Кавга со партнерот во друштво

S

Stefi070

Гостин
па рече и други луге...освен ако биле нелуге:toe:

tocno taka luge t.e ne luge. niv mu bese interesno da gledat kavga a ne da zastanat da me branat, mislam so e normalno i covecki, sekoj da vidi nekoj kaj so tepa zena / zensko mislam deka bi go odbranil ama ete vo mojot slucaj ne se najde nikoj takov
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
tocno taka luge t.e ne luge. niv mu bese interesno da gledat kavga a ne da zastanat da me branat, mislam so e normalno i covecki, sekoj da vidi nekoj kaj so tepa zena / zensko mislam deka bi go odbranil ama ete vo mojot slucaj ne se najde nikoj takov
Рече дека уште си со него... го сакаш или заради страв од повторно тепање?
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Анти - шмек е карање у друштво! Знам да се воздржам кога сум у друштво да не се испичкарам со партнерката. Сепак...не е должно друштвото да трпи срања како тоа ние се караме. За тоа насамо. Но сепак...и јас сум направил пропуст. На два пати до сеа сум се искарал со девојка пред друштво и сум нарушил позитивна енергија. Отпосле сум се извинуел. Инаку...се случи една еден мој другар да се ептен искара со девојка му у кафана. Сите бевме весели и насмеани и они почнаа да се пцујат и ни се посра атмосферата. Но сепак....за брзо време ги смиривме :) Јебига...у таква ситуација мораш да ги оладиш малку вжештените глави :)
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
tocno taka luge t.e ne luge. niv mu bese interesno da gledat kavga a ne da zastanat da me branat, mislam so e normalno i covecki, sekoj da vidi nekoj kaj so tepa zena / zensko mislam deka bi go odbranil ama ete vo mojot slucaj ne se najde nikoj takov
ХЕхе другите особено другарите отстрана ќе си речат леале еј каков фраер е XXXXX шо сака и праи,а она го трпи..како и да му е името наместо да те бранат, сељачка работа, од сеирџии сакаш одбрана, инаку ти советувам да раскинеш, знам како ти , пред да загалавиш подлабоко па да ти нема спас после, бегај што подалеку и што побрзо.
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
126
Поени од реакции
3
Koj ima golem kur moze da tepa zenski u kafana pred sitye koj nema nisto :pos2:

Seljacki e da se karash pred site ja nikad ne sum se karal ja samo poglednuem ostro i nastanue stama se znae koj gazda u kuka ne daj boze da go vadam na masa :)
 
M

MIL

Гостин
Сум бил сведок на такви случки многу лошо срамота не дај боже да ми се случи јавно пред публика најубаво е се на страна никој да не ми знае проблеми :pipi:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Mrazam kavga u drstvo, ako nesto pocne da odi na kaj kavga edniot od nas vika ke praime muabet podocna,a podocna ili zaboravame sto bilo ili pominuvame so mnogu mala raspravija, nervozata e pominata moze da se razgovara so ladna glava sto ne bi bilo slucaj ako sme prodolzile so kavgata. Bezveze e toa da se raspravas pred celo drustvo, ako treba nesto da se rascisti bolje e da se rascisti na samo.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Дали ви претставува проблем да се воздржите од кавга со вашиот партнер во друштво?Ви се случил ли ваков испад?Како би се чувствувале кога во вашето друштво би се случил сличен инцидент,се мешате ли во кавгата,пробувате да игнорирате или пак заминувате?
Ми претставувало порано. И тоа тежок проблем ми било.

Да, ми се случило. И тоа многу пати. Сега се имам навикнато да ја собирам нервозата и негативните емоции и да ги канализирам во друг правец најчесто правејќи нешто позитивно и продуктивно. Ако не сум во можност на тој налин, секогаш е тука Кантер/Текен :wink:, или добрата стара вреќа за боксирање.

Туѓа работа, најчесто не се мешам, бидејќи мразам да заземам страни. Ако е потребен разговор, ќе го направам со личноста поблиска до мене, или ако двете ми се блиски, ќе направам разговор и со двете, исклучиво во обид да ги помирам, без да заземам страни, кој е крив и зошто.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Дали ви претставува проблем да се воздржите од кавга со вашиот партнер во друштво?Ви се случил ли ваков испад?Како би се чувствувале кога во вашето друштво би се случил сличен инцидент,се мешате ли во кавгата,пробувате да игнорирате или пак заминувате?
не сме се карале во друштво и не ни мислам дека може да дојде до тоа.
ако некој во друштвото почне да се кара, јас игнорирам додека можам. ако пробаат и мене да ме вмешаат, станувам и си одам. (ако ми се поблиски можам и двајцата у пичку матер да ги отерам и нормално да си отидам)
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Не уживам да водам било какви дискусии и да решавам проблеми со дечко ми пред други, затоа би рекла кратко и јасно ..бидејќи е лична работа, го решаваме само јас и тој, насамо. :wink:
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Јас воопшто сум немал кавга,а не во друштво.Иначе ако дојде до тоа би избегавал затоа што глупо е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom