Кошарка - генерална дискусија (репрезентации)

Кој ке биде владетелот на светот?

  • САД

  • Канада

  • Аустралија

  • Франција

  • Србија

  • Шпанија

  • Грција

  • Словенија

  • Некој друг (пиши кој)


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.534
Поени од реакции
16.298
Слободно правете ако имате волја, ако не можете да постирате анализи, јас немам желба да пишувам.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
9.055
Bonjour France :love:
Dobar seks, dve turi, milo mi e :свиркам:

Interesen den denes - Dominika gi isshamara Italijancite; Germanija podobra od Ausi (mada na posledniot napad mozese da proverat replay za eventualni prodolzenija); Japancite iznenadija so Finska, publikata delirium, i na kraj Francia :D
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.622
Поени од реакции
10.331
САД ако изгубат ќе биди заради глупирањето на Стив Кер. Треба да му го остај тимот на Споелстра и да се тргни на страна. Брансон и Инграм не се тип играчи за репрезентација, премногу се себични и имат тунел визија. Затоа и своевремено со играчи од типот на Марбери, Џеферсон, Ајверсон, Финли не можеле да освојат.. Халибартон и Кем Џонсон се далеку поефективни..

Засега Канада и Германија изгледат добро, Словенците се Далас 2 - Лука сам игра, Шпанците и Србите недоволно квалитетни
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Shto se deshava so Rondae Hollis Jefferson alias Kobe Bean Bryant :D
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.831
Поени од реакции
3.202
САД ако изгубат ќе биди заради глупирањето на Стив Кер. Треба да му го остај тимот на Споелстра и да се тргни на страна. Брансон и Инграм не се тип играчи за репрезентација, премногу се себични и имат тунел визија. Затоа и своевремено со играчи од типот на Марбери, Џеферсон, Ајверсон, Финли не можеле да освојат.. Халибартон и Кем Џонсон се далеку поефективни..

Засега Канада и Германија изгледат добро, Словенците се Далас 2 - Лука сам игра, Шпанците и Србите недоволно квалитетни
Kanada izgleda superiorno, ne izgleda dobro... So lesnotija pogoduvaat, lesno stvaraat sansa za pogodok.. Gi gledav i so France, nagazija vo vtoro, ne si ja znaeja silata, kalkuliraa vo prvo.. Vtorava utakmica vlegoa kako vo vtoro so France - bezmilosno, brzo, precizno, jako... Veruvam deka i protiv Latvija ke idat 30+..
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.622
Поени од реакции
10.331
Kanada izgleda superiorno, ne izgleda dobro... So lesnotija pogoduvaat, lesno stvaraat sansa za pogodok.. Gi gledav i so France, nagazija vo vtoro, ne si ja znaeja silata, kalkuliraa vo prvo.. Vtorava utakmica vlegoa kako vo vtoro so France - bezmilosno, brzo, precizno, jako... Veruvam deka i protiv Latvija ke idat 30+..
Добро но немаја некој конкуренти досеа. На пријателските изгубија една од Германија (една победија на продолженија), изгубија од Доминиканска и се измачија со Шпанија. Пријателски се, но далеку од то дека се машинерија. Да играа Мареј и Вигинс, ќе беше друга приказна, вака зависат од СГА премногу. Американците имат 8-9 играчи шо се подобри од Берет/Брукс..
 
Член од
2 декември 2022
Мислења
191
Поени од реакции
501
Spanija e najstabilna ekipa spored mene, ekipa so rotacija indivudalci i pred se dolgo vreme se zaedno, timski duh na golemo nivo i maestro na klupata
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.292
Поени од реакции
108.381
Лабава групна фаза за Србија, освен второто полувреме против Порторико во остатокот од трите меча беа одлични. Нешто не сум убеден дека со овој ростер можат до медал али ајде, да не ги отпишувам пред време. Ми се допаѓа што играат брза и учинковита кошарка.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.029
Поени од реакции
36.231
Лабава групна фаза за Србија, освен второто полувреме против Порторико во остатокот од трите меча беа одлични. Нешто не сум убеден дека со овој ростер можат до медал али ајде, да не ги отпишувам пред време. Ми се допаѓа што играат брза и учинковита кошарка.
Во меѓувреме некаде во Сомбор.


Се надевам ќе направат каков таков успех чисто колку да му го плеснат во лице.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom