Индиго деца

Член од
27 март 2011
Мислења
347
Поени од реакции
150
tie decinja so gi smetaat za izrodi za poinakvi na uciliste tie se indigo deca...ama za zal propagaat vo naseto makedonsko opstestvo koe gi potisnuva ne mozat da se izgradat da i pomognat na drzavava da izleze od svojot mrak
 

Doc holidej

I'm your huckleberry!
Член од
6 септември 2012
Мислења
78
Поени од реакции
52
Индиго деца..не затоа што јас ги знам,сум ги видел или пак знам кои се,туку од сиот оној материјал кој сум го читал,проучувал се родени во премногу мал број..3 такви деца...Го споделувам она што јас го знам..и не значи дека тврдам... Што значи дека мпжеби и не сум бо право...Доколку некој знае повеќе јас со сето срце би го прифатил неговото знаење и би бил среќен...Го Споделувам моето знаење...Тие се со цел да го сменат светот кон подобро..да му дадат светло на светот..да ги прикажат вистинските вредности...Тоа се човечки суштества коии користат Поголем процент од својот мозок..Деца на светлоста ги нарекуваат поради тоа што се создадени секако преку оплодување но и со помош на цивилизација поради која и ние постоиме..Истата таа цивилизација и тие деца не се повеќе на овој свет..се откажаа од експериментот коии тие сакаа да го постигнат а тоа е создавање на свет во кои нема да има војни,религија,убиства,власт..туку секој еден човек едно исто и мир и усовршување...Е сега колку сево ова е веродостојно незнам...но откако се начитав еден куп работи се замислив.[DOUBLEPOST=1404853960][/DOUBLEPOST]Има една интересна песна на јутуб можете да ја слушнете :) Enigma - Goodbye Milky Way!
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Како што кажа Велвет, индиго децата и стварно имаат цел да ја сузбијат појавата на негативна енергија. И не се само 3, многу повеќе се.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Како што кажа Велвет, индиго децата и стварно имаат цел да ја сузбијат појавата на негативна енергија. И не се само 3, многу повеќе се.
од 80тите навака се појавуваат ваквите деца, некои луѓе тврдат дека во иднина ваквите деца ќе има многу процентуално околу 70%, доколку некој ја чита и библијата има запис во неа...
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
од 80тите навака се појавуваат ваквите деца, некои луѓе тврдат дека во иднина ваквите деца ќе има многу процентуално околу 70%, доколку некој ја чита и библијата има запис во неа...
Дали тоа значи дека ќе има дури до 70 посто аутистични деца и самоубијци? :D
 

WalterWhiteTheMethKnight

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
407
Поени од реакции
292
Дали тоа значи дека ќе има дури до 70 посто аутистични деца и самоубијци? :D
Дај бе олади човек. Во темава пола мислења се од тебе дека индиго се аутистични деца. :confused: Ок, сфативме што мислиш, дај прекини да го пишуваш истото по 50 пати.
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Дај бе олади човек. Во темава пола мислења се од тебе дека индиго се аутистични деца. :confused: Ок, сфативме што мислиш, дај прекини да го пишуваш истото по 50 пати.
А пола се од луѓе како тебе со муабети дека индиго децата ќе го спасат светот.
Од шо ќе го спасат? Од материјалистите ли? Од кого? На кочијата од Снежана ли ќе јаваат кога ќе дојдат од небото? Автобусот ли им касни? Кај се тие деца?
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Дали тоа значи дека ќе има дури до 70 посто аутистични деца и самоубијци? :D
Другар кога немаш врска и знаење во некои делови, не коментирај.
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Другар кога немаш врска и знаење во некои делови, не коментирај.
А со каква врска и знаења вие се покажувате на темава? Со тоа дека тие деца ќе го сменат светот? Имате ли некој доказ? Оти јас имам дома едно стрипче за Спајдермен, ама не верувам оти постои. :D
 

WalterWhiteTheMethKnight

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
407
Поени од реакции
292
А пола се од луѓе како тебе со муабети дека индиго децата ќе го спасат светот.
Од шо ќе го спасат? Од материјалистите ли? Од кого? На кочијата од Снежана ли ќе јаваат кога ќе дојдат од небото? Автобусот ли им касни? Кај се тие деца?
Каков човек сум јас?

Никогаш не сум пишал дека некој воопшто ќе го спаси светот, па ни за овие деца. Ти пишав само да оладиш. ;)
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Каков човек сум јас?

Никогаш не сум пишал дека некој воопшто ќе го спаси светот, па ни за овие деца. Ти пишав само да оладиш. ;)
А оти да оладам? Некој ќе ми го земе правото да коментирам шо сакам се додека не ги прекршувам форумските правила ли?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.304
Поени од реакции
4.701
Ама каков спас на светот? Очекувате од аутисти тоа?

Читав неколку страни, вие сериозни сте со ова аури, натприродни?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Indigo decata i Kristalnite deca ne se deca so problem toa da vi bide jasno. Vakvite deca pocnale da se ragjaat od 1995 godina pa navamu. Mislite deka toa e slucajno ??? Od deveesetite pa navamu pocnuva nova era novo ureduvanje na zakonite vo prirodata. Lugjeto sto ziveat duhovno mnogu povisoko od nas objasnuvaat kako i zosto ovie deca se ragjaat i se prateni ovde na zemjata vo ova vreme. Sram da im e na psihijatrite i psiholozite so gi etiketiraat kako deca so problem i so gi "lekuvaat" od gospodov dar.
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123
Nemozam da ve razberam dali ste seriozni vo ova sto go pisuvate ili samo terate sega ?!
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Indigo decata i Kristalnite deca ne se deca so problem toa da vi bide jasno. Vakvite deca pocnale da se ragjaat od 1995 godina pa navamu. Mislite deka toa e slucajno ??? Od deveesetite pa navamu pocnuva nova era novo ureduvanje na zakonite vo prirodata. Lugjeto sto ziveat duhovno mnogu povisoko od nas objasnuvaat kako i zosto ovie deca se ragjaat i se prateni ovde na zemjata vo ova vreme. Sram da im e na psihijatrite i psiholozite so gi etiketiraat kako deca so problem i so gi "lekuvaat" od gospodov dar.
Толку и знаат психијатрите и лекарите.
Да не скенови на магнетна резонанса и ЕЕГ се проверливи како шо е пример проверлив тест за бојата на аура. Мислам, боже сачувај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom