Карта на емотивната болка

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.739
Поени од реакции
7.552
@RogerBacon после сидата И еболата , како болести на 20ти и 21 век, ова ти е најподмукла бољка. Едини начин да се тргне црната енергија е да дотураш бела енергија. Рецептот е една единица бела енергија на литро вода. После тоа тоа литро го делиш на 7 дела и еден дел тураш во друго литро, а остатокот го чуваш под кревет за црни деној. Постапката ја повторуваш 7 пати и последното литро вода го делиш во 7 чаши. Една чаша дневно во период од 7 дена и веќе станува енергијата сивкаста. Ова се прави еднаш во годината, опасно е да се претера, многу е јак растворот. Така после години терапија или ќе ти помине или ќе рокнеш. 100% функционира(50% од времето)!!!
 
D

Daedalus

Гостин
Уште нешто само ме интересира и нема веќе да те заморувам со непотребни прашања.
Не се мереше белата енергија во WJ (white joules)?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
@RogerBacon Си пробал со табаните јамболии да газиш?
Знам дека е старски метод и веќе спаѓа во алтернативна медицина ама може стварно ќе ти помогне.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Овие познавања од областа на невронауката се се' уште нови и интересни, авторите кои го измапирале човечкото тело вака прецизно, свака им част.
Јас баш гледав една студија дека секоја емоција има одреена „боја“ и таа боја е поврзана со нервите во телото, многу интересен муабет.

Вака ко лаик да прашам, не сум искрено стручен во неврофизијатрија и општо неврологија, постои ли шанса болката на истите места да е предизвикана од „неемотивни“ фактори како на пример повреда и како тој којшто ја чувствува болката ќе знае дали болката е резултат на тие „емотивни“ фактори или други?
Има кај нас стручњак кој ги поставува овие дијагнози, а да не е физиотерапевт или невро-физијатар, пошто тие само земаат пари, а ништо не знаат?

Ја еднаш посетив железничар, они знам дека генерациски чуваат некои тајни поврзани со ствариве и стварно ми помогна.

Муабетот е во тоа што еве ја со табаниве имам нешто проблеми, уште од мал ова.
Гледам дека според мапава, тоа значи дека не се радувам доволно на секојдневните случки што искрено ме плаши, се плашам да не заболам од депресија или Бог да чува ја имам веќе и тоа да доведе до посериозни појави како желба за самоубиство и други симптоми. Да не зборувам што табаниве ептен ме болат, а претпоставувам дека интензитетот на болката е показател и на интензитетот на задните емотивни фактори кои ја иницираат болката. Можда не сум свесен за ова, а сум апатичен.
@Црноризец Храбар , знаеш некои техники на медитирање за да ги одзатнам овие чворови кај табаните и да не самоубијам?

Ве молам не се шегувајте за муабетов, сериозен сум, ако сте дојдени да тролате на темава фак оф, ене ви Чек Дис Аут.
За ова точна дијагноза неможе да ти даде никој ова не е наука. Во светот на алтернативата се е слободно а всушност функционира вистински. Има луѓе кои знаат да објаснат како енергијата што мислите па чувствата ја влечат се трансформира на подолгорочен план во болка или болест. Убаво си се согледал себеси тоа ти е чекор напред. Има голема веројатност да болката во стопалата ти е енергетска. Прашањето ти е интересно околу недостаток на емотивност. Всушност тоа е сериозен проблем луѓето што живеат во емотивно мртвило и луѓето кои ја изгубиле љубовта во себе заболуваат од најтешките болести. Главната смисла на нашето постоење е љубов и давање љубов секому секаде. Не препорачувам никаква медитативна техника поготово за почетници сами да работат за тоа ти треба учител. Твојов проблем ке го решиш со помош на космичка енергија која сигурно ке помогне во зависност од тебе... Добар енерго терапевт ке ти помогне но доколу ти не почитуваш принципи и не си го решиш со негова помош проблемот дефинитивно во себе кои ти е причинител на болката по одредено време пак ке ти се врати проблемот. Ако сакаш подетално да расчепкме пиши ми во пораки во домен на моето ниво и искуство ке ти помогнам колку што можам.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Емоциите, а со самото тоа и емотивната болка, ги изучува психологијата.
Стравот ти е вродена емоција, која се јавува како резултат на опасност на организмот и притоа го подготвува за одбрана. Со самото тоа што е вродена емоцијата, нормално е таа да биде пропратена со некои телесни одговори/промени. Пример чувството на отсекување на нозете, забрзано чукање на срцето, стискања во стомакот, чувство дека главата ти е полна со притисок.
Гневот, како вродена емоција, се појавува како резултат на нешто што сме го посакувале, но не сме го добиле или исполниле. Со самото тоа доаѓа до успорено движење (каде спаѓаат колената, зглобовите...) и млитава мускулатура, а некогаш и до афекти.
Емоциите и чувствата се познати по тоа што можат да предизвикаат и психосоматски болести.

:)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864

Ова е јако луѓе.
Прекрасна слика. Во оваа прилика на RogerBacon ке му кажам околу студијата што ја гледал каде се објаснувало дека секоја емоција има и своја боја. Да многу точно е тоа и поврзано е со сликава на Несериозен. Значи емоцијата влијае на енергетското тело наше во зависност колку е силна и длабока така делува и на душата. Енергетското тело наше се одсликува преку Аура таа со повеке искуство се гледа и со голо око значи во зависност од тоа како се чувствуваш или пак ако емоцијата била толку силна па оставила дел од енергијата сеуште врз енергетското тело човек што знае да види Аура ке ти каже отприлика што проблем имаш ако ништо друго ке сети на каква емоција подлежиш периодов. Оваа слика каде ја снимале преку некој метод енергетиката на телото исто така дообјаснува како емоцијата влијае малку на поограничен начин, но одлично за очите на луѓето што бараат докази.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.673
Поени од реакции
11.720
Не зaбележaвте декa Рoџер ве трoлa a? Oбјaснувaте ли oбјaснувaте :D
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Roger, Ќе си идеш у Србија на Акупресура ќе ти ги растискаат табаните и ќе бидеш како нов!
Истото важи и за сите останати за кои би сакале да си го подобрат енергетскиот тек, т.е да се излечат со помош на средување на енергијата во дадена точка од телото за точен дел од телото / орган итн. Не се чудете .. отидовме у вселената, откривме милион планети .. се математички е пресметано, и откриено е само еден мал дел од целата заебаванција. Ова е мачкина кашлица ... проверено е, само треба да се заинтересирате за овие феноменални работи.
 

Attachments

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
https://www.youtube.com/watch?v=p1a7VW81DJ0 RogerBacon ако го разбереш, примиш и прифатиш ова што е кажано во овие неколку минути на видеово ке ти се смени целиот тек на животот на напредок. Ова важи за сите што имате конфликт со судбината.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom