 27 март 2012 во 13:37 ---

Ја средношколец не да се добри..супер се.
Од Скопје си ? прашај го како,каде,и што плата зимал...
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Од Скопје си ? прашај го како,каде,и што плата зимал...
Од велес сум ама во свети николски кафич работеше..сега моментално е во германија да се врати ке го прашам иначе мислам дека се вработи преку тетин оти он знаел дека им требале таму крупни дечки..
--- надополнето: 27 март 2012 во 13:43 ---
А за плата сигурно не повеќе од 12-13 илјади..
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Дај бе кажете некој што нуди сезонска работа во Охрид...Секаде побарав ама не можев да најдам :Ѕ
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Исто сум и ја заинтересиран пред се за физичка работа...лани барав али ништо не најдов.
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
Дај бе кажете некој што нуди сезонска работа во Охрид...Секаде побарав ама не можев да најдам :Ѕ
Плажа КАНЕО има потреба од персонал. ....бараш вакво ?!
 
С

сашенко

Гостин
Исто сум и ја заинтересиран пред се за физичка работа...лани барав али ништо не најдов.
Физичка работа ако неможеш да најдеш, ја незнам што можеш тогаш.Ај пиши по пп што точно бараш, може можам да ти помогнам
 

JohnnyBCool

Disco Casualty
Член од
12 септември 2010
Мислења
60
Поени од реакции
43
Другови и другарице, а да дадете вие некој конкретен пример пошто знам дека има и други како мене што налетале на темава случајно и ги заинтересирала.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Кој нуди работа слободен сум скоро цело лето :D ПС само не келнер, се друго знам
 

miki002

Фејл гејмер
Член од
18 февруари 2010
Мислења
369
Поени од реакции
269
Цепење дрва :D се зезам. Побарајте некој што монтира клима уреди или сончеви колектори, тоа е летна работа, а може да му треба помошник, не е тешка работата а би требало да е добро платена.
 
Член од
9 октомври 2011
Мислења
88
Поени од реакции
15
Случајно испадна кај тато на работа на крај на месец имаат акција 3 дена, одат тинејџери по двајца тројца. Физичка работа, 500 ден ден. До крај на јуни ќе барам нешто за да одам цел месец во јули. Во некој кафич или нешто така.. Некои ми спомнаа и во Веро имале некои такви акции, знае некој нешто?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom