Кавга со партнерот во друштво

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.657
Поени од реакции
13.161
Eiii nikoj ne se kara u drustvi hahha :-D
A ja 99% od parovite so gi znam se iskarale pred mene hahahaha :-D
Neam decko ali bi se zakarala ako mrci mn mn, a ovie so gledaat neka ne im bide "neprijatno" da ne gi frlam i niv niz prozor. Neprijatno, ke si glumime sea ko demek tie nikad ne se iskarale. Mnogu mrzam takvi luge, vozdrzani.
Као, човек не треба да се воздржува и треба секоја интимна работа што ја имал со (екс)партнерот да ја споделува онака колку да си го покаже егото на виделина колку не може да биде повреден? Дај не зезај... Ај ќе разберам некој кој на 17 години ќе раскине, па не знае ништо подобро... Ама вака бре као демек „дај не глумете дипломати, коа и самите драматизирате“ тоа е смешен изговор. Кога ќе се затворат четирите ѕида, колку сакат нека прават драми луѓето, нека вриштат, кршат чинии, изиграват Mr. and Mrs Smith, во друштво тоа делува невкусно и крајно незрело. Grow a pair и стисни јазик бар додека останете сами па после праи што сакаш и колку сакаш.
 
R

Redhead

Гостин
Као, човек не треба да се воздржува и треба секоја интимна работа што ја имал со (екс)партнерот да ја споделува онака колку да си го покаже егото на виделина колку не може да биде повреден? Дај не зезај... Ај ќе разберам некој кој на 17 години ќе раскине, па не знае ништо подобро... Ама вака бре као демек „дај не глумете дипломати, коа и самите драматизирате“ тоа е смешен изговор. Кога ќе се затворат четирите ѕида, колку сакат нека прават драми луѓето, нека вриштат, кршат чинии, изиграват Mr. and Mrs Smith, во друштво тоа делува невкусно и крајно незрело. Grow a pair и стисни јазик бар додека останете сами па после праи што сакаш и колку сакаш.

Се согласувам со напишаново. Нешто најидиотско ми е карање во друштво, тргни се на страна и разберете си се, што има сите да ве слушаат и да ги знаат вашите проблеми.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Као, човек не треба да се воздржува и треба секоја интимна работа што ја имал со (екс)партнерот да ја споделува онака колку да си го покаже егото на виделина колку не може да биде повреден? Дај не зезај... Ај ќе разберам некој кој на 17 години ќе раскине, па не знае ништо подобро... Ама вака бре као демек „дај не глумете дипломати, коа и самите драматизирате“ тоа е смешен изговор. Кога ќе се затворат четирите ѕида, колку сакат нека прават драми луѓето, нека вриштат, кршат чинии, изиграват Mr. and Mrs Smith, во друштво тоа делува невкусно и крајно незрело. Grow a pair и стисни јазик бар додека останете сами па после праи што сакаш и колку сакаш.
Abe idi begaj tamu :-D
Koa ke mi kazat vaka deka ne se karaat, odma znam deka glumat. Ke glumam ja cel zivot? Tie pred drustvo sto glumat, simptom e deka moze da glumat i pred drugi, ko na primer pred mene, kako negova partnerka, a mnogu cesto se desava i pred sebe glumat, u oblaci letaat, mesto da se prizemjat :-D
Nemam namera da se frustriram i vozdrzuvam zatoa sto izglealo nezrelo i nevkusno u drustvo. Takov mi e karakterot. Koa ke se vozdrzam od nesto, posle toa milion pati ke se pokaam sto ne sum izreagirala ko sto mi doslo vo momentot :-D
A i na kraj kraeva, vakvi prijateli, sto mislat deka izglea nezrelo i nevkusno i sto uste ne, "vozdrzani" prijateli glumci sto posle vakov skandal idat nakaj kola i zborat "Ajde kako ne im e sram na ovie vaka taka" i posle toa najnormalno ti praat muabet, tipicni ogovaraci, bolje i da gi nemam. Tie ne mi se ni prijateli, nit pa mozam so takvi tipovi na lugje da izdrzam da sedam ni sekunda :-D
 
R

Redhead

Гостин
Не станува збор за глумење туку за осет, нема смисла сите да слушаат како ти и партнерот урлате. Никој не вика да се воздржуваш туку да не правиш сцена пред други, истиот момент можеш да се тргнеш на страна и расправај се колку сакаш, без на никој да му сметаш. ;)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.657
Поени од реакции
13.161
Abe idi begaj tamu :-D
Koa ke mi kazat vaka deka ne se karaat, odma znam deka glumat. Ke glumam ja cel zivot? Tie pred drustvo sto glumat, simptom e deka moze da glumat i pred drugi, ko na primer pred mene, kako negova partnerka, a mnogu cesto se desava i pred sebe glumat, u oblaci letaat, mesto da se prizemjat :-D
Nemam namera da se frustriram i vozdrzuvam zatoa sto izglealo nezrelo i nevkusno u drustvo. Takov mi e karakterot. Koa ke se vozdrzam od nesto, posle toa milion pati ke se pokaam sto ne sum izreagirala ko sto mi doslo vo momentot :-D
A i na kraj kraeva, vakvi prijateli, sto mislat deka izglea nezrelo i nevkusno i sto uste ne, "vozdrzani" prijateli glumci sto posle vakov skandal idat nakaj kola i zborat "Ajde kako ne im e sram na ovie vaka taka" i posle toa najnormalno ti praat muabet, tipicni ogovaraci, bolje i da gi nemam. Tie ne mi se ni prijateli, nit pa mozam so takvi tipovi na lugje da izdrzam da sedam ni sekunda :-D
Значи ако не праат ексцеси, по дифолт мора да глумат „совршен пар“? Ако глумат „совршен пар“ пред други, по дифолт едниот глуми „совршенство“ во врската?
Ако е бело, по дифолт не е црно?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.962
Со еден збор најдобро се опишува ваква ситуација - Патетично.
Ни ми е гајле за другите, а не верувам дека пак некому му е гајле за моите глупости во врската. Нема потреба од вадење на тие глупости и кавги во јавност. За мене би било големо понижување дечко ми во друштво, мое, или негово, да почне да ми јаде трици. Ваљда тоа ќе биде последно нешто што ќе ми го прозбори во фаца.
 
B

Blade Torch

Гостин
жалосно е тоа што најчесто причината за кавгата е толку банална што ти иде да им се исмееш во фаца додека ги гледаш . Мислам , не ми прај да се чувствувам непријатно за секаква глупост , ебаве дечиштата недораснати. Ми се врти во стомак кога ќе се сетам на ситуации со дузина чудни парови . И да , фала богу . Ниту една од тие врски моментално не опстојува . Треба малце усул да се има и контрола , возрасни луѓе сме.
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Прајте се лом пред други,па да има за што да оговараат и да раскажуваат по други пријатели,тетки,вујни стрини.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Јас никогаш немам почнато кавга пред други луѓе. Избегнувам да почнам кавга воопшто, зашто не сакам да се карам . Ако веќе мора, се седнува на само и така ако дојде до викање и пцуење, нема гајле :).
Иначе ми се има случено да се имаат карано пред мене. И сите знаевме дека се такви како пар, ама пак не ја прави ситуацијата подобра во никој случај. И го уништуваат цел ден/вечер, не е битно. Неможеш да се правиш дека ништо не се случило и да си продолжиш со муабет. Глупаво е. Ако они не си отидат или барем да се тргнат на страна, сите други ќе си отидат.
Никогаш не сум се мешала. Ако ме праша некој што мислам, ќе си кажам, ама сама не се пријавувам :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Кавги и скандали пред друштво, е ова го прават само некултурни глупи женски и сељаци. Мислат дека со тоа си ја покажуваат силата, а не гледаат дека се смешни. Некој да ги сними и да се видат какви се. :icon_lol: Мене ваквите парови ми се одбивни и тешко да посакам пак да се во моја близина.

Ние не се караме, а кога дојде до некое несогласување тогаш едниот попушта. Секој проблем се решава на мирен начин џабе е кавга, тоа е само нервози и губење на време. Ако сме се карале за секој глупав проблем и ако не сме воздржувале пред друштво сега којзнае кој на која страна ќе е бил. :D
 
Член од
18 јуни 2014
Мислења
60
Поени од реакции
35
Никогаш не сум имал кавга со партнерката пред некој друг. Многу е некултурно и просто.

Ако има нешто да си кажеме, ке го направиме тоа на страна.
 

doorsi

Баџанак
Член од
26 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
234
Карајте се со шефо на работа да ве видам ако сте фраери. Или ако сте се решиле да се сељачите барем карајте се со продавачки, кенлери, шалтеруши, по форуми, мајстори по дома, со комшии (ова ми е омилено, обожавам со комшии да се карам и најчесто без причина прв почнувам) итн.
Али поштедете ги најблиските, нема потреба да им го загорчувате животот. Ни дома ни во друштво.

п.с. немојте по телефони да се карате пошо е демоде, а Гоце и Ангеле се ненадминливи и тешко дека таа перфекција некој ќе ја достигни.
 
Последно уредено:

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Кавга со партнерот во друштво се прави исклучиво за да се привлече внимание. Целта е „Гледајте нè, ние сме пар, нанана!“, макар на тој начин сите останати се замориле од тие муабети и кавги.

Себична постапка, според мене.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.339
Поени од реакции
46.468
интересно е на почеток кога ќе летнат првите неколку оштри коментари... после кога веќе станува Џери Спрингер работава- џаво одн'о шалу :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom