Кошарка - генерална дискусија (репрезентации)

Кој ке биде владетелот на светот?

  • САД

  • Канада

  • Аустралија

  • Франција

  • Србија

  • Шпанија

  • Грција

  • Словенија

  • Некој друг (пиши кој)


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
9.055
Лабава групна фаза за Србија, освен второто полувреме против Порторико во остатокот од трите меча беа одлични. Нешто не сум убеден дека со овој ростер можат до медал али ајде, да не ги отпишувам пред време. Ми се допаѓа што играат брза и учинковита кошарка.
Prva faza ne mi znaci nisto, zagrevanje za povekjeto i lagana klagja. Kanada me iznenadi pozitivno (mozebi delumno i poradi raspadot na Francuzite),
Italija iako ocekuvano bese da bide izramneto so Dominikana, mislev deka kje ja dobijat taa.
Utre otpadnatite (17-32 mesto), a od petok pocnuva ozbilnoto.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.171
Поени од реакции
5.349
Во меѓувреме некаде во Сомбор.


Се надевам ќе направат каков таков успех чисто колку да му го плеснат во лице.
Го боли Ѓоко братот, има макс договор и си тера свој филм. После у постари години ќе одигра 2-3 првенства да собере некој медал и чао поз

Нема да ме чуди да игра на Олимпијада
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
9.055
Го боли Ѓоко братот, има макс договор и си тера свој филм. После у постари години ќе одигра 2-3 првенства да собере некој медал и чао поз

Нема да ме чуди да игра на Олимпијада
Realno ne treba ni da go vikaat za Olimpijada, ne mu e prvpat da se izjasni deka ne saka da igra, zdrav prav.
Tocno deka si tera svoj film, neka si go tera, nikoj ne mu zabranuva.
Da go viknat nego za Olimpijada treba Ristic ili Petrusev da otpadnat, a ne e korektno sprema niv, posto sekogas koga bile povikani
igraat. Na kraj na den, reprezentativna kosarka i NBA se razlika nebo zemja, i ne moze od Jokic da se ocekuvaat cuda.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.028
Поени од реакции
36.212
Да одбиеш да играш за својата земја е срамно, особено здрав прав и во најдобра форма. Тоа каков договор има воопшто не е битно, и Меси и Роналдо имаат топ договор па се би дале да изгинат на уште едно светско.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.705
Поени од реакции
4.965
Го пратам Сантос од Бразил многу јак играч гази дечкото, многу јак играч ќарија Звезда.Може да кажам дека ќе биде и прв плеј пред Напиер.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
9.055
Slabo nesto kumashinot Itudis, -11 na poluvreme so Nov Zeland. Ako ne ja svrtat, i Grcija otpagja.
 
C

confusion

Гостин
Да одбиеш да играш за својата земја е срамно, особено здрав прав и во најдобра форма. Тоа каков договор има воопшто не е битно, и Меси и Роналдо имаат топ договор па се би дале да изгинат на уште едно светско.
Тоа е лично право, не е ова воен рок или војна па морал да се јави за својата држава. Не биди просечни србенда.
Игра милион утакмици во НБА, сака да игра долгорочно и се пази, ова му е единствен период од година каде што може да се одмори и да го штеди телото. Ова се најголеми глупости, па баш ради тие мизерни репрезентации еден куп големи играчи имаат завршено кариера или глава не дигнале од повреди, зошто?
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.823
Поени од реакции
15.928
Тоа е лично право, не е ова воен рок или војна па морал да се јави за својата држава. Не биди просечни србенда.
Игра милион утакмици во НБА, сака да игра долгорочно и се пази, ова му е единствен период од година каде што може да се одмори и да го штеди телото. Ова се најголеми глупости, па баш ради тие мизерни репрезентации еден куп големи играчи имаат завршено кариера или глава не дигнале од повреди, зошто?
Тука се што требаше е да одигра три озбилни утакмици, првите во групата немаше апсолутно потреба да ги игра.
Па на многу кошаркари ова им е периодот на одмор ама ете играат.

Замисли во фудбал пример Халанд треба да игра Светско за Норвешка и кажува дека неможе да игра, шансите за овакво нешто се само ако е повреден. За разлика од кошарката каде некои од ѕвездите си дозволуваат луксуз и бираат кога да играат.
 
C

confusion

Гостин
Тука се што требаше е да одигра три озбилни утакмици, првите во групата немаше апсолутно потреба да ги игра.
Па на многу кошаркари ова им е периодот на одмор ама ете играат.

Замисли во фудбал пример Халанд треба да игра Светско за Норвешка и кажува дека неможе да игра, шансите за овакво нешто се само ако е повреден. За разлика од кошарката каде некои од ѕвездите си дозволуваат луксуз и бираат кога да играат.
Не е баш така, во три утакмици без хемија ќе го пушти да игра само кога требало.
Ќе си играше и групна фаза и све, хемија на тим се гради со утакмици, тоа да не се лажеме.
Абе во ред е, само кажувам дека ова не е војни рок, не мора да се јави за да игра, може и да одбие и сосема е легитимно и негово право. Не знам зошто толку многу фама се крева, додуша јасно ми е, пошто е Србин и они се небеска нација сфаќаш ама кој кур, претеран хејт јаде без потреба. Млад е, утре ќе отиде да игра за нив и ќе го пеат и величат пак, плукни па лижи, глупости.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.829
Поени од реакции
3.202
Sve kečevi :cool:
Автоматски споено мислење:

Не е баш така, во три утакмици без хемија ќе го пушти да игра само кога требало.
Ќе си играше и групна фаза и све, хемија на тим се гради со утакмици, тоа да не се лажеме.
Абе во ред е, само кажувам дека ова не е војни рок, не мора да се јави за да игра, може и да одбие и сосема е легитимно и негово право. Не знам зошто толку многу фама се крева, додуша јасно ми е, пошто е Србин и они се небеска нација сфаќаш ама кој кур, претеран хејт јаде без потреба. Млад е, утре ќе отиде да игра за нив и ќе го пеат и величат пак, плукни па лижи, глупости.
Zamisli Makedonija da go ima najdobriot kosarkar vo svetot i on se otkaze da igra za Makedonija na svetsko.. Dali istovo mislenje ke go imas?? Pa ja sve po spisok bi mu naebal dk petto koleno i napred i nazad..
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.171
Поени од реакции
5.349
Sve kečevi :cool:
Автоматски споено мислење:


Zamisli Makedonija da go ima najdobriot kosarkar vo svetot i on se otkaze da igra za Makedonija na svetsko.. Dali istovo mislenje ke go imas?? Pa ja sve po spisok bi mu naebal dk petto koleno i napred i nazad..
Боље да не игра него да зафаќа место и безволно да се влече по терен.
 
C

confusion

Гостин
Zamisli Makedonija da go ima najdobriot kosarkar vo svetot i on se otkaze da igra za Makedonija na svetsko.. Dali istovo mislenje ke go imas?? Pa ja sve po spisok bi mu naebal dk petto koleno i napred i nazad..
Да, како што реков, лично право.
А кога ќе се врати да игра на наредно светско, ќе го аплаудираш и ќе навиваш, глупости.
Ништо не им должи, ако сака, ќе игра, доста со мртвиот патриотизам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom