Куманово, кумановци, кумановки

Член од
6 септември 2005
Мислења
34
Поени од реакции
4
A, be lugje ... kolku sto mozev da vidam ovde na forumov nema skoro nisto za KUMANOVO .... ajjjjjj majkata, zasto taka?

Imaat li Kumanovci internet "po doma"?

Vaka se "omilen lik" kaj i da se pojavat a i gi ima po Makedonijava nasekade, de doktorcinja po klinika, de asistenti na fakulteti, de vamu de onamu ... ama na forumov ... tapa ...

Jas licno ubavo go znam gradot ... i ako podobro razmislam .. i ne e ni cudo sto gi nema ... "oni su mnogu arogantni i na njima ne im e dovoljno dobro da se furav na pisuvanje po forumi" ama sepak, mozebi ce se najde nekoj ne tolku aroganten da ne' udostoi so po nekoe zborce na tema: KUMANOVO, kumanovcani (a boga mi i kumanovcanki). Za poslednive eve jas ce kazam eden dobro poznat star vic:

Sedela kumanovcanka na balkon ... pod balkonot kumanovcanec ...

Toj: aj ma simni se dole malce ...
Taa: ne be ne se siminjam ...
Toj: aj ma simni se nisto nema da ti napravu
Taa: e, pa ako nisto nema d ami napravis ZASTO DA SE SIMNUJU

:poos: :poos: :poos:

Pozdrav do site od KUMANOVO
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.457
Најлуди жени во македонијава наша прекрасна се кумановките, ги обожавам. Ианку зошто ги нема на форумов, хмммм искрено кажано знам неколку кумановци од нет и усште неколку во живо, навистина не знам што е работата, изгледа после мојата куќа (на пола пат до Куманово) веќе е зона сумрака :D :D :D :D :D
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Pa kazi nesto povekje po temata, opisi za tie sto ne znaat. Obicno sakaat detalji. :)))
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Ја сам кумановац бе, кажи што те интересира. Не сам бија у Куманово едно 3 месеца ама па знам што се дешава :). Иначе да е тапа интернет, тапа е, од бродбенд само АДСЛ има а тој више не е броадбенд.
Али тој не е изговор зашто нема повише кумановци на форум. Или не се јављав. Јавите се, суграѓани и суграѓанке!
Иначе девојчиња да су ни убави, убави су. Останасва ми очи у неколко кд си отиде летоска. Али ни скопјанке не су лоши колко се сеќам. Велешанке исто. По други територие не сам толко хараја.
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Eve i ja sam od Kumanovo,i ke vi zboru malko kumanovski posto znam deka vi e intresno (a zasto?!)
Inace nesto povise za Kumanovo neznam sto da vi kazu,kako narod smo dobri .gostoprimljivi ali nemamo uslovi za nas mladalecki zivot.
Iako smo golem grad (135.000 mislu) imamo samo 4 mesta za iskacanje,ali zatoj pa imamo kafedzilnice na svak kosh.:)
Dojdite i posetete ne!
Nadam se deka me razbraste:pos:
pozdrav od Kumanovo i kumanovske banje..ahahahahahahahahah
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.457
Ја сакаше да туру слике од 2 кумановке што ги упозна еднуту на факултет а другуту у фафиќ... ама фати ме мрза...
Ај кој има вишак време нека тури слике од Куманово на форум, замолују ве.
Ако не знаете како идете на тему за Кочани и тамо wolf_pack има објаснето мислу.
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Sokolanski park:

Poznato bunarce:

Crkva sv.Nikola:

Gimnazija Goce delcev:
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Kasapski krug:

Panorama:

Suma:



Plpshtad:

Ploshtad
Stara grabda:

Poznato zdce:

Zebrnjak:
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Malku su nesredeni ali oprosteno mi e posto prv put stavljam slike:)
aj jutre jos e stavu
pozdrav!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.457
Фала ти много за слике Исидоро!
Посебно пријатно ме изненади слика од ѕ`дче, мада не сам искачаја тамо, али како место ми е интересно.
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Tonchie напиша:
Фала ти много за слике Исидоро!
Посебно пријатно ме изненади слика од ѕ`дче, мада не сам искачаја тамо, али како место ми е интересно.
Ti od kumanovo li si?
Cudno mi e posto svi smo od zdce pocnale da iskacamo,tamo sam ga proshla pubertet.Imam mnogo uspomeni od toj zdce,a gledam i sga jos ima deca sto iskacav i ga drziv u zivot.
Ke gledam da izvadu sga slike od staro kumanovo.
pozdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom