Колку мажите навистина сакаат паметни жени?

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Не верувам дека има маж што сака жената да е попаметна од него:jaj:
Малку е смешно што сите мислат дека се паметни, дури и јас за себе по некогаш. Тука е главниот проблем, што значи многу е тешко да се дознае за оној паметниот маж дека постои, и по тоа уште да се биде сигурен дека тој би сакал девојката да биде попаметна од него. И, следува еден хит на оваа тема... :icon_lol:

 

lady_QUEER

I love life.
Член од
28 март 2009
Мислења
521
Поени од реакции
28
Не не нееее,делфи буба!Пријателка си ми али не се слагам со тебе,прецени сама.
Има низа на реакции кои можеш да ги приметиш.осетиш на тема сексулност,според мене и најважна.:smir:ѓ
Се будиш во креветот со ново сладурче?Полека,нема потреба да се криеш под чаршафите....

После првиот пат со него има цел куп нешта за кои сакаш- несакаш се случува да мислиш:паранојата од утрешниот здив,фактот,дека сте голи на јарката дневна светлина и најсложното-каков е вашиот нов статус како двојка.Напрај чекор од ,,беше супер,ајде да се видиме во вторник,,и следи ги моите итри стратегии.

Не останувај премногу долго.
Брутално е,но факт.Тоа што сте ја споделиле вечерта,не означува дека треба да останеш цел ден.Ако пројавиш интерес кон ,,слаткото,,кое ти ја усреќило вечерта,потруди се место да го уплашиш,да постигнеш обратен ефект-остави го да истрпнува од чекање за следната средба,кажи дека имаш средба,ручек...и замини.

Не се понашај како девица.
Добро де,нема зошто да се правиш на невина,дури и да си точно таква.Толку многу жени имаат споделено со мене реплики од типот ,,Па јас не сум таква,,што кога ги чујам,ми се плаче од смеење.
Не се понашај како чистачка.
Што ако чаршафите му се расфрлани низ цела соба?Едно ноќевање кај него не те претвора во куќна помошничка.Многу е лошо додека е во веце,да те најде како го местиш креветот или му ги подредуваш алиштата.Не дека нема да му е мило,ама сигурно ке се изнервира.

Разбуди го пред да си одиш.
Кога се има во предвид колку опасности крие точно тоа утро,ако се разбуди сам најверојатно ке си помисли,дека нешто згрешил или не се претставил на нивоууу,а добро знаеш дека нема човек кој сака такви мисли.Значи не испарувај невидена и нечуена,ако толку треба да заминуваш прошепни му уво едно ,,ЧАООО,,.

Утрински аларм,да останам или да си одам?

Остани-те бакнува за добро утро.
Оди-ти се извинува,станува за да си мие заби,и не се враќа пола саат.

Остани-те прашува дали пиеш кафе со млеко.
Оди-се интересира дали сакаш да те префрли до дома.

Остани-се излежува до тебе на лежајот,за да се погушкате.
Оди-станува порано,се облекува и за време на разговор често споменува зборови како ,,многу напорен ден,, обврски,пријатели...

Остани-се јавува на другар за да ја откаже средбата со него.
Оди-телефонот му звони и слушаш како со радост си договара средба.
И баш подрпрашај го чичко луртз зошто ми се лути,ејјј ме избришал како некој партал да сум.ПРАШАЈ ГО?

И оти како впечатена дама:smir:замрзната во кулисите на ова општество,добив впечаток дека ти не си од македонија?
Каде е твојот дом?
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Малку е смешно што сите мислат дека се паметни, дури и јас за себе по некогаш. Тука е главниот проблем, што значи многу е тешко да се дознае за оној паметниот маж дека постои, и по тоа уште да се биде сигурен дека тој би сакал девојката да биде попаметна од него. И, следува еден хит на оваа тема... :icon_lol:

Да,точно.Мажите сакаат паметни жени ама да не се попаметни од нив:pipi:
Тоа е како особина на машката природа...

Не не нееее,делфи буба!Пријателка си ми али не се слагам со тебе,прецени сама.
Има низа на реакции кои можеш да ги приметиш.осетиш на тема сексулност,според мене и најважна.:smir:ѓ
Се будиш во креветот со ново сладурче?Полека,нема потреба да се криеш под чаршафите....

После првиот пат со него има цел куп нешта за кои сакаш- несакаш се случува да мислиш:паранојата од утрешниот здив,фактот,дека сте голи на јарката дневна светлина и најсложното-каков е вашиот нов статус како двојка.Напрај чекор од ,,беше супер,ајде да се видиме во вторник,,и следи ги моите итри стратегии.

Не останувај премногу долго.
Брутално е,но факт.Тоа што сте ја споделиле вечерта,не означува дека треба да останеш цел ден.Ако пројавиш интерес кон ,,слаткото,,кое ти ја усреќило вечерта,потруди се место да го уплашиш,да постигнеш обратен ефект-остави го да истрпнува од чекање за следната средба,кажи дека имаш средба,ручек...и замини.

Не се понашај како девица.
Добро де,нема зошто да се правиш на невина,дури и да си точно таква.Толку многу жени имаат споделено со мене реплики од типот ,,Па јас не сум таква,,што кога ги чујам,ми се плаче од смеење.
Не се понашај како чистачка.
Што ако чаршафите му се расфрлани низ цела соба?Едно ноќевање кај него не те претвора во куќна помошничка.Многу е лошо додека е во веце,да те најде како го местиш креветот или му ги подредуваш алиштата.Не дека нема да му е мило,ама сигурно ке се изнервира.

Разбуди го пред да си одиш.
Кога се има во предвид колку опасности крие точно тоа утро,ако се разбуди сам најверојатно ке си помисли,дека нешто згрешил или не се претставил на нивоууу,а добро знаеш дека нема човек кој сака такви мисли.Значи не испарувај невидена и нечуена,ако толку треба да заминуваш прошепни му уво едно ,,ЧАООО,,.

Утрински аларм,да останам или да си одам?

Остани-те бакнува за добро утро.
Оди-ти се извинува,станува за да си мие заби,и не се враќа пола саат.

Остани-те прашува дали пиеш кафе со млеко.
Оди-се интересира дали сакаш да те префрли до дома.

Остани-се излежува до тебе на лежајот,за да се погушкате.
Оди-станува порано,се облекува и за време на разговор често споменува зборови како ,,многу напорен ден,, обврски,пријатели...

Остани-се јавува на другар за да ја откаже средбата со него.
Оди-телефонот му звони и слушаш како со радост си договара средба.
И баш подрпрашај го чичко луртз зошто ми се лути,ејјј ме избришал како некој партал да сум.ПРАШАЈ ГО?

И оти како впечатена дама:smir:замрзната во кулисите на ова општество,добив впечаток дека ти не си од македонија?
Каде е твојот дом?
Ооо,my dear Lady,многу грешка впечатоци за мене:smir:
Јас незнам зошто воопшто ми го напиша сето ова кога стварно не ми треба,имам кој да сакам и верувај сакана сум и среќна(омажена).
Мојот дом е Македонија иако не живеам сега таму...
И не сум замрзната во никакви кулиси посебно не во македонското општество,баш сум слободна по дух и учтиво традиционално македонски воспитана:smir:
А советите ти се екстра,точни се,добро ке им дојде на сите што ке ги прочитаат,ке им бидат од корист.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Малку е смешно што сите мислат дека се паметни, дури и јас за себе по некогаш. Тука е главниот проблем, што значи многу е тешко да се дознае за оној паметниот маж дека постои, и по тоа уште да се биде сигурен дека тој би сакал девојката да биде попаметна од него. И, следува еден хит на оваа тема... :icon_lol:

Човек и само да помисли дека е попаметен од друг, е знак дека не е баш многу паметен. Инаку да се случува како мисла да помини низ ум, туку лошо е ако остани заглавен човек во таа мисла.
Ароганцијата нема големи допирни точки со интелегенцијата, затоа што арогантниот човек заслепен од својата ароганција нема да ја види вистината , а со тоа и нема да биде паметен.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
:)
И бидејќи половина и повеќе мажи на темава се изјаснија дека бараат тротинетка,што се они?
Па тротинети се очигледно ако бараат тротинетка.
Кој нормален би го поминал остатокот од животот со некоја која неможе да состави нормална реченица?
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
edno znam, neucenite ne se glupi u sustina oni mozat da bidat prirodno inteligentni i prirodno eticni
i obratno moze nekoj/a so formalno obrazovanie da zboruva so visoka forma i stil no ako nema sto da kaze apa paga u oci deka nema sto da kaze.
Taka da treba da se definira sto se podrazbira pod pametna zena.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Нихилиста ај ти напиши уште еднаш ама смени само еден збор.
Dear Lady пак продолжуваш со совети кој никој не ти ги побарал.Повторно во оваа тема,а не во онаа за која утрово зборував.
Се ќе оди во неповрат.И ако уште еднаш се повтори ќе оди на бан.Овој пат мислам дека сум јасна.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
edno znam, neucenite ne se glupi u sustina oni mozat da bidat prirodno inteligentni i prirodno eticni
i obratno moze nekoj/a so formalno obrazovanie da zboruva so visoka forma i stil no ako nema sto da kaze apa paga u oci deka nema sto da kaze.
Taka da treba da se definira sto se podrazbira pod pametna zena.
Ми го зема зборот од уста, :pehar: и јас тоа се прашував авторот на темава треба да ни дефинира што подразбира под поимот паметна жена зошто тоа е многу субјективно, за некој паметна жена би била глупава за друг, за трет би била курва, за четврт би била кариеристка, за петти злокобна кучкетина и така натаму.....
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
me mrzi da gi citam site komentari ama bi prasal; sto se podrazbira pod poimot pametna zena ? malku procitav na pocetokot za nacitani nasetani zeni evo jas ke vi kazam od moeto iskustvo: ziveev so edna takva so visoka kvalifikacija i sto da vi kazam taa ne bese pametna tuku bese samobedisana so mnogu slabosti so taa razlika sto ne mozese da i se dokaze nisto od pricina sto imase titula i taa sve '' znaese" i tamu kade sto nema pojma.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ми го зема зборот од уста, :pehar: и јас тоа се прашував авторот на темава треба да ни дефинира што подразбира под поимот паметна жена зошто тоа е многу субјективно, за некој паметна жена би била глупава за друг, за трет би била курва, за четврт би била кариеристка, за петти злокобна кучкетина и така натаму.....
Ама ти стварно филозофка. Небо666 на ова би рекол “дефинирај Паметна жена“. Јеботе, збориме за категорија која може да се докаже со бројки но навистина баш како што кажа не мора да значи ништо. Сепак, не е ова чокладо со јагода па различни фирми да имаат различен вкус. Паметна жена за сите е паметна жена, и немој да ми даваш пример на бизнисменка која заебала тројца глаучи и да ме прашаш дали за еден таа е паметна а за друг не.

Паметна жена е неменлива категорија и не подлегнува на субјективно гледање од мажите кон нив за да се смени тој статус. Постои само вкусот нивни и разбирачката со истите тие мажи кои се во нивно интимно опкружување.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Менгеле бил доктор по филозофија и медицина
значи многу умен човек бил
но тоа не го мислат оние кои страдале во неговите експерименти
затоа нема едно значење на поимот паметен.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Никој не гледа памет сите гледаат физички атрибути ја не знам со која цел е поставена темава:smir:
Еве да речеме ако би требало да бирате помеѓу ружно момиче ама ултра над просек интелегенција и глупо ама надарено, ќе изберете надарено, и сега џабе е некој ако ми реплицира дека џабе и била лепотата ако не знаела реченица да сврзе не знам ти што, кој на денешно време не знае една реченица да сврзе, секој ќе ти ја сврзе само зависи до колку долго ќе ја врзе:icon_lol:
Да речеме и министерката на МВР ни е супер интелегентно момиче врло интелегентна особа бај д вај ама не е мажено сеуше и покрај 11-12 годишната врска шо ја има, не преминала на другото ниво
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Никој не гледа памет сите гледаат физички атрибути ја не знам со која цел е поставена темава:smir:
Еве да речеме ако би требало да бирате помеѓу ружно момиче ама ултра над просек интелегенција и глупо ама надарено, ќе изберете надарено, и сега џабе е некој ако ми реплицира дека џабе и била лепотата ако не знаела реченица да сврзе не знам ти што, кој на денешно време не знае една реченица да сврзе, секој ќе ти ја сврзе само зависи до колку долго ќе ја врзе:icon_lol:
Да речеме и министерката на МВР ни е супер интелегентно момиче врло интелегентна особа бај д вај ама не е мажено сеуше и покрај 11-12 годишната врска шо ја има, не преминала на другото ниво
Море гледаат и памет да има и тоа како:pipi:
А ти помегу убав граден дечко(ама ептен глуп,не знае патики да врзе) и дечко што не е толку убав а знае убаво да ти збори,да ти рецитира на пример знае како да те освои,да направи нормален или озбилен муабет со тебе,ти кого би избрала???
Машките ги бираат оние надарени девојки но за пократок рок...
И министеркава е симпатична+интилигентна значи дечко и не чини...:smir:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Море гледаат и памет да има и тоа како:pipi:
А ти помегу убав граден дечко(ама ептен глуп,не знае патики да врзе) и дечко што не е толку убав а знае убаво да ти збори,да ти рецитира на пример знае како да те освои,да направи нормален или озбилен муабет со тебе,ти кого би избрала???
Машките ги бираат оние надарени девојки но за пократок рок...
И министеркава е симпатична+интилигентна значи дечко и не чини...:smir:
Би го избрала глупиот, :icon_lol: ех сега патики ќе знае да врзе, за се друго постои google:)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Би го избрала глупиот, :icon_lol: ех сега патики ќе знае да врзе, за се друго постои google:)
И ти и глупиот ќе си живеете среќно и весело до крајот на животот :pos::pos::pos:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom