Куманово, кумановци, кумановки

A

Auditore

Гостин
све ме стра дека е тој второ....
жално е тој што се прави, од толко убав кеј направива ни га да одиш и да гледаш циркуси шкртани, на нови убави зграде КУЦЕ И МАЦЕ, више овој стварно нема смисла !
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
Попалисва се деца, летив слике по фб, видеа, групе, графити на свак корак, штампав се маице масовно.. а најсмешно е тој што пола од њима су само чуле ЗВЕЗДА / ПАРТИЗАН .. али ипак су страаасни навивачи :uvo:
 
Член од
8 април 2010
Мислења
39
Поени од реакции
0
Свак урбан град е испошкртан од страну на навивачке групе и убаво е што имамо некој вид верни навивачи, ама изгледа повише су верни на Звезду и Партизан отколко пример Вардар или некоја друга фудбалска па и било каква Македонска екипа.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.742
Поени од реакции
9.866
Кумани...кумани запад....КЗКУ :uvo: Све е уреду тој,што су верни навивачи , треба град да има навивачку групу.. ама за кога навивав ? Рукометарке 3 лигу..:uvo: Јоште па цел град га искртале,сви зграде и сообраќајни знаци..абе и тој ништо што има мора да се упропасти
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Празан е запад, сви ни се смеев, нека се смеев, туру ги га мајке! Они су глупи, ништо не разбирав, кур да ми пушив, не ги се нервирам!

И добри песмичке имав. :) :)
 
F

FilipMacedon

Гостин
Користив ли ги бар тија големи знамиња што ги има у Спортску салу...тија знамиња су симбол на оставјање срце на терен, кд имаше Куманово кошарку...
 
Член од
30 октомври 2009
Мислења
363
Поени од реакции
261
А на овуј ли тему се збори на кумановски :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.742
Поени од реакции
9.866
Користив ли ги бар тија големи знамиња што ги има у Спортску салу...тија знамиња су симбол на оставјање срце на терен, кд имаше Куманово кошарку...
Ма кој ги знае..абе и да користив што ? Какв спорт имамо ми у град.? Да се дереш за екипу у 3-ту лигу треба да си стварно ударен
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
64
Поени од реакции
2
Користив ли ги бар тија големи знамиња што ги има у Спортску салу...тија знамиња су симбол на оставјање срце на терен, кд имаше Куманово кошарку...
За кои "големи знамиња" мислиш потачно?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Ма кој ги знае..абе и да користив што ? Какв спорт имамо ми у град.? Да се дереш за екипу у 3-ту лигу треба да си стварно ударен
Љубав према град!
Нема везе што не знаев кои су кошаркари на табелу, играчи или такој нешто, битно извикав се и најдобри су. :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.538
Поени од реакции
69.365
РК Куманово оваа сезона ќе игра во првата лига во ракомет, а истото важи и за женската екипа, а мислам дека и за кошаркарскиот тим (за ова не сум сигурен). Во фудбал сеуште немате јак репрезент (Фк Куманово незнам ни дали постои веќе, пошто од трета лига испадна уште пред 5 години, а за Фк Милано не верувам дека сакате да навивате, иначе и они се трета лига сега...). Кумани и не се баш 35 души, туку во градот владее еуфорија па ланската сезона беа одлични на навивачки план, а се очекува оваа година да бидат одлични во првата ракометна лига. Пред да ги плукате запамтете дека барем они (за разлика од 70% од Куманово) не се Србомани и не дркаат на Звезда и Партизан туку се обидуваат да го предомислат народот...
Мало инфо од мене :smir:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
После подугачку паузу и летњи одмори коначно се ближи почетак на рукометну Супер лигу. Нов суперлигаш е и наше РК Куманово. Почетак на првенство е на 11 и 12 септември, у зависност од тој дали утакмице се играв у суботу или недељу. РК Куманово потежак старт не е могало да има. Први две утакмице ги гостуе. Најпрво у Битолу куде екипу на Пелистера. У второ коло му иде на најдобар македонски рукометан клуб Металург у Скопје у Автокоманду. Ипак наду за некој поповољан резултат ни дава што екипа е засилена сас 6 нови играча, а преговори су у ток сас још еднога. Према планови на управу и стручан штаб, а сас подршку на публику, од коју очекуев на сваку утакмицу да гу пуни спортску салу у Куманово надав се на пласман од 3 до 5 место на табелу. Надамо се дека такој ќе биде, а дека наша група у овуј сезону ќе се покаже у право издање. Мора да работимо најдобро што можемо и у склад сас тој што рукометна супер лига е најквалитетна лига у Македонију од сви спортови преставља посебан изазов и мотив навивачки да култивирамо што повише људи и после релативно успешну прошлу друголигашку сезону овај да биде много подобра за нас како навивачку групу. За овуј сезону нормално за разлику од втору лигу ќе се наплаќав карте па од туј причину ги повикуемо сви кои су зинтересирани навреме да си набавив чланску карту. Свак што има чланску карту сас њума ќе може да улаза целу сезону, а од другу страну истовремено гу помага и групу да има финансиски средства за работу. Чланарина е 200 денара и сви информацие можете да ги добиете на е-меил: marketing@kumani.mk или да се учланив на састанак кој се одржуе свак четвртак у 21.00 сат у спортску салу(западан улаз). На састанак исто такој може да се купив наши маице или налепнице.

http://www.kumani.mk/index.php
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Ма кој ги знае..абе и да користив што ? Какв спорт имамо ми у град.? Да се дереш за екипу у 3-ту лигу треба да си стварно ударен
Ти информирај се прво, па т'г збори. :)

Љубав према град!
Нема везе што не знаев кои су кошаркари на табелу, играчи или такој нешто, битно извикав се и најдобри су. :)
Кој кажа дека не ги знаев? :)

РК Куманово оваа сезона ќе игра во првата лига во ракомет, а истото важи и за женската екипа, а мислам дека и за кошаркарскиот тим (за ова не сум сигурен). Во фудбал сеуште немате јак репрезент (Фк Куманово незнам ни дали постои веќе, пошто од трета лига испадна уште пред 5 години, а за Фк Милано не верувам дека сакате да навивате, иначе и они се трета лига сега...). Кумани и не се баш 35 души, туку во градот владее еуфорија па ланската сезона беа одлични на навивачки план, а се очекува оваа година да бидат одлични во првата ракометна лига. Пред да ги плукате запамтете дека барем они (за разлика од 70% од Куманово) не се Србомани и не дркаат на Звезда и Партизан туку се обидуваат да го предомислат народот...
Мало инфо од мене :smir:
Браво бе царе.
Срамота е дечко од друг град да ви кажуе за ситуацију на Кумановски спорт. И да, за Милано никад не би навиваја. Тој не е Кумановски клуб, тој е албански клуб у Куманово. ФК Куманово, за жал, више не постои, Милано боли ме кур у коју лигу е, што е до мене можев да се обесив одма на плоштад.
Посебно браво за тија србомани што ги спомна, палив се на Звезду и Партизана, а они стварно не знаев ни 3 играча од тија тимови. :)
Мош су мал број Кумани, ама од нешто мора да се почне, нели? :)
До с'г не сам бија дел од групу, ама планирам, ако имам повише време, нормално, овуј годину да се активирам, барем за утакмице што ќе се играв у нашу салу. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom