Калиопи

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Затоа што сака да ни стане јасно дека има пари за да шета во Грција и дека за инает што не ја изгалсавме на Евровизија, ќе не потвценува, многу е смешна нејзината лигика
НЕКСТ ТАЈМ се за мене милион пати подобри од неа, имаат многу повеќе хитови од неа дури, не се бламираат и срамат и заслужено си победија
калиопи поразена од дечки кои се пола година на нашава естрада, епа тогаш нешто не е во ред со Љопа:vozbud::pos2:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Затоа што сака да ни стане јасно дека има пари за да шета во Грција и дека за инает што не ја изгалсавме на Евровизија, ќе не потвценува, многу е смешна нејзината лигика
НЕКСТ ТАЈМ се за мене милион пати подобри од неа, имаат многу повеќе хитови од неа дури, не се бламираат и срамат и заслужено си победија
калиопи поразена од дечки кои се пола година на нашава естрада, епа тогаш нешто не е во ред со Љопа:vozbud::pos2:
mnogu e smesna TVOJATA logika.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
kaliopi porazena abe nemoj smesen si edna e nauci da zivees so toa deka nema podobra od nea!znaci kolku i da te boli taa e vistinata
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
kaliopi porazena abe nemoj smesen si edna e nauci da zivees so toa deka nema podobra od nea!znaci kolku i da te boli taa e vistinata
Ха ха ха ха ха ха,никогаш не била број еден во нејзиниот живот,секогаш имало подобри и поголеми ѕвезди од неа и ќе ги има и мора да се научи таа да живее со тој факт,а со оглед и на фактот што годините и проаќаат тешко дека ќе биде бр1 некогаш.
Инаку некако ја доживува истата судбина како Тереза Кесовија во Хрватска,која сама себе се деградира и уништи својата кариера,а истото и се случи и на Каљопа тука.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Ха ха ха ха ха ха,никогаш не била број еден во нејзиниот живот,секогаш имало подобри и поголеми ѕвезди од неа и ќе ги има и мора да се научи таа да живее со тој факт,а со оглед и на фактот што годините и проаќаат тешко дека ќе биде бр1 некогаш.
Инаку некако ја доживува истата судбина како Тереза Кесовија во Хрватска,која сама себе се деградира и уништи својата кариера,а истото и се случи и на Каљопа тука.
А што и се случи на таја Тереза Кесовија?
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Калиопи... пфф...

Па добра е...за некој....мене искрено никогаш не ми се сфиѓала како пејачка!
Очигледно е еден од подобрите вокали , има и 3-4 добри песни - ама никогаш не била на врвот,а и нема да биде....
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
А што и се случи на таја Тереза Кесовија?
Па и се случи истото што се случува во моментот на Каљопа кај нас,поразена,деградирана,омаловажена и распната на крст,и тоа нејзина лична вина.
Некои луѓе летаат високо,али паѓаат ниско.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Koj високо лета, баш така - ниско паѓа:baeh:
Само ќе кажам најнов пример кој е над Калиопи, тоа се близнаците од НЕКСТ ТАЈМ, за други да не коментирам
Калиопи и врв :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Koj високо лета, баш така - ниско паѓа:baeh:
Само ќе кажам најнов пример кој е над Калиопи, тоа се близнаците од НЕКСТ ТАЈМ, за други да не коментирам
Калиопи и врв :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
na vrvot mozebi ne e,ama nekolku klasi nad tvojata karolina e sigurno.
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
359
Поени од реакции
21
Кога по ѓаволите Калиопи не била на врвот?

Најголем распон на гласот на една македонска поп пејачка - Нејзин
Најдобра детска песничка на сите времиња „Мојата учителка„ - Нејзина
Најдобра македонска блуз песна „Ако денот ми е ноќ„ - Нејзина
Најдобра патриотска поп песна „На пат до Македонија„ - Нејзина
Најдобра изведба на патриотска народна песна „Едно име имаме„ - Нејзина
.........................................................................................................
Најдобра и во уште многу работи за кои немам место да ги набројувам.

Заради една Евровизија, една збесната публика, едно наместено жири и една дрн-дрн-дрн песна која и беше ПРЕДЛОЖЕНО да ја пее, а не самата да се пријави, СРАМОТА Е ДА ЈА ПРАВИМЕ ОД ЗЕМЈА ПОДОЛУ.

Уште по глупаво е што ја обвинуваме зошто се откажувала од Македонија, кога таа самата ништо не кажа јавно, туку квази-медиумите објавија рекла-казала вест колку да им се зголеми рејтингот.

Јас мислам дека Калиопи добро знае што мисли, што сака и што умее. Да беше спротивното, тешко дека ќе си ја изградеше кариерата.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Кога по ѓаволите Калиопи не била на врвот?

Најголем распон на гласот на една македонска поп пејачка - Нејзин
Најдобра детска песничка на сите времиња „Мојата учителка„ - Нејзина
Најдобра македонска блуз песна „Ако денот ми е ноќ„ - Нејзина
Најдобра патриотска поп песна „На пат до Македонија„ - Нејзина
Најдобра изведба на патриотска народна песна „Едно име имаме„ - Нејзина
.........................................................................................................
Најдобра и во уште многу работи за кои немам место да ги набројувам.

Заради една Евровизија, една збесната публика, едно наместено жири и една дрн-дрн-дрн песна која и беше ПРЕДЛОЖЕНО да ја пее, а не самата да се пријави, СРАМОТА Е ДА ЈА ПРАВИМЕ ОД ЗЕМЈА ПОДОЛУ.

Уште по глупаво е што ја обвинуваме зошто се откажувала од Македонија, кога таа самата ништо не кажа јавно, туку квази-медиумите објавија рекла-казала вест колку да им се зголеми рејтингот.

Јас мислам дека Калиопи добро знае што мисли, што сака и што умее. Да беше спротивното, тешко дека ќе си ја изградеше кариерата.
Ха ха ха најдобра може само за Василка да биде најдобра.
Никој не и ставил нож на шија да се блемира на Скопски,туку и беше ветена победата од страна на Вмро Дпмне за што таа имаше и пред договор за настап на изборите со нив,инаку истата која плукаше по сите пејачи кој настапуваа на избори дека тоа биле пари од устите на овој напатен народ си дозволи себе да се проституира со Вмро али за нејзина жалот трагично заврши.Инаку неофицијално и телевоутингот во последен момент е сменет со цел да не биде натепана на сред универзална сала,а и поради големиот револт на сите форуми од 99% од нацијата што го искажуваа после финалето.
а што се однесува до нејзините изјави во весниците,тоа беше официјална изјава на нејзиниот сопруг,па откако почнаа уште толку да плукаат и неколкумината што молчеа претходно, од КМП излегоа дека тоа биле медиумски шпекулации.
За нејзина жалост кариерата и започна токму во универзална сала каде што и и заврши.
И може да прави што сака, али тешко дека наклонетоста од народот повеќе ќе ја добие оти досега само медиумски беше силна и со помош на медиумите правеше нешто,али народот двапати иста книга повеќе не чита.
Што се однесува до она твоето нахдобра во таа и таа категорија,ќе ти го цитирам Влатко Стефановски кој во една прилика за нејзината песна "На пат до Македонија" рече дека им го спушта моралот,а не да им го дига на народот,и тоа беше една од песните со кој сакаше да се рекламира како голем"патриот"али заборави дека да бидеш патриот не значи само ако се удираш у гради и тоа е доволно и да викаш на цел глас дека си патриот.
Инаку можам да напишам цел реферат за се што плукала па лижела после.
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Добро, не ви е срам да пишете вакви коментари по форуми? Пеачот се цени по својот вокал, а не по своите изјави, приватниот живот или по не знам што друго.
Факт е дека Калиопи е најдобриот вокал во Македонија.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
gresno si iformiran drugarce,da dogovor so vlasta imal ama jovan jovanov,a ne kaliopi i za toa deca ke ne prestavuvaat na evrovizija istite tie koi nastapija duri i na beovizija pod FYROM.za tvoa informacija da bese kaliopi sigurno nemase ni da nastapi.ako si zaboravil za tvoja informacija koga lambe nastapi lani mislam na budva pod fyrom ,tocno zaradi taa istata kaliopi ni se izvinija javno na festivalot.a toa za vokalot na kaliopi nemam komentar,zatoa sto nema konkurencija za nea tuka kaj nas.i da kupenite karti od jovan vo univerzalna zaa nekoja grupa tamu od huligani da urlaat.izlisni se site komentari.i za tvoja informacija ni zafircev ne dal izjava ni kaliopi nikade a toa sto nasite ovinari ni se zagreovi pisuvaat pa se izvinuvaat,dodavaat ,naddavaat e dr.rabota
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
gresno si iformiran drugarce,da dogovor so vlasta imal ama jovan jovanov,a ne kaliopi i za toa deca ke ne prestavuvaat na evrovizija istite tie koi nastapija duri i na beovizija pod FYROM.za tvoa informacija da bese kaliopi sigurno nemase ni da nastapi.ako si zaboravil za tvoja informacija koga lambe nastapi lani mislam na budva pod fyrom ,tocno zaradi taa istata kaliopi ni se izvinija javno na festivalot.a toa za vokalot na kaliopi nemam komentar,zatoa sto nema konkurencija za nea tuka kaj nas.i da kupenite karti od jovan vo univerzalna zaa nekoja grupa tamu od huligani da urlaat.izlisni se site komentari.i za tvoja informacija ni zafircev ne dal izjava ni kaliopi nikade a toa sto nasite ovinari ni se zagreovi pisuvaat pa se izvinuvaat,dodavaat ,naddavaat e dr.rabota
imas pravo,se e kako sto kaza.samo sto na nekoi luge ednostavno ne im odgovara toa sto Kaliopi e najdobra i najkvalitetna pejacka vo MK,pa baraat bilo kakov nacin da ja degradiraat(najcesto so izmislici).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom