Кајганџиска фудбалска пресметка! [пријавување]

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
@wiksa @Stefan-kobe може да се зберете една екипа за утре од 6 саат во браќа рибар (пошто ко што сфатив нема да играте од 4)?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
Да, имам екипа јас, треба противничка :)

И така имаше 20 пријавени тука зберете една.
Уф брат калакурница стана темава стварно незнам кој е пријавен кој не, имаше некои нови тимови па пак дел од типот ќе дојдам нема да дојдам. Така што еве нека се пријават кој се е слободен од овие што нема да играат утре (иначе 15 едвај беа пријавени :) ) и кажи каква е твојата екипа за да не биде викторија пред наш гол да играме ако се погодиме некој поочајни :).
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Уф брат калакурница стана темава стварно незнам кој е пријавен кој не, имаше некои нови тимови па пак дел од типот ќе дојдам нема да дојдам. Така што еве нека се пријават кој се е слободен од овие што нема да играат утре (иначе 15 едвај беа пријавени :) ) и кажи каква е твојата екипа за да не биде викторија пред наш гол да играме ако се погодиме некој поочајни :).
Не сме којзнае што би требало да бидеме изедначени ако имате голман.
Ти Стефан Вуксан запамтив од тие што не играат утре, и евентуално Кастиел сеа (нез зашто се откажа). Вуксан ако е добар земи го и Карамела и најдете само голман и таман сме.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
vuksan e vo timot za utre taka sto nema smisla da im otkazuva sega i da se macat da baraat drug, za kastiel pojma neam sto se sluci ama eve neka se izjasnat
Inace momentalno kako sto razbrav sme samo jas stefan i karamela, eve im javno e pisano ako ima uste nekoj od ovie sto ne uspeale da se prijavat za utre neka kazat sekako go gledaat ova4


gledam i forza me pretrkal i pisal deka e vuki pisan veke
samo dali go tagiravte @Vuxan za da znae deka treba da dojde da ne bide posle ve zaebal a nikoj od vas ne go ni tagiral, edno e da go pisete na sposok drugo e da go tagirate
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Се извинувам за Вуксан не видов. Ај нека пишат уште 3ца ако имаат желба за играње :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.611
Абе Вуксан е пишан ама не знам дали прифати он да се игра, пошо рече дека и он како и Викса се откажува ради срањата што се десија.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.112
Ивица ги тагна сите на претходната страна и рече кој планира да не доаѓа да кажеше до 12 саат. Чим не кажал до сега мора да дојде.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
Ивица ги тагна сите на претходната страна и рече кој планира да не доаѓа да кажеше до 12 саат. Чим не кажал до сега мора да дојде.
Видов дека има состави ама бев од телефон и неможев да видам дали се тагнати ли е само текст, ама и ивица ми потврди дека се тагови а и ете јас го тагнав во претходниот пост така што сигурно ќе види
 

Kajgana Shop

На врв Bottom