Колку мажите навистина сакаат паметни жени?

Член од
28 август 2005
Мислења
21
Поени од реакции
0
Ај поправете ме ако грешам душа, ама се некако ми се чини дека најголемиот број на мажи во нашава ни мила државичка (секоја чест на исклучоците) бараат жени без три чисти во главата, затоа што само на тој начин можат да бидат мачо мен, да ја имаат доминацијата, т.е. да ја водат играта... и на секој нивни очаен обид за хумор таа до него да се постела од смеење :pos: фрустрации, фрустрации. БЛЈАК
 
Член од
10 јуни 2005
Мислења
3.399
Поени од реакции
19
ако е така јас не сум во најголемиот број
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
А ти би сакала глуп маж? :cls:

Интелигенцијата може да биде и афродизијак.
Типувам на паметните жени.
 
Член од
3 септември 2005
Мислења
20
Поени од реакции
0
Пред се би рекол дека голем број мажи се плашат да им пријдат на паметните жени отколку дека не ги сакаат воопшто.
А инаку не негирам дека постојат и такви кои бараат жени со мозок на кикиритка ама како што и самата рече тие се искомплексирани типови и сепак мислам дека се малцинство, или можеби се лажам??? :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Се сложувам дека може им е мала параноја на мажите кога е пред нив некоја паметна жена. Но со тоа само би се заангажирале повеќе околу истата ако навистина сакаат да ја имаат, а тоа е супер :)
А и жени без памет секако дека сакаат ... онака спортски за една вечер, дека знаат ем ќе си направат ќеиф, ем никаква мака ќе си немаат после тоа :pos: :P
Значи ако беше прашањето за сериозна врска или нешто повеќе, мислам дека нема нормален дечко што би барал глупава девојка за само да може да доминира над неа.
 
V

VirtualA

Гостин
Со оглед шо ме нервираат глупи луѓе, сакам, кога ќе дојди време, да си најдам паметна,интелектуалка
 
Член од
28 август 2005
Мислења
21
Поени од реакции
0
Со оглед шо ме нервираат глупи луѓе, сакам, кога ќе дојди време, да си најдам паметна,интелектуалка
а дури да дојди време што?
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Mene uvek mi vikaat Sorry nemozam prepametna si za mene :D :D :D

Sala na strana, go imam praveno muabetot so drugari prijateli, mnogu od niv imaat doblest da priznaat deka ne bi da se "zamaraat" so nekoja koja e po iziveana, nacitana, prosetana tako reci po pametna od niv, go ubiva egoto, ednostavno ne sakaat da se osekjaat deka oni ne se vlecata vo sekoj pogled. Shto e razbirlivo. KOj bese shto bese rekol, "Ako hocesh pametnu uzmi enciklopediju." Neznam kolku e seto toa mnozinstvo doduse, jas znam mnogu mazi, na koi im se predizvik pametni i uspesni zeni i koski ke iskrsat po niv.
 
V

VirtualA

Гостин
Lilu23 напиша:
Со оглед шо ме нервираат глупи луѓе, сакам, кога ќе дојди време, да си најдам паметна,интелектуалка
а дури да дојди време што?
До тогаш сакам да си поминувам убаво и да не се замарам со овие работи 8)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
OBDN, начитаноста и енциклопедиите па и немаат некаква врска со паметот и интелегенцијата.

Назад на темата... неверојатно секси ми е кога имам конверзација (читај флерт) со убава и остроумна жена/девојка. Играње мачка и глушец во игра со пресврти, кога пленот станува ловец - и обратно.

И доста бе аман веќе со тие стереотипови за "балканскиот мачо мужетина"! :)
Expired се! :)
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Колку мажите навистина сакаат паметни жени?
Lilu23 ај дефинирај паметна жена? Да е завршила ли нешто е битно? Да знае да напрае јадење? Малку обработи ако сакаш :)
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Lilu23 напиша:
бараат жени без три чисти во главата, затоа што само на тој начин можат да бидат мачо мен, да ја имаат доминацијата, т.е. да ја водат играта...
po interesno e da dojdes do dominacija kaj nekoja sto ima "tri cisti" u glavata...... :wink:
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Мистичен напиша:
OBDN, начитаноста и енциклопедиите па и немаат некаква врска со паметот и интелегенцијата.
Pa toa e i celata poenta na taa izreka :)
 
Член од
28 август 2005
Мислења
21
Поени од реакции
0
Wolf Pack напиша:
Колку мажите навистина сакаат паметни жени?
Lilu23 ај дефинирај паметна жена? Да е завршила ли нешто е битно? Да знае да напрае јадење? Малку обработи ако сакаш :)
Пошто бев повикана да образложам. Никако дека што завршила е многу битно, а уште помалку да знае да направи јадење (на пр. јас не знам :pos: ) Значи под паметна жена подразбирам:
-да знае точно што сака (и многу битно како да го постигне тоа), а не да лута ко мува без глава
-да знае да си го одбарни ставот со издржани аргументи, а не само голи фрази
-но прво да знае да се спротистави кога смета дека е во право
-ај да не давам многу едноставно да знае да ја одигра играта до крај и тоа со стил :cos4:
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Фала Lilu23 :)
За првиот поент да додадам дека е многу битно и амбициозна да биде девојката. Исто, важно е да има малку од малку традиционално домашно учење и култура, ептен западна дама па и тоа не бива.

А за праење јадење, милина е, особено ако парот готви заедно :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom