Колку мажите навистина сакаат паметни жени?

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
И ти и глупиот ќе си живеете среќно и весело до крајот на животот :pos::pos::pos:.
Да бе барем ќе плакнам очи секој ден док пиеме утринско кафе нема да морам да гуглам згодни момци :smeshko:ќе си ставам троа некој памук у ушиве да не мора да го слушам у случај да му текне да отвори уста :icon_lol:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Да бе барем ќе плакнам очи секој ден док пиеме утринско кафе нема да морам да гуглам згодни момци :smeshko:ќе си ставам троа некој памук у ушиве да не мора да го слушам у случај да му текне да отвори уста :icon_lol:
А коа ти ќе станеш стара баба а он ќе стане фрагилен старец ? Тогаш сеуште ќе биде врска поради сексот?:)
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
А коа ти ќе станеш стара баба а он ќе стане фрагилен старец ? Тогаш сеуште ќе биде врска поради сексот?:)
Тогаш мојот слух ќе биде значително ослабнат претпоставувам:icon_roll ќе му читам секоја вечер пред заспивање да му дојде памет малце:icon_lol:, а после тоа правец бутел ќе лежиме во темна комора, црви да ни шетаат ко низ чаршија по телата :vozbud: забегав со описов муабетов ми беше дека не гледам никаква корелација помеѓу физичката привлечност и добрината која што некој ја носи во себеси, мене најважно ми е дечкото да е пред се добар ама ако веќе бирам би одбрала добар и убав па ако сака и глуп ко коњ нека е не ми е гајле, а не би одбрала т.е би се лишила од партнер доколку биде лош и физички непривлечен па ако сака нека е на Бил гејтс син му или најинтелегентниот човек на светот, а не значи дека ако е грд ќе биде добар или ако е убав дека е лош, има многу грди луѓе што се лоши и обратно убавци кои што се добри:)
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Реално гледано бидејќи атрибутот паметна е доста релативен и е дефиниран субјективно, јас мислам дека секој маж сака „паметна“ жена со која ќе биде компатибилен интелектуално односно ќе се надополнуваат еден со друг (и тука нема врска кој е попаметен) како личности и карактери.
И најбитно секоја маж сака жена која ќе го сака таков каков што е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom