Камиони

С

Спенсер

Гостин
ауууу, русиве не се здрави значи, овие ''кршови'' идат сегде бе, па добро,сепак војнички возила се,
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
323
Поени од реакции
3
Бедфорд има и во Битола.
А имаше уште еден редок Maz, само одамна го неам видено. Стоеше кај Веро, пред да се изгради истото.







да не завршил кај многуте (во отпад)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Каде има бедфорд во Битола?
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Ne sum siguren ama mislam deka treba da ima eden i vo Ohrid i toa vo vozna sostojba?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Џип, се извинувам вака офтопик:
Во Кавадарци шеташе и едно теренско возило, бело мислам беше, со хоум мејд каросерија.
Гледам по теренциве си, шасијата на тоа од Кампањола ли е, или Ленд Ровер?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Хм... Имаше едно време еден на пазар3 (ја реконструираа штета па старите огласи отидоа) имаше извадено оглас дека продава волга шасија на УАЗ (џип) подвозје. Го имаше и на слика. На тој мислиш?
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Џип, се извинувам вака офтопик:
Во Кавадарци шеташе и едно теренско возило, бело мислам беше, со хоум мејд каросерија.
Гледам по теренциве си, шасијата на тоа од Кампањола ли е, или Ленд Ровер?

Струмикс ме замисли...
Вака сега, неколку пати го имав видено тоа возилото и како мал ептен ми беше интересно ама сигурно од последниот пат има поминато 7-8 години. Се сетив како изгледа а еве зборував и со тато. Колку што се сеќава тој, возилото имало мотор од Тома Винковиќ и е дело на ковач од Кавадарци. Освен тој „џипот“ има направено уште две возила кои до ден денес ги чува, едно налик на пик-ап и едно баги. Тато се познава убаво со човекот па ќе се распрашам дали уште го чува и ако може ќе го сликам
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
323
Поени од реакции
3
јас имам слика од то ама треба да ја побарам низ цедината
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Не е тоа...зборував за сопствено идејно решение на каросерија, направено по дома од табли лим, а не насадување на „нешто“ на шасија од „нешто друго“, како ова на пр.

Бог да чува!!!
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
VOLGA-ta e samo za nekoe shou vo USA,bravo za majstorot sto ja napravil! :bravo:
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
323
Поени од реакции
3
Не е тоа...зборував за сопствено идејно решение на каросерија, направено по дома од табли лим, а не насадување на „нешто“ на шасија од „нешто друго“, како ова на пр.

Бог да чува!!![/quote
во македонија нема такви мајстори шо ке напрат од ништо нешто
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Ti taka mislis,daj mu na nekoj Makedonec riba konzerva a toj ke napravi brod a ako mu dades na nekoj Albanec zena toj ke napravi posada :pos2:.Nikoj ke se nafatil,ako ne pocnes nesto nema ni da go zavrsis...
 

Ultimate'

Диктатор
Член од
23 октомври 2007
Мислења
118
Поени од реакции
9

mislam deka e CATERPILLAR zakon kamionista ima vo prilep eden vakov mislam deka e od mermernio kombinat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom