Кавга со партнерот во друштво

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.657
Поени од реакции
13.161
Досега воопшто не ми се има десено. Лоша е билокаква караница во друштво. Од една страна обајцата ја покажуваме нашата слабост кон сруштвото кое, ок се состои од неколку добри пријатели но има и луѓе познаници па дури и само „гледачи“. Од друга страна, карањето како карање е неизбежно во врската но одговорот нема да го добиеме ако го направиме тоа во друштво. Сепак тоа што е меѓу нас, најдобро се решава само меѓу нас.
 
Член од
12 ноември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
0
Лоша работа е тоа, сеир за другите а понижување за партнерите. поарно вешто да се избегне, макар и да му попуштам, а после на само ќе се дообјаснам, а може да летне и некој мобилен или пепељара.
Битно, у друштвото мора да се биде кул.:pipi:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Шо има другите да ги замарам со наште проблеми?Шо има на само ке се реше а не цел град да те дознае...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
многу лоша ствар, што треба лошо да се каже треба лично на него и у четири очи, ако има нешто добро да се пофали тоа може пред сите и у друштво!
 

vlaono

счо имат
Член од
27 јуни 2009
Мислења
159
Поени од реакции
7
Јас сум имал такво несто испад на женсками, за нешто мислеше ја мамам и ја сакам да сум искрен и мразам лаженје, и сега бевме во еден кафич и после тоа се договаравме да одиме во диско и сеа сите викаат ја и викам ја си одам после ова оди ти сама вдиско, и таја ми вика ок нека биди така.И после то ко сфати дека мразам лаженје и сум искрен према неа ми се извинуваше и ме молеше да одам со нејзе вдиско.Па пошто свати каков сум појдов со нејзе вдиско.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Кавгите неретко почнуваат во друштво , ама секогаш завршуваат на само , т.е кулминацијата е на само.
Не сме хормонални суштества па да неможеме да се контролираме , несака никој да крева „паника“ во друштво затоа мирно се повлекуваме и се караме на друго место.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
многу е глупаво да се караш пред друштво. на бившата и реков не сакам пред друштво да се караме, после насамо ако сака и нека ме тепа :nesum: еден другар кутриот никако со женски не му оди. абе море после една недела одење да се искараат и тоа пред нас, пред сите :toe: и многу е глупава ситуацијата и за тие што се караат ама и за тие што се околу
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Ми се нема десено, срам ми е,и крајно глупо да ни фаќаат сеир и се исмеваат од страна. Личните проблемчиња на само решавање.Јавно бламирање никако.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Eiii nikoj ne se kara u drustvi hahha :-D
A ja 99% od parovite so gi znam se iskarale pred mene hahahaha :-D
Neam decko ali bi se zakarala ako mrci mn mn, a ovie so gledaat neka ne im bide "neprijatno" da ne gi frlam i niv niz prozor. Neprijatno, ke si glumime sea ko demek tie nikad ne se iskarale. Mnogu mrzam takvi luge, vozdrzani.
 
M

MIL

Гостин
Nekam raspravii u drustvo,mizerija mi e ... trgni se na strana i praj so sakas ne mora pred niv mislam...ispadi imalo sum bil svedok i nevkusno ... primer mi e
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Eiii nikoj ne se kara u drustvi hahha :-D
A ja 99% od parovite so gi znam se iskarale pred mene hahahaha :-D
Neam decko ali bi se zakarala ako mrci mn mn, a ovie so gledaat neka ne im bide "neprijatno" da ne gi frlam i niv niz prozor. Neprijatno, ke si glumime sea ko demek tie nikad ne se iskarale. Mnogu mrzam takvi luge, vozdrzani.
Dzesika за претседател!
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.741
Поени од реакции
9.866
Глупо,сељачки,мизерно.
Тие што обожаваат у друштво да се караат,мислат другите ги заболе за нивните недоразбирања.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom