Кладилница (Генерална дискусија)

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.920
Поени од реакции
9.528
Kunlun-SKA што би ја играл?
се знае тука шо се игра 2и5+ тука се зависи од СКА колку и да се овие одбранбени тие ке диктираат темпо а утре какви се утакмициве ЛОКУМИ ако утре не искалапам никад све до една можам да ги истипувам нивно е само да излезат ко шо треба парој ко порачани коеф исто
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.689
Поени од реакции
35.058
се знае тука шо се игра 2и5+ тука се зависи од СКА колку и да се овие одбранбени тие ке диктираат темпо а утре какви се утакмициве ЛОКУМИ ако утре не искалапам никад све до една можам да ги истипувам нивно е само да излезат ко шо треба парој ко порачани коеф исто
Овие горе ти се од посигурните за сингл?
Пиши некој локум :D јас по локуми сум, иако не успевам да изиграм твој натпревар, ретко отворам тој период поради што сум на работа и само еднаш те имам следено во цела сезона на другарите од СКА :)
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.920
Поени од реакции
9.528
Овие горе ти се од посигурните за сингл?
Пиши некој локум :D јас по локуми сум, иако не успевам да изиграм твој натпревар, ретко отворам тој период поради што сум на работа и само еднаш те имам следено во цела сезона на другарите од СКА :)
Претходна недела ако си играл богами си ќарил доста секој ден бев добитен и во плус оваа сум за нигде(ја од другиве лиги си сум во плус тука јебат работа русите мада тие лиги по статистики ги играм поке осве Словачката лига и тука чатшпат пратам ) веројатно овај снегов шо падна за мене се погоди небериќетен што го знам ми заеба одлична серија
 
P

poker12345

Гостин
Бастиа 1:1
Кордоба 2:0

Урал и Мурсиа ништо....добро е 2 со 2

За покасно Белграно - Розарио 2 и Коло Коло - У.Католика 1
Розарио 0:2 (y)
Коло Коло 2:0 (y)

Kryliya Sovetov Samara - Spartak Moscow 2
Tomsk - Lokomotiv Moscow 2
Pandurii - Voluntari GG
Terek Grozny - Krasnodar 0-2
 
Последно уредено од модератор:
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
vidi be ova rusive se od 10 30 a kladilnicata mi e na 250+ metri nisto rabota, aj ovie denovi treba da stigne mastercard pa so ke se vleckam jas po kladilnici na ova ladno.

Sent from my 5051X using Tapatalk
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

Koja sreka so Bogdanovic ..ednaska bar mi se nasmevna ..proslata nedela ostana na 15poena,granica 15.5 za dobivka ..
Za vecer mi se svigaat
Porzingis 20.5+
Towns 21.5+
Rose 18.5+
Schroeder 14.5+
Teague 15.5+
Whiteside 18.5+
Al gi cekam Sportlife so ponuda,mozda se naogaat so poniska granica nekoj ..bar za poen Rose,Teague,Schroeder i Whiteside ..
Iako mnogu se tri para od edna ista utakmica ..
Ako mozi nekoj da staj ponuda od sportlife ..


Sent from my iPhone using Tapatalk

So ubo si pisav ..deka tri igraca od ista tekma,tesko da vlezat over ..neznam koj k.. ne go smeniv so Whiteside ..a i Rose glup ..8 poena poluvreme,brza trojka 3ta cetvrtina,i posle dva pati cisti pozicii ne uspea da pogodi,+ edna blokada od Towns ..so ubo ke vlezese ova na 140=5900den ..
Zdravje vecer da se sklopi nesto ..



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Претходна недела ако си играл богами си ќарил доста секој ден бев добитен и во плус оваа сум за нигде(ја од другиве лиги си сум во плус тука јебат работа русите мада тие лиги по статистики ги играм поке осве Словачката лига и тука чатшпат пратам ) веројатно овај снегов шо падна за мене се погоди небериќетен што го знам ми заеба одлична серија
Ајде брате пуцај за денес :D
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.920
Поени од реакции
9.528
Ајде брате пуцај за денес :D
Пукнав ја денеска хаха
мала пауза дека некој ептен малер почнал да ми ги прати типовиве изгледа
али овака пробајте
ОМСК 2
Јокерит 1
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Јас сум малерот. 1 недела гледав немаш промашено и почнав да уплаќам. Еве за утре пиши, јас не уплаќам и ќе видиш. :)
Е сега ни Омск ни Јокерит ќе излезат, ги пишав нив.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Јас сум малерот. 1 недела гледав немаш промашено и почнав да уплаќам. Еве за утре пиши, јас не уплаќам и ќе видиш. :)
Е сега ни Омск ни Јокерит ќе излезат, ги пишав нив.
Па не малерисувај земи пишувај си тениси и фудбали :P[DOUBLEPOST=1480605678][/DOUBLEPOST]abe brat i daj objasni mi ova so bodovive, kako gi zimaat , na pr. 3 boda za pobeda 2 boda za pobeda vo produzenija ili kako?
 
Последно уредено:

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.124
Поени од реакции
9.775
Па не малерисувај земи пишувај си тениси и фудбали :P[DOUBLEPOST=1480605678][/DOUBLEPOST]abe brat i daj objasni mi ova so bodovive, kako gi zimaat , na pr. 3 boda za pobeda 2 boda za pobeda vo produzenija ili kako?
За во хокеј?
Победа во регуларен дел - 2 бода
Пораз во регуларен дел - 0 бода
Нерешено двете добиваат по 1 бод и тој што ќе победи во продолженија добива уште еден. Значи со победа во регуларен или во продолженија добиваш 2. Со пораз во продолженија 1, а со пораз во регуларен дел - 0
Ова за во NHL
A за во КHL за победа во регуларен дел 3 бода, за пораз - 0 бода, за победа во продолженија 2 бода и за пораз во продолженија 1 бод
[DOUBLEPOST=1480606518][/DOUBLEPOST]
Јас сум малерот. 1 недела гледав немаш промашено и почнав да уплаќам. Еве за утре пиши, јас не уплаќам и ќе видиш. :)
Е сега ни Омск ни Јокерит ќе излезат, ги пишав нив.
Полека дечко не се преценувај себеси :D Овде има малери со стаж
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.920
Поени од реакции
9.528
3 бода победа , 2 бода победа во продолженија пенали , 1 бод изгубена по пенали или продолженија а кој има акаунт онлајн нека проба Слован - Новокузњецк 2 5 коеф за утре дип играат со најотепаниот тим инаку имаше да им влезам ко Хитлер во Полска на 2 со било кој друг да играа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom