Куманово, кумановци, кумановки

Член од
20 септември 2008
Мислења
12.737
Поени од реакции
9.857
Што ке резервираш у Академију жифти све??
Једино што ми се свиѓа у Академију што има бар културно куде да се ставив јакне и палта,не по други кафиќи буташ ги како на цигански пазар...



Друже и тј газда некој скопјанац што очигледно не га знае град,ставија ги овија сељаци на врата,па незнаев кога да пуштив,кварив му га углед на кафиќ,гледам на много људи што су и постари ги се брецав...

Него што слушам у Принц почнале јавно да "пушив" тој што не треба да пушив(бар не јавно)??
Не е Скопјанац, он беше газда до Нову годину, сг е некој си "градски голубар" али не ме ни занима кој е, на врата стоив сељаци кои мислив освоиле га град, ај мене што ме вратива ОК али враќав и парови, па замисли ти која брука е да си ти у ситуацију сс девојку да сакаш да улегнеш а он да те врати и да ти вика не си резервираја..:uvo:

Што сте толко запнале сс туј Академију , има много подобри места за искачање од њума.
Пример :hh: ??
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.737
Поени од реакции
9.857
Oтвори се најдобро место у град за летну шему.. Отворен клуб Версај... сви кои сте од други градови,слободно изволте, ќе има добар провод :)
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
Oтвори се најдобро место у град за летну шему.. Отворен клуб Версај... сви кои сте од други градови,слободно изволте, ќе има добар провод :)

Даа и ќе биде иначе огањ и пламен, како за карте такој за пиење :)
Иначе ск у петак Владо Јаневскиии :vozbud::vozbud::vozbud:
 
F

FilipMacedon

Гостин
Oтвори се најдобро место у град за летну шему.. Отворен клуб Версај... сви кои сте од други градови,слободно изволте, ќе има добар провод :)
Т'мн и Баба Цана е у близину...такој да ке се погоди...:)
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
гледам много често проваѓав људи и сликав се с'с батка Ѓорѓију на плоштад :pos2:
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.802
Поени од реакции
2.600
Никад неам одено во Куманово,но имав чест да запознаам кумановки кога бев на Пелистер,дружтвени,секси,и безкрајно луди.:vozbud:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
ај мене што ме вратива ОК али враќав и парови, па замисли ти која брука е да си ти у ситуацију сс девојку да сакаш да улегнеш а он да те врати и да ти вика не си резервираја..:uvo:
Еве мене ми се деси тој. Мада заболе ме, отиде си после у, за мене најбоље место, Нама Кафе.

Додуше и Версај е одлично место, мада ме нервира што почнасва да наплаќав улаз. На Влатка Лозановскога беше ужасно озвучење, голем минус.

батко ѓорѓија прочуен пијаница на сред плоштад и едини споменик у град..милина
Не бе и Тито има споменик, одма карши бивши Мостар, на почетак на друго плоштадче.
Добро е средено зеленило на плоштад, тој ми се свиѓа.
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
Кумановцииииииииииииииии мои најмилии :pipi:
Ослободисмо ли га Охрид или још увек е под нашу окупацију ?? :)

Враќајте се ајде више, празан ни е град :vozbud:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.737
Поени од реакции
9.857
Кумановцииииииииииииииии мои најмилии :pipi:
Ослободисмо ли га Охрид или још увек е под нашу окупацију ?? :)

Враќајте се ајде више, празан ни е град :vozbud:
Не само што га окупирамо, него некои и га шкртале,цел Охрид е ишкртан сс Кумани, КУЦЗ, КУ гробари...само интересира ме дали тој шкртав деца или некои постари говеда:tapp:
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Не само што га окупирамо, него некои и га шкртале,цел Охрид е ишкртан сс Кумани, КУЦЗ, КУ гробари...само интересира ме дали тој шкртав деца или некои постари говеда:tapp:
све ме стра дека е тој второ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom