Легија на Странците

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.293
Зарем има џукели кои што би отишле у ваква армија ?
Па се разбира има полно недефинирани личности кои ко мали јаделе ќотек, па сеа сакаат да докажат дека се "таф" гајс.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Зарем има џукели кои што би отишле у ваква армија ?
Друже кој сака да напредува во војничка униформа најдобро му е таму прво да иде, тоа ти е отскочна даска кон подобра кариера.

Сите сме божји деца а не џукели, смири ги фрустрациите.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
а имаат ли одликување? медалчиња некои...пошо во нашава армија ехее медалче немаат даено од памтивека...дури и забораивме како изгледа тоа..
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Друже кој сака да напредува во војничка униформа најдобро му е таму прво да иде, тоа ти е отскочна даска кон подобра кариера.

Сите сме божји деца а не џукели, смири ги фрустрациите.
И преку колку лешеви треба да помине божје дете, како отскочна даска у неговата кариера ?
Па боље нека најде некоја баба од 100 г и нека ја ограби помала штета ќе направи, а ке си дојде до
посакуваните финансии.
цццццц абе не е до парите, до испраниот мозок е со филмовине со карате , виетнам , долина на волците .................
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
а имаат ли одликување? медалчиња некои...пошо во нашава армија ехее медалче немаат даено од памтивека...дури и забораивме како изгледа тоа..
Кај нас моеш да добиеш само кога ќе погинеш и кога ќе те нема па да те одликуваат :)

Имаат медали како немаат, не ми текнува како им се викаше најголемиот медал според која битка го добиваат од историјата не ми текнува.

Припадниците на 2рата Реџимента самиот грб на Реџиментата што го носат е врвот во Легијата :)

--- надополнето ---

И преку колку лешеви треба да помине божје дете, како отскочна даска у неговата кариера ?
Па боље нека најде некоја баба од 100 г и нека ја ограби помала штета ќе направи, а ке си дојде до
посакуваните финансии.
цццццц абе не е до парите, до испраниот мозок е со филмовине со карате , виетнам , долина на волците .................

Исто ко крстоносците од пред 1000 години.
Све е хемија, заеби библија.
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Кога ќе се пријавуваш треба да знаеш на француски ; деновите, месеците, на часовник да гледаш, тоалет хартија, вода, јадење, ручек, доручек, добар ден, да броиш до 20 ( минимум), примаат луѓе од 18 до 35 години да служат кај нив, висина и тежина нема врска, и тие што се набилдани таму слабеат тоа е и поентата на Легијата да има издржливи војници а не манекени кои пазат на секој мускул.
Hahahahahaha,ne sum nabildan,taman sum bas so tezinata,go imam optimalniot soodnos visina/tezina,185/77,ali kaj se prijavuva i kade se vrsat tie testovi na izdrzlivost:):):))))))
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Hahahahahaha,ne sum nabildan,taman sum bas so tezinata,go imam optimalniot soodnos visina/tezina,185/77,ali kaj se prijavuva i kade se vrsat tie testovi na izdrzlivost:):):))))))
Оди во Француска Амбасада, после тоа тие ќе ти кажат каде да одиш или на било која автобуска или аеродром кога ќе стигнеш во Франција имаат места за регрутирање и ќе добиеш информации.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Глејте вака дечки. Кажите ги дека се луди, дека се ментално пореметени, дека се комплексирани, дека се цареви, богови, криминалци. Ама некој мора да ја врши и таа валкана работа додека вие седите на форум.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Глејте вака дечки. Кажите ги дека се луди, дека се ментално пореметени, дека се комплексирани, дека се цареви, богови, криминалци. Ама некој мора да ја врши и таа валкана работа додека вие седите на форум.
Алал нека ти е, ми се свиѓа кажаново.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Hahahahahaha,ne sum nabildan,taman sum bas so tezinata,go imam optimalniot soodnos visina/tezina,185/77,ali kaj se prijavuva i kade se vrsat tie testovi na izdrzlivost:):):))))))
Па тестови на издржливост, не се вршат одма си примен. Прв тренинг камп ти е во пустина и има едно ѕвонче, ако ти се смачи од легијата или ако на легијата и се смачи од тебе го ѕвониш по своја желба или после тешка тортура тоа ѕвонче се пакуваш или те пакуваат и назад дома.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.088
Види дечко, Црната вода е наменета за бившите американски војници.

И не се најбогатите, има побогати од нив, овие земаат по 250-270 долара на ден, додека има компании кои даваат по 350 на ден.

Легионерите секаде ги примаат, бидејќи се најдобрите, слободно кажано “ Отпишани “
Не бе ја познавам еден дечко од ЕБР негови двајца пријатели беа платеници баш во Black Water на мисии во Ирак пред неколку години. Едниот погинал таму, другиот се вратил со еден куп пари и рекол дека никогаш нема да се врати таму.
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Па тестови на издржливост, не се вршат одма си примен. Прв тренинг камп ти е во пустина и има едно ѕвонче, ако ти се смачи од легијата или ако на легијата и се смачи од тебе го ѕвониш по своја желба или после тешка тортура тоа ѕвонче се пакуваш или те пакуваат и назад дома.
Pa da,ali kako ide toa so priklu4uvanjeto vo legijata,deka imam nekoi informacii deka na pocetokot se e na tvoj grb,deka ipak treba da frlis nekolku iljadi evra za prestoj,pat,gluposti,i na kraj moze da ne te primat.:):):))))))))
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Pa da,ali kako ide toa so priklu4uvanjeto vo legijata,deka imam nekoi informacii deka na pocetokot se e na tvoj grb,deka ipak treba da frlis nekolku iljadi evra za prestoj,pat,gluposti,i na kraj moze da ne te primat.:):):))))))))
Ако поминеш брзата селекција одма после тоа ти почнува стажот да ти тече и да добиваш плата што значи самата обука и потамошната ригорозна селекција е платена.
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Ако поминеш брзата селекција одма после тоа ти почнува стажот да ти тече и да добиваш плата што значи самата обука и потамошната ригорозна селекција е платена.
Aha,a brzata selekcija u Francija se pravi?Deka pisuva imalo skauti i na balkanov:):):)))))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom