Калиопи

Член од
8 август 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
POSEBNA
EDINSTVENA
NEPROCENLIVA

NAJDOBROTO MOMENTALNO VO DRZAVAVA
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Мислам дека има ваква тема
Калиопи ја обожавам и нејзините песни се едни од најубавите.
Последниот албум ми е некако малку подоле за мој вкус од претходниот
Али песната Силна i Смех ми се на врвот :pipi:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.334
Поени од реакции
2.222
Daj ne zezajte, Kaliopi e stvarno dobra pejacka, i poznata ima dobri pesni ne za drugo i zgodna e :pos2:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
sto sakate mozete da kazete samo stvarno treba da naucite da gi cenite site onie sto stvarno zasluzuvaat.mozete sto sakate da kazete no za nekoj lugje zboruvaat delata!a noviot album e zakon.kralot na mak muzikata go zagubivme!naucete se da ja cenite kralicata!nekoj lugje stvarno zasluzuvaat!
 
Член од
6 март 2006
Мислења
37
Поени од реакции
5
dali znaete sto e muzicar?kalipoi ima prekrasen glas a toa sto ne se razbirate vo muzika e druga prikazna,ne znaete da cenite sto e vredno,koga ke naucite togas pisete:baeh:
 

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
93
можеби има убав глас ама очигледно не знае да го користи а за кралица тешко
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Калиопи .... Ја почитувам ја слушам :toe:
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
епа она е најдобра..ајде вие сите со мислете друго кажете која е најдобрата...елена ристевска ?!?!?! карлолна ?!?!?! есма ?!?! дани ?!?! ајде кажете некоја подобра од калиопи
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Калиопи секакo е една од попопуларните пејачки во Македонија, иако јас не би се осмелил да кажам најквалитетната.

Некако ме иритира фактот што се врати во време кога Македонската музичка сцена беше во подем, но не беше една од тие што ја граде (без разлика каква е). Има глас, нема стас-и искрено воопшто не ме допираат нејзините настапи, ги гледам оние гестикулации што навидум од срце ги прави...едноставно публиката познава кога некој глуми а кога некој со срце го прави тоа. Калиопи за пари го прави тоа.
Тоа не е ништо лошо, нормално е-само не сакам да кажува лаги дека она од љубов се занимава со музика и дека од љубов пее за Македонија.

Кралица??? дај не претерувајте, мпжеби како дворски шут да, ама далеку е од кралица.
Ако воопшто македонија има број 1 певаЉка тоа е Елена Ристевска, значи зборуваме за целиот пакет...барем нема брчки на чело ;)
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Калиопи според мене е одлична пејачка со фантастичен глас.Ми се допагаат најголем дел од нејзините песни.
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
Калиопи секакo е една од попопуларните пејачки во Македонија, иако јас не би се осмелил да кажам најквалитетната.

Некако ме иритира фактот што се врати во време кога Македонската музичка сцена беше во подем, но не беше една од тие што ја граде (без разлика каква е). Има глас, нема стас-и искрено воопшто не ме допираат нејзините настапи, ги гледам оние гестикулации што навидум од срце ги прави...едноставно публиката познава кога некој глуми а кога некој со срце го прави тоа. Калиопи за пари го прави тоа.
Тоа не е ништо лошо, нормално е-само не сакам да кажува лаги дека она од љубов се занимава со музика и дека од љубов пее за Македонија.

Кралица??? дај не претерувајте, мпжеби како дворски шут да, ама далеку е од кралица.
Ако воопшто македонија има број 1 певаЉка тоа е Елена Ристевска, значи зборуваме за целиот пакет...барем нема брчки на чело ;)
Кој глас го има Елена бе?? Мислам донт гет ми вронг, типката има сиса грабни-бегај, али не знам колку од вас приметија дека на Евровизија на 2-3 дела удри невиден фалш (и не ми кажујте дека така е песната зашо не е), а и онака гласот и е катастрофа.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.635
Поени од реакции
13.073
хмммм има одлични песни (едни од најдобрите) но, самата нејзина изведба на сцена.... не. Некако премногу ми звучи лигаво и во говорот и во пеачко издание.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
znaete sto!stvarno preteruvate lugjeto kako kaliopi pvo treba da gi pocituvate.ne da mi kazuvate tuka elena karolina neznam koi dr.promocijata na kaliopi na noviot album bese dosega ne videno nesto tuka kaj nas,samo procitajte barem vesnik,ili pogledajte televizija da si razjasnite nekoi raboti vo zivotov
 

Kajgana Shop

На врв Bottom