Кајганџиска фудбалска пресметка! [пријавување]

Член од
17 декември 2014
Мислења
59
Поени од реакции
9
абе друже :) интересно ти е да се вртиме у круг :) кога сум кажал дека сум поредовен од тебе или од било кој? Муабетот со редовност не си го сватил како што треба тогаш, тоа значеше ако се појави некој кој не бил ни еднаш или пак се пријави некој што зезнал да има предност тој што бил по редовен.... значи не битно не можам да се замарам више за ова.

Ете го терминот, ете ги играчите и организирај за терминот во недела, нај ажурен те гледам другиве не се замараат толку. А за 15 души да бидеме тоа е премногу, ти си голман и немаш гајле ама овие што им се трча и игра нема сигурно да сакаат да играат па да се оладат па пак да играат.

Ајде собери ги играчите да не пропадне терминот
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
@TheWhiteMamba да не кспадне како препукување меѓу мене и тебе работава ама морам да ти одговорам. Прво од летото 2013 до сега едини поредовен од мене ти е @Saeta Rubia како што гледаш за мене нема место во тимовите а играат 23578642579643588437834 играчи што немаат ни 1/3 од мечевите што јас ги одиграв на кајгана па ете прв се тргнав од списокот за да се избегне ова ама некои само продолжуваат.

Е сеа да ти појаснам за @Vuxan и @AleKostov.
Вуксан јас го викнав во периодот кога неможевме 10 луѓе да се собереме, а алек незнам од кај се појави ама да не дојдеа они одамна немаше да го има терминов зашто немаше играчи. Едноставно е имаа други обавези и кога си завршија одеднаш како тоа нема место за нас. Епа пријатели да не се појавеше по некој падобранец терминов ќе згасеше пред повеќе од месец дена.

ПС тагирање од друг имало од секогаш. Јас лично пред некоја недела исто тагирав 7-8 луѓе и никој не се побуни зашто сегашниве ожалостени и обесправени на фудбалов к** им чуеше за фудбал термин кајганџии и остали ствари.
Пак ќе ти кажам не е Мамба постов за тебе насочен ама јас и ти сме тие што најмногу се замараат за ова и искача како јас и ти да се препукуваме.

ППС сите сличности со реални ликови се намерни.
 
Член од
28 октомври 2014
Мислења
329
Поени од реакции
144
не играме а? а и да играме ми се одигра више бетер од осмооделенки сте...
Кој бе не играме???
Позади има 20 страни текст повеќе од стариот завет на библијата неможам да читам ама зарем некој кажа такво нешто дека нема да се игра?
 
C

Castiel

Гостин
Кој бе не играме???
Позади има 20 страни текст повеќе од стариот завет на библијата неможам да читам ама зарем некој кажа такво нешто дека нема да се игра?
Најискрено со вакви глупости со што се дешаваат без везе и фудбал се одмилува и се.....викса едини се труди нешто колку толку да организира секад и на крај ете и отспати што се вика место...што според мене не требаше...и па се продолжува да се збори....ебате ко мали деца да сме па ќе плачеме ме немало на список ...те нема те нема....голем кур на нареден ќе те и ма и не паничи....без везе се напраи толкава галама...
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Како не сте способни да направите компромис чудо едно, секој за победа да добива ламборџини и пет чиарлидерки за дружба па да разберам вакви препукувања.

Го имавме истиот проблем пред три години, станувам едно сабајле и гледам дека неколку од најредовните бевме исфрлени од список и за да на стане иста караница го дадов речиси истиот предлог на Мамба ама за разлика од вас ние одма го прифативме и почна веднаш да функционира.

Кога ќе станете малку поискусни (и постари) ќе сфатите дека генерално (и долгорочно) е подобро да имате повеќе пријавени играчи отколку помалку и дека компромисот е некогаш нужен и потребен затоа што е невозможно сите еднакво да сте задоволни.Ако сакате никогаш да немате новопријавен не треба да се договарате на форум туку на Фб, отворете си група и ќе можете сѐ истите да играте ама ќе имате поголема мака да најдете редовно играчи, сите убавини на едно место ги нема.

Голема работа што една утакмица ќе изигравте по 10 минути (веќе еднаш изигравме и никому не му сметаше), точно нема некои играчи да се истрчаат комплетно ама ќе избегневте караници, ќе имавте супер дружење и ќе можеа сите да дадат максимум зашто чисто се сомневам дека сите имате кондиција за 100% трчање цел термин.

Мој совет е кога веќе вака заглавивте у препукувања да ги пуштите Саета и ДелПиеро да се договорат за тимовите и форматот за недела а сите заедно да се изјасните за предлогот на Мамба, барем јас така би направил а вие како сакате.

Пс. Да знаев дека има чиарлидерки и јас ќе се пријавев :D.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.112
Kaiser, предлогот од Мамба е прифатен туку фората е што за утре се бунат луѓе дека немало место заради тоа што биле пријавени од Викса,дека се поредовни итн,а некои наеднаш им се прииграло, а ги немало со недели да дојдат. Јас не знам што праат толкав проблем, сите го прифатија предлогот на Мамба и од следната недела ќе почнеме со тој формат да играме. Сеа јебига тие што не стигнаа да се пријават да играат али тоа е. Утре ќе помине како што ќе помине и од следната ќе си има 3 екипи каде што ќе може сите да играме. :D Јас мислам веќе да преќинеме со објаснување кој што како имал привилегија или немал.

@Del Piero best 10 или @Saeta Rubia Пишете ги тимовите по ваш избор. :D
@Kaiser Дојди и ти некој пат, што се откажа од играње :D
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
615
Поени од реакции
377
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
@wiksa Нема гајле, се разбираме. :)

Добро е, малку се смирија страстите :D

Инаку, денеска играв во Блаже и беше премногу топло, незнам дали пуштиле некое греење или па дека играа пред нас, ама супер беше, баш идеални услови во поглед на температура, се надевам и утре ќе биде исто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom